Výměna oleje

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna oleje

Příspěvek od pepe pedro »

Alf6 píše:Tak zmente servis. Kam ted jezdim ja, tak si prinesu vlastní: olej, brzdovou kapalinu, chladici kapalinu, prevodovy olej, svicky, mam vlastní filtry a absolutne zadny problém. :!: :D
když to učtujeje servis ,nemá na to právo.Třeba zdvihnút kotvy
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Reklama
 

pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna oleje

Příspěvek od pepe pedro »

od roku 2011 se tu opakuje!!!Strašné!!!
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Radunov »

Mobil 1 ESP Formula 5W-30
Vypada to jako vycuranost, sice podle vyrobce splnuje parametry naprosto odlisne Acea A3 i A5 ale podle viskozitnich hodnot to je jen a jen A3! Takze vlastne super olej! O zaruku se nemusis bat a motor dostava co chce zakaznik :)
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Výměna oleje

Příspěvek od JirkaN »

Radunov píše:... Další věc je, že ten kdo tam má A5 a nechá si ho vyměnit v autorizáku, tak vám nedají na dolévání! A další paradox tedy je, že v návodu píší radši dolít něčím než ničím a ŘEŠÍ NĚKDO CO TAM KDO PŘILIL? NIKDO! Je to celý jen buzerace a vydírání zárukou. Ale já říkám jedno, pokud se mi v motoru objeví typická závada pro tento motor, tak mě nebudou zajímat keci ohledně toho, že tam nemám prémiový olej, to je jejich problém, že tam mají konstrukční vadu A NE MŮJ. A jelikož olej A5 je řidší, tak má podstatně větší spotřebu oleje mezi výměnami, což i když člověk NEPROKAZATELNĚ ušetří pár ml paliva, tak vyhodí peníze za olej na dolévání a spotřeba oleje rozhodně není ekologická. ...
Dolívání oleje? To byl snad problém u starých aut a to ne ještě u všech. Motor žral 1litr oleje na 100km, ale tam pak odpadala starost s výměnou oleje, protože olej byl pořád fresh :D .
A pokud motor žere olej, nemá cenu řešit jaký olej dát, ale hlavně aby tam vůbec nějaký byl. U nového auta by mě to dost štvalo, že jsem si koupil šmejd a u starýho auta bych dolívání oleje bral jako daň za opotřebení stářím a vysokým nájezdem.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od idam.i »

Citujem :
2) výkonnostní třída: - motor je zkonstruovaný, že může jezdit i na řídký A5 a 30000km, ovšem moje zkušenost s tímto olejem je, že po 4000km byl černý jak bota a už tam dávno neměl co dělat. Jak to je možné? Protože řidší olej má nižší teploty vzplanutí a rychleji se přepaluje na karbon. Trochu paradox, že? Olej shell helix ultra 5w-40 A3 je alternativa motorového oleje v příručce k autu (jako neprémiový), takže tím se hodlám ohánět. Samozřejmě v autorizáku mě všechny ty cvičený opice řekli, že tam ten olej nepatří, protože jsem si ho dovezl (jelikož ho nemají ani v nabídce) a neměli z něj 200% marži, tak se tě snaží přesvědčit aby sis tam radši nechal dát ten jejich skvělej A5! :D Další věc je, že ten kdo tam má A5 a nechá si ho vyměnit v autorizáku, tak vám nedají na dolévání! A další paradox tedy je, že v návodu píší radši dolít něčím než ničím a ŘEŠÍ NĚKDO CO TAM KDO PŘILIL? NIKDO! Je to celý jen buzerace a vydírání zárukou. Ale já říkám jedno, pokud se mi v motoru objeví typická závada pro tento motor, tak mě nebudou zajímat keci ohledně toho, že tam nemám prémiový olej, to je jejich problém, že tam mají konstrukční vadu A NE MŮJ. A jelikož olej A5 je řidší, tak má podstatně větší spotřebu oleje mezi výměnami, což i když člověk NEPROKAZATELNĚ ušetří pár ml paliva, tak vyhodí peníze za olej na dolévání a spotřeba oleje rozhodně není ekologická. Navíc můj olej je z oficiálního zdroje pro náš kraj - distribuce pro Východní Čechy, takže mám jistotu že to není panč a domů dovoz zdarma, cena za litr 115Kč. Navíc v autorizáku ten olej točí z barelu v kterém se samozřejmě usazují aditiva a nepromíchává se to před stáčením. Kdežto kanystřík si protřepeš a máš tam zaručenější podíl složek. Ptal jsem se v autorizáku na původ jejich oleje a tvářili se, že to je státní tajemství, takže v tom rozhodně jistotu původu nevidím.

