Vybitý akumulátor

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Vybitý akumulátor

Příspěvek od thornych »

Ahoj, dobrý večer. Omlouvám se za asi hloupý dotaz, ale jsem čerstvým majitelem i30 a je to moje první zkušenost s asijskou značkou...
Auto parkuje v garáži a už léta mám zvyk nechávat pootevřené dveře + kufr. Zatímco u německých (OPEL, FORD) a českých (ŠKODA) aut jsem s tím nikdy problém neměl - elektronika vždy po několika minutách přešla do režimu "spánku" - u Hyundaie se mi po týdnu (byli jsme na dovolené druhým autem) kompletně vybila baterie a to tak, že se ani nerozsvítily kontrolky. Nějaký zásadní problém s tím nemám - prostě je potřeba dveře zavírat - jen jsem se chtěl zeptat, zda je toto chování normální. Předpokládám, že vlivem nedovřených dveří nepřešla nějaká řídící jednotka do režimu spánku a akumulátor vybila. Jen se chci ujistit, že problém není jinde.

Předem moc děkuji za rady / názory / tipy !
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
karbet
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 úno 2014, 00:03

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od karbet »

No, nechávat pootevřené dveře a kufr - takové chování skutečně normální není.Ve vztahu auto - člověk by tím myslícím tvorem snad měl být člověk, osobně jsem se nikdy ani u škodovky nespoléhal na to, že se zamyslí a sama vypne svícení v interiéru při otevřených dveřích. Pokud jsem si všiml, ale na tom netrvám, u Hyndaje svítí i světla, dokud nezabouchnu dveře. V každém případě - nepřemýšlel bych o normálnosti auta, pokud se nenormálně chová řidič. :mrgreen:
1,6 GDI 5d Fleet parking Ice blue 12/2013
----------------------
Současně stále až do skonání silver Felicia 1,3 MPi 50kW 3/2000
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od idam.i »

THORNYCH nechcem byť drsný ako "karbet" no i tak by ma zujímalo,za akým účelom konáš,tak ako konáš ? :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od mechoun »

Asi luftuje. Jinak u I30/2007 otevřený kufr časák světla nezhasne, pouze otevřené dveře zhasínají po odčasování.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od thornych »

To jsem to zchytal :D
OK, polepším se a budu myslet. Důvod byl vyvetrat auto a šetřit těsnění.
Každopádně díky za reakce
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
mobil5o
*
Příspěvky: 66
Registrován: 08 kvě 2013, 18:38

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od mobil5o »

nove i30 maju tiez funckiu automatickeho odpojenia energie tzv."autocut" ako ochranu proti vybijaniu baterie po
aktivuje sa cca po 15min. ale len pokial auto zamknes

tj. ak chces auto vetrat tak nechaj otvorene okna (pri zamknutom aute)
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od thornych »

mobil5o: Moc děkuji, tomu říkám užitečná informace =D>
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Uživatelský avatar
karbet
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 úno 2014, 00:03

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od karbet »

Sorry za předchozí "tvrdší" názor, ale kdybys zrovna napsal, že potřebuješ vyvětrat rybinu, tak by Ti to otevřené okno doporučili možná všichni. Přesto si myslím, že nechávat jakékoliv dveře nedovřené při parkování není běžné. Mě třeba rozčiluje i ta červená, v garáži a neuzamknutém autě bůhvíproč blikající dioda za předním oknem.
1,6 GDI 5d Fleet parking Ice blue 12/2013
----------------------
Současně stále až do skonání silver Felicia 1,3 MPi 50kW 3/2000
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od robil »

V mém se po cc15min. vše vypne. Zůstanou svítit kontrolky otevřených dveří a kufru.Nechal jsem otevřené vše asi hodinu.
Netuším jestli není zapnuté skrytě ještě něco jiného.
Nenechal jsi klíč v zapalování?
Nemáš bez klíčové zapalování s klíčem v dosahu auta?
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od mmv »

klidně nech všechno otevřený, auto má sloužit tobě a ne ty jemu (třeba u karbeta to maj doma zařízený jinak :-) ), ale kufr zabouchni, ten ti vybil baterku, celé auto po čase (15 minut ??) zhasne jenom ten kufr ne, to by soudruzi z koree museli natáhnout do BCM o jeden drátek navíc, a sakra zrovna ten nejdelší, to by to auto bylo pak o 23,- Kč dražší #-o #-o #-o

po zamknutí auta... po zamknutí se vnitřní osvětlení zhasne samo ihned nee ???

