Vymena kol .- nutny ofiko servis

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

majkom
*
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2014, 20:31

Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od majkom »

Zdravim, mozno je to blby dotaz, ale pre istotu sa spytam, chystam sa menit zimne kola za letne, je nutne navstivit ofiko servis, alebo si to mozem dat vymenit u svojho dlhorocneho mechanika? Klasika - vyvazit kola, prehodit disky a to je vsetko.. predpokladam, ze nemusim navstevovat ofiko servis s takouto prkotinou koli udrzaniu zaruky, ale pre istotu sa pytam:)
diky.
i30 kombi:MY 2014:1.6 MPI CVVT:Paket Parking:ALU 16:Aqua Blue

Skoda Octavia I:1.9 TDI:Tour - prodano
Skoda Octavia I:1.4 MPI 16V:Ambiente- prodano
Skoda Felicia:1.3i - prodano
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od idam.i »

](*,) kludne môžeš ísť ku svojmu oblúbenému servisu.Len daj pozor,pokial máš na aute TMPS aby ti ich nepoškodili. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
majkom
*
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2014, 20:31

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od majkom »

TMPS - to su merace tlaku v pneumatikach? to myslim nemam:D
i30 kombi:MY 2014:1.6 MPI CVVT:Paket Parking:ALU 16:Aqua Blue

Skoda Octavia I:1.9 TDI:Tour - prodano
Skoda Octavia I:1.4 MPI 16V:Ambiente- prodano
Skoda Felicia:1.3i - prodano
Romikk
Příspěvky: 6
Registrován: 16 pro 2014, 20:11

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od Romikk »

Ahoj, jsem zde nový. V listopadu jsem se stal majitelem i30 kombi 1,6 Mpi. Na jaře budu řešit problém zvaný TPMS. Na origo disky s tímhle nesmyslem jsem si nechal obout zimáky a letní gumy obuju na nové disky. Samozřejmě nechci vrážet peníze :( :( do ventilků se snímači, dám obyč . A teď nastává otázka jestli můžu jezdit bez TPMS - bude mi svítit kontrolka. :shock: Je možné, že by mi deaktivovali systém u prodejce?
Uživatelský avatar
jouda22
*
Příspěvky: 88
Registrován: 09 zář 2014, 19:20

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od jouda22 »

je to nařízení EU, takže o deaktivaci servisem silně pochybuji.
Ale v pojistkové skříni jsou dle manuálu dvě pojistky k monitoringu tlaku. Zkus je vytáhnout a poreferuj. Ja to zatím nezkoušel.
Hyundai i30 II 1.6 CVVT 88kW-Parking, bílá
http://www.spritmonitor.de/en/detail/649608.html
Romikk
Příspěvky: 6
Registrován: 16 pro 2014, 20:11

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od Romikk »

Tak jsem se díval na ty pojistky. Jsou tam sice dvě, ale jsou sdružené s ostatními věcmi. Takže smůla. Asi to už nebudu řešit a dám na letní gumy snímače. Objevil jsem za cca 900,- za kus a myslím, že cena půjde dolů. Origoš Hyundai cca 1600,- , jako zákazník co si koupil u nich auto by mi mohli udělat cenu :? Cenu letňáků stáhnu na discích a gumách, na netu toho je mraky! Jinak se omlouvám adminovi, že se s TMPS zabýváme zde. Na jiném vlákně se už o týhle fíčuře rozběhla debata. Vypadá to, že v EU parlamentu někdo loboval za výrobce těhle nesmyslů. Ikdyž někteří lidi jsou fakt jelita a tlak v gumách jim je u pr..le. Čim míň krávovin v autě je , tím míň poruch. S tím jsem taky kupoval auto - paket komfort (ještě s vyhřívaným volantem), nic víc.
David18
Příspěvky: 2
Registrován: 24 úno 2015, 11:48

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od David18 »

hlavně si dej pozor aby si nekoupil špatné snímače tpms :wink:
Uživatelský avatar
Swordfish76
**
Příspěvky: 103
Registrován: 17 říj 2014, 13:32
Bydliště: Kladno

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od Swordfish76 »

