Klimatizace

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Vendelín »

Ona se ta vrtulka při vyšší rychlosti může tzv.vystředit a neškrtá.Zkus klimu vypnout a zkontroluj pouze ventilátor.Pustit na nejvyšší rychlost,poté úpně vypnout.Poslouchej klesající otáčky ventilátoru.Pokuď ten zvuk uslyšíš,máš to.Pokuď ne,nezbývá nic jiného,něž hledat dál.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Reklama
 

Harrystr
**
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017, 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Harrystr »

Ok, zítra to vyzkouším. A pokud by to byl ventilátor, jak se k němu dostanu? Bude nejspíš někde za tím panelem ne? Nevíte kolik asi stojí?
Harrystr
**
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017, 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Harrystr »

Tak koukám, že něco kolem dvou tisíc v :hyu: hádam dvojnásob.
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Vendelín »

Já mám ventilátor za schránkou před spolujezdcem,pod kabinnovým filtrem.Předpokládám,že to bude stejné.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Klimatizace

Příspěvek od motorol »

Jestli je to hned u filtru, tak to taky může bejt jen spadlej bordel do větráku...
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Harrystr
**
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017, 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Harrystr »

Ale zase ten zvuk vychází jakoby z panelu klimatizace. Samozřejmě jsem zkoušel poslouchat úplně vlevo i úplně vpravo a prostě ten zvuk je nejsilnější kolem středovýho panelu.. taky si myslím, že ventilátor bude někde u kabinového filtru, který bývá vpravo u schránky, ale to by to zase vycházelo spíše zprava ne?
Zítra zkusím to s tim puštěním ventilátoru na max a pak vypnout a budu poslouchat co to dělá.
Harrystr
**
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017, 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Harrystr »

Tak při zkoušce ventilátoru jsem si ničeho neobvyklýho nevšimnul. Větrákem to podle mě nebude. Tak logicky má vůbec v tom panelu nebo za nim co cvakat? Měl jste někdy někdo ten panel venku? Našel jsem tohle celkem detailní video jak to chlápek vymontuje a zase dá dohromady
https://m.youtube.com/watch?v=ASUZ_Z23Cjg

Od 4:40 je vidět co je za tím a nic co by tam mohlo takhle cvakat tam podle mě prostě není. Tak mě jedině napadá, že to jde zevnitř toho panelu
Harrystr
**
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017, 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Harrystr »

Tak tady to konečně je

https://m.youtube.com/watch?v=0OhYeS58Enw

Zvuk si dejte na max.
Tak co myslíte?
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Klimatizace

Příspěvek od mechoun »

Absolutní ticho.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Harrystr
**
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017, 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Harrystr »

Uznávám, že na tom videu to tak dobře slyšet není, chce to mít opravdu zvuk nahlas a kolem ticho, ale lépe už to asi nenahraju. Nejlíp to slyším, když to pustím na mobilu a repráček si dám až k uchu, samozřejmě ma max. No a na živo je to ještě tak 10x silnější.
Ne a vážně nejsem magor a nemám slyšiny :lol: :lol:
csgut
**
Příspěvky: 143
Registrován: 04 zář 2021, 00:45

Re: Klimatizace

Příspěvek od csgut »

Přemýšlím nad koupí ozonového generátoru. Máte s tím někdo dlouhodobější zkušenost? Co se týče funkčnosti jednak, druhak pak vliv na interiér. Četl jsem, že negativně působí na plasty, kůži,... Asi záleží na dávce, času expozice samozřejmě. Ale zas má-li to zničit, navázat se na bakterie, plísně v klímě, tak proč by to nestihlo mít vliv i na plasty... V jednom autě už jsem zažil takový "rozkládající se" plast na madlu dveří, bůh ví, z čeho.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi, MY22, comfort.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Klimatizace

Příspěvek od mikodim »

Ja používam už veľa rokov generátor a bez problémov. Pustím na cca 15 až 20min, potom dobre vyvetrám . Aspoň 2x do roka.. Je to nevyhnutná vec ak chcem ma dobrý vzduch v aute :D/
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od i30mpact »

Ozon negativně působí asi na všechno kromě nerezu. Nicméně když to použiješ na jaře a na podzim na čtvrt hodiny, tak dost pochybuju, že se něco špatného stane.
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Klimatizace

Příspěvek od Pjotr1 »

Taky o ozonovém generátoru uvažuju. Na Ali je to kolem tisícovky.
Jak výkonný doporučujete ? Běžně jsou 10-60 g/hod.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
csgut
**
Příspěvky: 143
Registrován: 04 zář 2021, 00:45

Re: Klimatizace

Příspěvek od csgut »

Většinou to je psaný i na použitou metráž plochy, resp. spíš objem by byl logičtější. Ja uvažuju i nad využitím ve sklepě, kde mám plíseň. Jenže taky kotel, bojler, aku nádobu, rozvody vody, .. tak abych si nenaběhl akorát tak, protože tam by musel běžet ten přístroj déle jak 15 minut. Výkonově jsem si říkal, že zvolím střed.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi, MY22, comfort.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“