Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od Tom64 »

Dobrý den, do jakého servisu chodíte? Do autorizovaného nebo neautorizovaného? Jaké máte zkušenosti v případě záruční opravy? :o
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od JoRy »

Do autorizovaného. Záruční opravy/úpravy i moje výmysly jsem měl zdarma. Hodně záleží kde bydlíš. V okolí Prahy a středočeského kraje si můžeš servis vybírat. V jiných oblastech kde není tolik na výběr to bude horší.
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od bony »

Tom64 píše:Dobrý den, do jakého servisu chodíte? Do autorizovaného nebo neautorizovaného? Jaké máte zkušenosti v případě záruční opravy? :o
Do autorizovaného doteď mi dával suprové ceny, jak podraží tak to bude soukromník. Jinak co se týče reklamací, tak vše v pohodě, snad jednou jsem měl problém, tak jsem přitvrdil a využil svého práva a hned to šlo. Problém byl spíše v aroganci garančního technika.
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od zajic »

Také zatím jezdím do autorizovaného servisu. S řešením reklamací (drobnosti) jsem dosud neměl problém.
I30 combi, 1,4Tgdi,
javurek
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2016, 23:44

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od javurek »

ahoj
já jezdím do neautorizovaného HS autosrdužení v Praze http://www.autoservis-kolbenova.cz
s autorizovanýma mám většinou špatné zkušenosti. Tenhle zatím nezklamal. :)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od soban »

Neautorizovaný servis.

Na záruku opravovány zadní dveře (rez-lak) v Rýmařově bez problémů, v Olomouci nechtěly zapůjčit náhradní auto a měly plno keců že nechodím do autorizovaného servisu tak jsem se na ně vybodl.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od airwaves »

Bohužel velmi špatná zkušenost s kvalitou práce v Hyundai Jihlava - Vrchlického ul.. Už tam nepojedu. Velká škoda servisu co byl v Třebíči. Těm nesahají ani po kotníky. Zato barák maj v Jihlavě za miliardu. Po vrácení auta z prohlídky nejede na LPG. Je prázdná nádrž odpověď technika. :D :D :D Před předáním auta jsem natankoval plnou a auto na LPG bezvadně jezdilo. Druhý den reklamace a nastaven správný tlak na čidle lišty. Omlouváme se stala se chyba. Ok, taky dělám chyby. První co udělali tak jeli natankovat LPG protože zákazník je kokot! Účtenka na 12 Kč za LPG. :D Na LPG již jede. Do kufru na nádrž nevráceno dno a kryt nádrže včetně šroubů. To jsem zjistil až doma. Znovu reklamace. Další den doručeno do mého bydliště. Velké výhrady k použití vlastních filtrů vzduchu a klimatizace. Požadovali jsme kontrolu ventilových vůlí - provoz na LPG, auto studené špatně chytá. Podle mého názoru víko ventilů dole nebylo, ale to nemohu tvrdit jen si to myslím podle všech stop a tyrapů které jsem použil na upevnění FL a stále tam jsou. Auto studené špatně chytá dál, beze změny. Vynutili si na mě vyčistění brzd i když jsem to nechtěl. :D . Na LPG vyměněn filtr plyné fáze, kapalná bez výměny??? Nevím jestli to tak má být? Měníl bych vždycky prvně kapalnou....Celkově pěkný servis. Netvrdím že je tam vše špatně, bohužel moje zkušenost je negativní. Už mě tam neuvidí. Výměna oleje a filtru za 4 tisíce s razítkem do servisky? Něco je špatně na tomto systému navoněných šourůmů. Vnutili prodejcům nákladné parády a platíme to olejem litr za 400,-. Opravdu nejsem spokojen . :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od slabostka »

Filter plynnej f. sa mení a 15-20 000km, kvapalnej menej často tak a 50-60 000km... samozrejme nieje lpg sko lpg, treba brať overené čerpačky... omw je overená kvalita ale aj inde sa dá nabrať dobrý plyn. Štart na studeno neviem nemusí s plynom súvisieť ale môže....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od ulthar »

Ja jezdim ke znamemu do neautorizovaneho servisu. U toho mam jistotu, ze udela praci poradne. Jinak se zarucnima opravama musim bohuzel autorizaku a vzdycky se modlim at toho nepos*rou vic nez spravi. (Nechal jsem si domontovat couvaci kameru a tazne a pritom mi zrusili zadni cidla a nechali uvolnenou jednu krytku v interieru, ktera neskutecne rezonovala na hrbolatem povrchu...)
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od shawt »

