Slabé pružiny?!?

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od patriknet »

A nemá to někdo prosím už na autě? Nevím co přesně si pod tím představit.. Nechci aby se zadek zvedl o 10cm, nebo aby to bylo tak tvrdé že ani po naložení auta do plna se, zadek ani nepohne..

BTW : kdyby pružiny z ix 35 rozmerove sedeli tak I ty se dají sehnat z druhovyroby za podobné peníze..

Zůstává jen nějak odhadnout které by byly po stránce "stlačitelnosti" tak akorát. Můj odhad je ze by to chtělo tak +20%..

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Reklama
 

esaki
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2017, 22:51

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od esaki »

No zaplat Panbu za takove diskuze. Jiz dlouho me neskutecne stve, ze mam u sve sluzebni i30 (2014) neustale sednuty zadek. Pritom mame doma i30cw I (2012) a s pruzinami zadny problem. U sluzebniho i nezatizeneho auta vyska pneu temer licuje s lemem blatniku, navic u leveho kola auto "sedi" o cca 2cm niz nez u praveho! Pro me to ma navic tu neprijemnou komplikaci, ze se neustale mlatim hlavou o 5. dvere (merim 183cm), ackoliv u 3 dalsich aut, ktere se braly do firmy o rok pozdeji pro me kolegy, tyto problemy nejsou. Diky foru se mi tedy potvrzuje domenka, ze na moje sluz. auto byly pouzity pruziny vadne serie a co je nejdulezitejsi, ze se to da reklamovat. Jedu tenhle patek na servisni prohlidku po 120k k Pytelovi do Vyskova, tak uvidime.. Panove a damy, diky za vase prispevky.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od patriknet »

Jeste by ten problem mohl byt "vadnyma" tlumicema a ne pruzinama. Moc se v tom nevyznam, ale v novejsich tlumicech je pry i stlaceny plyn, ktery taky pusobi trochu proti stlaceni pruziny a muze casem uniknout...


Jinak ja jsme tam dal ty jiny pruziny (ty zatezovy LESJÖFORS), uz s tym jedzim par tydnu a zatim se mi to moc libi (jezdime teda ale spys nalozeny). Auto je i stabilnejsi. I kdyz jedu sam, tak je to trochu tvrdi, ale neni to zas nic hrozneho.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od robil »

esaki píše:No zaplat Panbu za takove diskuze. Jiz dlouho me neskutecne stve, ze mam u sve sluzebni i30 (2014) neustale sednuty zadek. Pritom mame doma i30cw I (2012) a s pruzinami zadny problem. U sluzebniho i nezatizeneho auta vyska pneu temer licuje s lemem blatniku, navic u leveho kola auto "sedi" o cca 2cm niz nez u praveho! Pro me to ma navic tu neprijemnou komplikaci, ze se neustale mlatim hlavou o 5. dvere (merim 183cm), ackoliv u 3 dalsich aut, ktere se braly do firmy o rok pozdeji pro me kolegy, tyto problemy nejsou. Diky foru se mi tedy potvrzuje domenka, ze na moje sluz. auto byly pouzity pruziny vadne serie a co je nejdulezitejsi, ze se to da reklamovat. Jedu tenhle patek na servisni prohlidku po 120k k Pytelovi do Vyskova, tak uvidime.. Panove a damy, diky za vase prispevky.
Jsem zvědavy jak dopadneš.V Prostějově jsem nepochodil. Řešení prý neexistuje.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
esaki
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2017, 22:51

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od esaki »

Tak u Pytelu ve Vyskove bez problemu. Technik rikal, ze to urcitych rocniku bylo typicke a ze se to na zaruku uznava po celem svete. Nove pruziny jsou uz objednane, za 2 tydny jdu na vymenu. Jako vzdy se servisem ve Vyskove spokojenost.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od bony »

esaki píše:Tak u Pytelu ve Vyskove bez problemu. Technik rikal, ze to urcitych rocniku bylo typicke a ze se to na zaruku uznava po celem svete. Nove pruziny jsou uz objednane, za 2 tydny jdu na vymenu. Jako vzdy se servisem ve Vyskove spokojenost.
To je presne ukazka toho jak to u Haundai funguje. V PV je tez Pytela a je zvlastni ze nekde to uznaji a nekde ne. Zvlastni je ze u jednoho prodejce v jednom.meste ano a ve druhem ne. To je dosti smutne :-(

odeslano z telefonu
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od robil »

Jestli to nebude tím že auto je služební s nájezdem 40tis. ročně. Já soukromník s 16tis. jsem nezajímavý.Ale nevzdávám to zkouším to dál.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od bony »

robil píše:Jestli to nebude tím že auto je služební s nájezdem 40tis. ročně. Já soukromník s 16tis. jsem nezajímavý.Ale nevzdávám to zkouším to dál.
Je to uplne jedno, vse je o pristupu servisu. Mas moznost si udelat znalecky posudek.

odeslano z telefonu
mamlal2
*
Příspěvky: 59
Registrován: 06 bře 2014, 11:31

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od mamlal2 »

Čtvrtá garanční návštěvička v BOS Trutnově, kde jsem jim dopředu popsal ten samý problém s pružinami. Při naložení dvou kufrů do zavazadelníku a dětí na zadní sedačky při cestě na dovolenou jsme v noci osvětlovali vesmír. Dále jsem jim řekl ještě o tom, kdy jsem seděl (opravdu vyjímečně :D ) na zadní sedačce s tchánem a při přejíždění drobounkého kamenného prahu při vjezdu do zahrady manželka s námi rozpárala nějaký plech na spodku auta (řešeno v jiném Hyundai autorizáku), jak jsme se zhoupli a seděli snad na dorazech pružin.

Bez nějakých vytáček okamžitě reagovali, že pružiny vyměníme, ještě než jsem tam vůbec přijel. Dostáli slovu, dnes vyměněno, v rámci garance, auto pocitově o dost jistější, co se zadku týče, s radostí jsem vymetal každou díru a kanál (vím, trošku jsem si zapřeháněl... :mrgreen: ). Ale opravdu bych řekl, že je to dost znát. Bohužel jsem s nimi řešil ještě několik věcí, takže jsem se nakonec vlastně ani nezeptal, za co mi je vlastně vyměnili. Pán říkal, že jsme nebyli první... Trochu asi pak budu dublovat tento svůj příspěvek v sekci garančních prohlídek, takže dopředu omluva.

Mimochodem, původně jsem po servisu požadoval výměnu s tím, že bych si ji i zaplatil, ale oni sami řekli, že se tato chyba vyskytuje častěji a oprava bude v rámci garance. Takže tímto děkuji do Trutnova.
ex - 2014 Hyundai i30 kombi 1.6 CVVT
ex - Renault Scenic II.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“