Zavzdušněné brzdy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Zavzdušněné brzdy

Příspěvek od Davidos »

Dobrý den, před měsícem jsem koupil i30 rok 2015 viz podpis. Bývalému majiteli měsíc před tím měnili v servise přední destičky a odvzdušňovali brzdy ,když jsem pro auto byl upozornil mě ,že to zase divně brzdí a když jsem jel pedál brzdil až dole ,šlo to ke známému do servisu a odvzdušnili ručně bez kompresoru,prý tam bylo hodně vzduchu. Je to už měsíc -včera jsem slyšel od brzd když jsem vyjížděl z práce jako by deska drhla o kotouč šlápl jsem na brzdu a přestalo to "třeba tam byl bordel nevím ale nezabrzdil jsem nijak moc a přestalo to".Začal jsem opět pozorovat brzdy a zdáse mi ,že po nastartování a při 1 zabrždění cca 30m ,že pedál jde níž a jak se pak jede a brzdí tak je to dobrý a je nahoře víc tužší...
Ještě před týdnem jsem zjistil ,že mi vysela ručka po cestě do práce 10km se mi kouřilo od zadních brzd ,vzadu jsem mechanismus šroubovákem posunul od kotouče a ručku nepoužívám ,čekám až známý v servise bude mít čas a kouknem na to"ručka zabírá až nahoře"
a díky tomu,že nepoužívám ručku tak když zastavím šlapnu jemně na brzdu vypnu motor ,zařadím a odejdu to samé když startuji šlápnu jemně na brzdu nastartuji a jedu,tak jestli tohle nemá vliv...Hyundai mám po 7 letech do ted octavii 1 tak nevím ,jestli má jinak posilovač brzd nebo je tam něco špatně. Děkuji za radu
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“