Klimatizace

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martin i30
Příspěvky: 7
Registrován: 22 lis 2014, 23:02
Bydliště: Karlovy Vary

Klimatizace

Příspěvek od Martin i30 »

Zdravím, minulý týden jsem si zapnul klimu, nastavil na nejnižší teplotu a po chvíli se na mě vyvalil nepředstavitelný smrad typu Ether a aceton dohromady... :shock: Asi chladivo. Za minutu to přešlo a klima chladila. v podstatě funguje normálně, i když si myslím, že už ne na 100%..Auto s klimou mám poprvé, tak nemůžu posoudit. Má někdo podobnou zkušenost? Auto je půl roku staré a najeto 12000 km. :(
Hyundai i30N WG 1,6CRDi 81KW Style 10/2014 Ice Blue
Škoda Fabia 1,9 sdi 2002 ještě prodáno
Škoda Favorit LXI 1994 prodáno
Fiat UNO 1.6 D 1987 prodáno
Škoda 120 L/M 1982 prodáno
Škoda 110 L 1973 prodáno
Reklama
 

koko24
Příspěvky: 5
Registrován: 06 črc 2015, 20:52

Re: Klimatizace

Příspěvek od koko24 »

Martin i30 píše:Zdravím, minulý týden jsem si zapnul klimu, nastavil na nejnižší teplotu a po chvíli se na mě vyvalil nepředstavitelný smrad typu Ether a aceton dohromady... :shock: Asi chladivo. Za minutu to přešlo a klima chladila. v podstatě funguje normálně, i když si myslím, že už ne na 100%..Auto s klimou mám poprvé, tak nemůžu posoudit. Má někdo podobnou zkušenost? Auto je půl roku staré a najeto 12000 km. :(
Problém bude v tom, že při dřívějším používání klimatizace jste ji nevypl nějaký čas před ukončením jízdy a v ve výparníku zkondenzovaná vlhkost se nestačila odpařit. Tím tam vzniká ideální prostředí pro množení různých bakterií a plísní a to, co jste cítil byly nejspíš jejich vedlejší životní produkty :-) Pokud to nezmizí, bude nutná desinfekce...
Uživatelský avatar
Martin i30
Příspěvky: 7
Registrován: 22 lis 2014, 23:02
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Klimatizace

Příspěvek od Martin i30 »

koko24 píše:
Martin i30 píše:Zdravím, minulý týden jsem si zapnul klimu, nastavil na nejnižší teplotu a po chvíli se na mě vyvalil nepředstavitelný smrad typu Ether a aceton dohromady... :shock: Asi chladivo. Za minutu to přešlo a klima chladila. v podstatě funguje normálně, i když si myslím, že už ne na 100%..Auto s klimou mám poprvé, tak nemůžu posoudit. Má někdo podobnou zkušenost? Auto je půl roku staré a najeto 12000 km. :(
Problém bude v tom, že při dřívějším používání klimatizace jste ji nevypl nějaký čas před ukončením jízdy a v ve výparníku zkondenzovaná vlhkost se nestačila odpařit. Tím tam vzniká ideální prostředí pro množení různých bakterií a plísní a to, co jste cítil byly nejspíš jejich vedlejší životní produkty :-) Pokud to nezmizí, bude nutná desinfekce...
Děkuji za názor, tohle byl zápach jako těkavé látky aceton či čpavek... nemyslím si že by se za šest měsíců provozu a navíc v zimě na výparníku vytvořily breberky.Každopádně to nechám vyčistit.Příští týden odjíždím do Itálie, tak snad se neuvaříme :lol:
Hyundai i30N WG 1,6CRDi 81KW Style 10/2014 Ice Blue
Škoda Fabia 1,9 sdi 2002 ještě prodáno
Škoda Favorit LXI 1994 prodáno
Fiat UNO 1.6 D 1987 prodáno
Škoda 120 L/M 1982 prodáno
Škoda 110 L 1973 prodáno
koko24
Příspěvky: 5
Registrován: 06 črc 2015, 20:52

Re: Klimatizace

Příspěvek od koko24 »

Martin i30 píše:
koko24 píše:
Martin i30 píše:Zdravím, minulý týden jsem si zapnul klimu, nastavil na nejnižší teplotu a po chvíli se na mě vyvalil nepředstavitelný smrad typu Ether a aceton dohromady... :shock: Asi chladivo. Za minutu to přešlo a klima chladila. v podstatě funguje normálně, i když si myslím, že už ne na 100%..Auto s klimou mám poprvé, tak nemůžu posoudit. Má někdo podobnou zkušenost? Auto je půl roku staré a najeto 12000 km. :(
Problém bude v tom, že při dřívějším používání klimatizace jste ji nevypl nějaký čas před ukončením jízdy a v ve výparníku zkondenzovaná vlhkost se nestačila odpařit. Tím tam vzniká ideální prostředí pro množení různých bakterií a plísní a to, co jste cítil byly nejspíš jejich vedlejší životní produkty :-) Pokud to nezmizí, bude nutná desinfekce...
Děkuji za názor, tohle byl zápach jako těkavé látky aceton či čpavek... nemyslím si že by se za šest měsíců provozu a navíc v zimě na výparníku vytvořily breberky.Každopádně to nechám vyčistit.Příští týden odjíždím do Itálie, tak snad se neuvaříme :lol:
Já si ten smrad pamatuji jako něco ve se stylu "měsíc nošené ponožky říznuté whisky". Mám zkušenost, že smrad se tvoří převážně v létě a jakoby nepravidelně... Po desinfekci je to právě chvíli cítit jakoby acetonem... Čpavkosmrad neznám, ale nedokáži si moc dobře představit, že by to mohlo být něco jiného, než breberky. Buďte v klidu - chladivo je bez chuti a zápachu, to byste necítil :-)
Uživatelský avatar
Martin i30
Příspěvky: 7
Registrován: 22 lis 2014, 23:02
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Klimatizace