Největší problém je, že to TPMS je povinná bezpečnostní výbava auta, třeba jako bezp. pásy. Pokud TPMS nebude fungovat a je jedno z jakého důvodu (porucha, chybějící měřiče ve ventilcích atd., vypojená pojistka) tak je auto nezpůsobilé provozu a mělo by být odstaveno ](*,) Pokud to zjistí na STK nebo Policie při kontrole, případně po nehodě, tak tam hrozí flastr a odebrání techničáku na místě, případně neudělení STK známky. Je to sice buzerace a extra kurvítko navíc, ale osobně bych to neočůrával, může se to pěkně prodražit. Stačí být účastníkem nehody, ani ne viníkem a vychcan na druhé straně se může po tom vozit a chtít spoluúčast na nehodě kvůli nezpůsobilému autu. Jinak na výměnu kol klidně do jakéhokoli pneuservisu, kde s tím umí zacházet a ty snímače ve ventilcích nezničí. Takže bych byl opatrný jezdit ke Karlovi do Horních Prdelovic, protože Karel přezouvá jen za 200,- Kč, ale TPMS viděl zatím dvakrát a z toho jednou jen v katalogu. Není nutno jezdit to Hnojáckého servisu. Já přezouvám u BestPneu (dříve Barum) a vše OK, včetně TPMS.
Škoda Karoq 1.5 TSi 110kW DSG (2018) - čekatel, Hyundai i30 kombi 1.6 GDI (2014), Mazda 2 1.3 63kW (2009)
Ex: Honda Stream 2.0 i-VTEC 115kW (2003), Suzuki Swift 1.3/68kW (2005), Honda Accord Coupé 2.0i 98kW (1993),Honda Prelude 2.0i 108kW (1987)
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od zajic »

Swordfish76 píše:Největší problém je, že to TPMS je povinná bezpečnostní výbava auta, třeba jako bezp. pásy. Pokud TPMS nebude fungovat a je jedno z jakého důvodu (porucha, chybějící měřiče ve ventilcích atd., vypojená pojistka) tak je auto nezpůsobilé provozu a mělo by být odstaveno ](*,) Pokud to zjistí na STK nebo Policie při kontrole, případně po nehodě, tak tam hrozí flastr a odebrání techničáku na místě, případně neudělení STK známky. Je to sice buzerace a extra kurvítko navíc, ale osobně bych to neočůrával, může se to pěkně prodražit. Stačí být účastníkem nehody, ani ne viníkem a vychcan na druhé straně se může po tom vozit a chtít spoluúčast na nehodě kvůli nezpůsobilému autu. Jinak na výměnu kol klidně do jakéhokoli pneuservisu, kde s tím umí zacházet a ty snímače ve ventilcích nezničí. Takže bych byl opatrný jezdit ke Karlovi do Horních Prdelovic, protože Karel přezouvá jen za 200,- Kč, ale TPMS viděl zatím dvakrát a z toho jednou jen v katalogu. Není nutno jezdit to Hnojáckého servisu. Já přezouvám u BestPneu (dříve Barum) a vše OK, včetně TPMS.
Já sice TPMS nemám (naštěstí), ale také jezdím přezouvat do Bestdrivu (dřívější Barum) a zatím k nim mám naprostou důvěru. Je to jediný pneuservis, kde mi dotahovali šrouby/matice kol momentovým klíčem... Kola po přezutí bez příplatku umyjí a zabalí. Ve srovnání s jinými pneuservisy docela markantní rozdíl a cenově jsou též v pohodě.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Bohousek
**
Příspěvky: 270
Registrován: 18 kvě 2015, 18:40
Bydliště: Brno

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od Bohousek »

Mě by spíše zajímalo, jestli když se přezují letní za zimní na stejné disky, zda je nutno TMPS znova kalibrovat. Nebo to prostě požvýká. A celkem by mě i zajímala cena přezutí v origo servisu. Máte někdo zkušenost?
i30 WG 1.6i CVVT Trikolor FLEET2, steel grey + plná parkovací výbava :)
Škoda fabia 1 1.2htp
VW passat variatn 1.8T 20V
Renault 21 1.8i
Škoda 130 Rapid
Uživatelský avatar
miloš1
**
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2013, 08:51
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od miloš1 »

Ja prezúvam stále v Hyundai servise a stojí ma to cca dvacku.
2018 - Hyundai Tucson 1,6GDI Style Fiery Red
2016 - Hyundai i20 1.2 MPI Comfort + LED svetla biela
2013 - Hyundai i30 kombi 1,6GDI Style + navi + panorama + béžový interiér Hazel Brown
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od bony »

miloš1 píše:Ja prezúvam stále v Hyundai servise a stojí ma to cca dvacku.
Dvacet tisic to je pekna cena... :-) jinak asi velky vtip. Hyundai si uctuje 890,- Kc
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od vorlajz »

přesně, kolem litru...

hele, ty ventilky se snad aktivují samy, ne? jak už jsem tu psal, tak jsem měnil letos na jaře kola sám a nic se mi nerozsvítilo, vše funguje... letos na podzim si je zase prohodím sám... jestli bude něco blikat, tak pojedu do servisu...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od idam.i »

miloš1 píše:Ja prezúvam stále v Hyundai servise a stojí ma to cca dvacku.
Čo konkrétne chápeš prezúvanie ? Lebo ja prezúvam gumy na tie isté disky. Za 20e v :hyu: servise v BA mi pripadá celkom sci-fi. :shock:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vymena kol .- nutny ofiko servis

Příspěvek od vorlajz »

to spíš tak 40 €, ne?

já si tehdy nechal jenom prohodil letní za zimní a autorizák za to chtěl 300,- ... na jaře jsem si to udělal sám... :)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“