jo a ještě k tomu otevřenému kufru, vezmi si šroubovák (nebo cokoliv jinýho) a ručně zacvakni na otevřeným kufru zámeček, pak ti zhasne i ten kufr, ale pak to nezapomeň před zabouchnutím odemknout !!! (otevíracím tlačítkem) jinak ti po druhým bouchnutí do "zamčeného" zámku praskne to plastové oko ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od thornych »

mmv: Přesně takhle já uvažuju - předpokládám, že ty stovky německo-korejských vývojářů s takovýmito případy počítají a vytvoří auto dostatečně blbuvzdorné (alespoň u DE-CZ aut to tak funguje). Jak jsem psal - není pro mě problém kufr / dveře zavřít, popř. auto i v garáži zamknout, jen člověk musí vědět, co vadí a co nevadí.
Moc díky za cenné informace !

robil: bezklíčkové zapalování nemám a klíče byly pečlivě uloženy v šuplíku :-)
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Uživatelský avatar
karbet
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 úno 2014, 00:03

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od karbet »

mmv
Díky za nové informace, dodnes jsem netušil, že zabouchnutím dveří sloužím já autu . Kde bydlíš ? Předpokládám, že byt máš stále volně přístupný, lednička otevřená, záchod nespláchnutý atd atd ... Televizi vypínáš vyšroubováním zásuvky nebo pojistky ? =D>
1,6 GDI 5d Fleet parking Ice blue 12/2013
----------------------
Současně stále až do skonání silver Felicia 1,3 MPi 50kW 3/2000
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od mmv »

karbete, otázka byla jasná, ale ty místo náznaku řešení jsi o uživateli co chce mít otevřené dveře prohlásil, že není normální. Já si prostě myslím, že nám všem by mělo být jedno proč to tak chce mít, je to prostě jeho věc, a ze své předchozí zkušenosti konal jak konal a ono ejhle, korejec do škatulky "normálních" aut nepatří, neb se nechová dle formulky "dobré auto se pozná podle toho, kolik chyb majiteli odpustí" takže jestli ty budeš po odpoledním zaparkování svýho :hyu: odpojovat baterku, protože jsi "normální" a nikdy bys nenechával nenormální auto na napětí, je to tvůj boj, moje zbytečná starost :^o
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
jouda22
*
Příspěvky: 88
Registrován: 09 zář 2014, 19:20

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od jouda22 »

včera jsem myl auto a otíral i těsnění od dveří a nechal auto v garáži, všechny dveře otevřené, včetně otevřeného kufru a světlo v kufru po nějaké době zhaslo. Baterku jsem měřil multimetrem (volty) a za cca 24 hodin ztratila 0,01V (to mi přijde normální).

Ale co jsem se chtěl zeptat, poradí někdo, jestli můžu nabíjet autobaterku bez odpojení? Mám nabíječku z Lídlu a jsme zvyklý to jednou za zimu nabít, ale nechce se mi ji odpojovat. Pokazím tím něco? Autem přes týden moc nejezdím a baterka se vybíjí. Teď mám nějakých 12,44V což je dle tabulek cca 75% kapacity a pod 12.4V se doporučuje nabít.
Hyundai i30 II 1.6 CVVT 88kW-Parking, bílá
http://www.spritmonitor.de/en/detail/649608.html
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vybitý akumulátor

Příspěvek od mmv »

jouda22 píše:... a světlo v kufru po nějaké době zhaslo...
... můžu nabíjet autobaterku bez odpojení? ...
ad světlu , chybama se učí zřejmě i v korei

ad baterka
taky mám nabíječku z lidlu a nabíjím v autě, za jízdy taky nabíjíš a nic neodpojuješ :wink: baterku odpojuju jenom při sváření, nevím ale proč, ale můj mechanik (od Forda) mi jinak na to nešáhne ,
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“