Navíc tím, že si něco "upravíš" nepřijdeš o záruku na celé auto ale maximálně pouze na danou část/součást. A další věc je, že co se projevit má, tak se podle mě projeví prvního půl roku, já tomu dám klasické 2 roky a pak na to kašlu, leda z lenosti bych si to nechal udělat. Protože stejně, když si pozorně přečtete záruční podmínky (které mimochodem úplné dostanete až při převzetí vozu), tak to mají většinou tak ošefovaný na utopický výjimky, které nemohou běžně nastat a v podstatě se tam píše že se sami máte o auto řádně starat. Další věc je, že co tady tak čtu zkušenosti se servisama, tak lepší když se v tom autorizáku v tom ty hň*pové radši nehrabou, protože to auto akorát domr*aj, není nad to co vyjelo z linky, utažený momenťákem s řádnými postupy, jak se do toho pak vloží lidský faktor, tak spolehlivost vozu klesá.

Jo a ten olej mám potvrzený jako vhodný pro můj motor od shell.cz, což je partner :hyu: .

Doufám, že jsem to napsal jasně a konečně se i ovce zamyslí nad tím omezováním a zastrašováním. :lol:[/quote]



Radunov,ty si proste borec a vlk.
No zmier sa s tým ,že všade stretávaš ovce.Aj tie musia byť,aby bol svet v rovnováhe. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Alf6 »

t0x!n píše:Alfe treba u Ceeda to je opravdu gol, protoze v manualu je sice vyslovne napsano, ze musis mit A5 API SM, ale nasledne o par stran dal pisou: doporuceny olej Shell helix ultra 5W40, coz je dle listu vyrobce klasicka A3

takze je to tak, ze se uz po x tym emailu hadam s kretenama z kie, ze sice mi pisou jak musim pouzivat A5, jinak muzu prijit o zaruku, ale pritom v jejich posvatne knize k autu maji uvedeno pouziti oleje A3 a pritom, kdyz se je na to ptam, tak mi pisou jak ho nesmim pouzit :D :D holt u blbecku na dvorecku...
Ty víš,že (stejne jako všichni tady):

Oleje A3 mají vyšší (normální/nesníženou) HTHS viskozitu, která má vliv na pevnost olejového filmu a tyto oleje lépe mažou. Bohužel v dnešní eco době má přednost nižší spotřeba paliva a nižší emise, a to je to co oleje A1/A5 (se sníženou HTHS viskozitou) umí - o pár mililitrů snad sniží spotřebu paliva(kterou v realu stejne nemas sanci poznat). Motor to s tím asi zvládne a i Hyundai - Kia museli v Evropě kvůli EUROnormám začít předepisovat tyto oleje(viz. idamovo Elantra, která se stejným motorem předepisuje místo mého A3 olej A5) - a proto tam servis v záruce jiný než A1 nebo A5 nedá.

Je to vše kvůli emisím. Eco trend dnešní doby. Mazání je až na druhém místě, bohužel.


- takže bud tam budeš lit to, co předepisuje výrobce a nebo zajedes někam, kde ti olej vyměni za ten normalní.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od idam.i »

Nakoniec ma asi donútia k tomu,že podľahnem ich tlaku (A5),len si olej budem meniť každých 10.000km.
Predpísané mám každých 20.000km.Tak raz u nich a raz bez ich asistencie.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Výměna oleje

Příspěvek od milda h »

Takže jednou dáš A5, podruhé A3 a takhle furt dokola :?:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od idam.i »

Nie dám tam A5.Snáď vydrží 10.000km. [-o<
Netrúfam si to miešať.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od idam.i »

Dnes som si zaobstaral filter.
oil filter..jpg
oil filter..jpg (128.61 KiB) Zobrazeno 2518 x
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

kde jsi kupoval?

Odeslano
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od idam.i »

V servise :hyu:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Alf6 »

presne takokovy si kupuju uz 3 rokem
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Výměna oleje

Příspěvek od JirkaN »

Já mám taky přesně takový. Dali mi ho tam v servisu :hyu: při výměně oleje.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od idam.i »

Presne pre to som ho kúpil.Teraz si môžem vymeniť olej kdekoľvek a nebudú mať blbé otázky.
Spýtal som sa,čo stojí u nich olej. :?:
Odpoveď 25 euro liter. ](*,) To som sa radšej ani nepýtal koľko oleja účtujú na výmenu.Pokiaľ by rátali len 3,6l,tak to je 90 euro za olej. :shock:

Jirko N,dali? To máš super,mne ho predali za 7 euro. :-&
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“