No a nemeli kecy, ze jsi nebyl na garancce prave v autorizovanem servise? Docela hodne o tom ctu a vsude se pise, ze dle EU se muze na prohlidky do neutorizovaneho servisu a neprijde se o zaruku. Jen v CR se asi zastrasuje a vydiraj lidi, ze pokud k nim nebudou jezdit, tak o zaruku prijdou...by me docela zajimalo, kdo dela to co EU schvaluje, tak aby se podelil o zkusenosti s tim, kdyz pak jel na zarucni opravu, jestli musel hodne bojovat za sva prava?
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od soban »

Dělaly bububu a v Ol nechtěly půjčit vůz tak jak říkám v Rýmařově OK pouze jsem musel dodat faktury od neautorizovaného servisu, nestačila pouze razítka, ale jinak ok akorát jsem musel počkat než se uvolní náhradní auto..
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od Hardcam »

Prohlidka v neautorizovanem ma uskali v tom, ze se casto nedozvite o svolavaci akci, novem softu ci jen neprobehne kontrolni diagnostika (ktera je podstatne lepsi nez standardni). Muze se stat, ze prosvihnete neco duleziteho, nacez muze byt kracena zaruka. Rozhodne bych nejezdil s autem mladsim tri let jinam nez do autorizaku. Koupit auto za 4 kila a pak jasat nad usetrenyma par stovkama, okej, nekdo to tak asi rad...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od airwaves »

Já Ti gratuluji. Dobrá práce!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od ulthar »

shawt píše:No a nemeli kecy, ze jsi nebyl na garancce prave v autorizovanem servise? Docela hodne o tom ctu a vsude se pise, ze dle EU se muze na prohlidky do neutorizovaneho servisu a neprijde se o zaruku. Jen v CR se asi zastrasuje a vydiraj lidi, ze pokud k nim nebudou jezdit, tak o zaruku prijdou...by me docela zajimalo, kdo dela to co EU schvaluje, tak aby se podelil o zkusenosti s tim, kdyz pak jel na zarucni opravu, jestli musel hodne bojovat za sva prava?
No, na ofiko garancce to jeste nebylo. Ale uz jsem v te dobe mel vymeneny olej a na aute jeste poskrabanou kapotu. Ale to je samozrejme ani nezajimalo. Celkove ten jejich pristup byl docela divny. Kdyz jsem jim ukazal co je spatne a ze to dela uz co jsem auto prebral, tak slo vsechno jak po masle. Sepsali nejaky ten dokument o tom, ze chci uplatnit zaruku na to a to, technik se na to podival, konstatoval, ze cidla jsou KO a musi se vymenit. Na to jsme se domluvili, ze je objednaji a az je budou mit skladem, tak se mi ozvou a ja jim pristavim auto. Takhle to taky probehlo... akorat co je zajimave - bez jakehokoliv papirovani! Proste si auto odvezli, privezli spravene, predvedli mi, ze je to spravene a "nashledanou a statnou cestu". Kdyz jsem ho zastavil a se slovy "a co nejaky protokol", tak mi odvetil, ze to neni treba, ze to byla jejich chyba a de-facto to zametl pod koberec. Nicmene nejaky dokument, ze jsem to reklamoval existuje, cidla zatim fungujou, tak to moc neresim.

Jinak k tomu, ze budou peskovat, ze to nebylo u nich na garancce. Tohle jsem si zjistoval na nekolika mistech. Nejlepsi odpoved mi dal clovek vlastnici servis, ktery byval i autorizovanym dealerem Hyu. Rikal mi, ze s autem krome reklamace muzu jezdit do jakehokoliv servisu a zaruka nepada v pripade, ze dodrzi vyrobcem (tedy Hyundaiem) stanovene pracovni postupy a vyrobcem predepsane nahradni dily z prvovyroby nebo jejich kvalitativne shodny ekvivalent. A jelikoz ty pracovni postupy jsou verejne dostupne, kazdy servis ti muze servisovat auto.

A pokud autorizak bude remcat, ze ti neuznaj zaruku kvuli predchoziho servisu, tak to taky musi dokazat, ze za to muze ten predchozi servis. A pokud to opravdu dokazou, tak budes chtit opravu samozrejme uhradit po tom servisu, ktery nedodrzel vyrobcem stanovene predpisy.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Jaký servis autorizovaný nebo neatorizovaný

Příspěvek od laufas »

Neautorizak. Servis hundaj v Olmiku je bida, ceny taky, tak nevidim jediny duvod je dotovat. Ostatni auta jezdi taky do neautorizaku, neni duvod platit za stejnou praci vic penez
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“