Příspěvek od Martin i30 »

Tak to jsem nevěděl, že je chladivo bez zápachu :o Jestli to platí i pro chladivo R1234yf co si vydupala Evropská Unie nevím... Každopádně děkuji. :D Nechám to komplet vyčistit a uvidíme 8)
Naposledy upravil(a) Martin i30 dne 06 črc 2015, 23:05, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30N WG 1,6CRDi 81KW Style 10/2014 Ice Blue
Škoda Fabia 1,9 sdi 2002 ještě prodáno
Škoda Favorit LXI 1994 prodáno
Fiat UNO 1.6 D 1987 prodáno
Škoda 120 L/M 1982 prodáno
Škoda 110 L 1973 prodáno
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Klimatizace

Příspěvek od Richi_i30 »

Pokud máte klimu s ionizátorem, tak ta se dle odborníků z :hyu: servisu nečistí, ani nedezinfikuje, pouze se mění filtr - o vše se má postarat právě onen ionizátor. Také se takto vybavená klima nemá vypínat - ani v zimě.

edit - podobný "chemikální smrad" se mi objeví vždy na začátku teplé sezóny, kdy klima začne skutečně chladit, trvá to pár minut a pak to zase na rok odezní.
koko24
Příspěvky: 5
Registrován: 06 črc 2015, 20:52

Re: Klimatizace

Příspěvek od koko24 »

Richi_i30 píše:Pokud máte klimu s ionizátorem, tak ta se dle odborníků z :hyu: servisu nečistí, ani nedezinfikuje, pouze se mění filtr - o vše se má postarat právě onen ionizátor. Také se takto vybavená klima nemá vypínat - ani v zimě.

edit - podobný "chemikální smrad" se mi objeví vždy na začátku teplé sezóny, kdy klima začne skutečně chladit, trvá to pár minut a pak to zase na rok odezní.

Tomu bych nevěřil. Nedokážu si představit, jak by to mohlo efektivně desinfikovat, zvlášť ve velikosti, co je v autě... https://www.hyundaipartsdepartment.com/ ... eid=217704
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od JoRy »

Richi_i30 píše:Pokud máte klimu s ionizátorem, tak ta se dle odborníků z :hyu: servisu nečistí, ani nedezinfikuje, pouze se mění filtr - o vše se má postarat právě onen ionizátor. Také se takto vybavená klima nemá vypínat - ani v zimě.

edit - podobný "chemikální smrad" se mi objeví vždy na začátku teplé sezóny, kdy klima začne skutečně chladit, trvá to pár minut a pak to zase na rok odezní.
Ionizátor klimu určitě nečistí. Ten je tam z uplně jiného důvodu. Má to v názvu - ionizuje vzduch z klimy :-)
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Klimatizace

Příspěvek od vorlajz »

já měl za to, že ten Clean Air by měl uzavřít vnitřní okruh, když jde smrad z venku... ale tak mi teda rozhodně nefunguje... oops

víte někdo, k čemu ten Clean Air slouží?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Klimatizace

Příspěvek od abdulzabak »

vorlajz píše:já měl za to, že ten Clean Air by měl uzavřít vnitřní okruh, když jde smrad z venku... ale tak mi teda rozhodně nefunguje... oops

víte někdo, k čemu ten Clean Air slouží?
jonyzuje vzduch zdravimy jonti :D
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Klimatizace

Příspěvek od vorlajz »

no to je na pí*u... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Klimatizace

Příspěvek od abdulzabak »

vorlajz píše:no to je na pí*u... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak na doma si to koupis za kruty love http://www.ionic-care.cz/produkty/ionic ... ibrna.html tady to mas v cene auta...
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od Johny-D »

Trápí mě taky zápach z klimatizace. Auto 4 měsíce staré. V těch horkách to bylo v pohodě a teď smrdí, klimu jsem ořed dojezdem vypínal.

Každopádně je to hrozné po 4 měsících. U Renaultu Laguna jsem klimu nečistil dva roky a žádný smrad... Jsem z toho celkem smutný, člověk si koupí nové auto a pořád nějaký problém
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Klimatizace

Příspěvek od vorlajz »

nedá se nic dělat, nech to vydezinfikovat... já mám auto přesně 9 měsíců a nic jsem nezaznamenal... mám automatickou klimu... ty taky nebo manuál?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Klimatizace

Příspěvek od bony »

Já mám jednou čištěnou klimu za 3 roky a úplně v pohodě, žádný smrad se nekoná.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“