SVĚTLA

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

a dalsi, tady je vide dolu ten balaster, takze asi nebu uvnitr svetla jak jsem psal
Přílohy
i30svetla.jpg
i30svetla.jpg (55.71 KiB) Zobrazeno 2735 x

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Reklama
 

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

i30svetla3.jpg
i30svetla3.jpg (49.62 KiB) Zobrazeno 2734 x
a zda se ze origo i30 xenonovy svetlomet nema prisvecovani do stran, co je podle mne super vec

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

jeste je otazka jak dobre budou ty svetlomety svitit s vykonem "jenom" 1900lm (xenon), myslim ze Osram Night Breaker ma neco pres 1600lm.... ale je to xenon, tak hodne udela i ta barva a melo by to svitit i vic do stran...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
snike
**
Příspěvky: 382
Registrován: 17 říj 2015, 23:17

Příspěvek od snike »

Klasicky xenon 35W ma svetelny tok kolem 3000 lumenu ;) Pak se delaji 25W kde je svetelny tok pod 2000 lumenu a nemusi byt ostrikovace svetel a automaticke naklapeni.

Rozdil bude, ale zalezi na pouzite barve svetla.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 36.333 km
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

ano, jsem to psal par odkazu spatky.... a prede mnou to tam jeste nekdo taky psal...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA

Příspěvek od JoKo »

25W xenon tam nedas legalne v ziadnom pripade... vozidlo bolo homologizovane s h7 a s 35W xenonom. neviem do akeho reflektora chces davat tu 25W vybojku, ale ani jeden nie je pre nu konstruovany....
xenonovy svetlomet nema prisvecovanie do zakruty, pretoze su adaptivne - natacaju sa.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

velmi sa v problematike nevyznam. Napadlo ma ci neexistuje nejaky homologizovany xenonovy 25w zdroj svetla s paticou h7... alebo nejaky adapter na ten spominany 25w tusim h2r na h7? alebo HID xenony - to su vsetky nehomologizovane? Neexistuje nejaky vyrobca, ktory by ponukal homologizovane 25w 2000lm vybojky s h7 peticou? Ved takych aut, ktore maju svetlomet s cockou a maju ho homologizovane aj pre vybojky (ako sa zda mame i my v i30) musi byt dost...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA

Příspěvek od JoKo »

pokial viem, tak neexistuje a ak by aj existoval, tak tvoj svetlomet je urceny a homologizovany pre h7... cize opat nelegalne. na hyu i30 gd neviem o tom, ze by niekto vyrabal svetlomety pre 25w vybojku
rozdiel oproti ziarovke v rozmeroch som uz pastoval niekde vyssie...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

JoKo, zda sa ze sa vyzas. Aky je vlastne postih zo strany policie za "nelegalne xenony". Predpokladam ze im je asi jedno ze mam legalny svelomet a nelegalnu h7 hid, co? jak to je na SK, CZ a v inych okolitych krajinach EU? nevies mi prosim ta povedat?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

mimochodem, plati ze xenony musi byt zapsane v technicaku? Predpokladam ze ve velkem, ne v malem... jak tedy policie pozna ze dane auto ofiko xenony nema mit - jen podle naklapeni a ostrikovani to delat nemuze, kdyz ve variatne tech slabsich xenonou (do 2000lm) je muzu oficialne mit (tak jak je ma napriklad skoda rapid)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: SVĚTLA

Příspěvek od ulthar »

@patriknet: pred casem jsem kolem toho taky chodil. V podstate neni moznost to jakkoliv legalne prestavet, pokud tam nedas ofiko xenony a vsechno co k tomu patri, tzn. autonivelace a ostrikovace. Co se tyce tech 25W xenonu, neda se to do auta zastavet tak, aby to fungovalo tak, jak ma, tzn. svitilo tam kde ma a neoslnoval jsi ostatni na ceste. Mimochodem behem mojeho badani jsem taky objevil par laboratornich testu, kde prave takovehle prestavby zkouseli a pak merili, jestli by to bylo bezpecne. Vsechny se shodovaly v tom, ze ne. Byly mista, kde ten svetlomet svitil ve 100 nasobcich vice nez ma, tzn. ridic v tom miste krasne videl, ale oslnoval vsechny okolo. Pak byly naopak mista, kde ten upraveny svetlomet svitil naopak v radove mene, tudiz, ridic v tom miste skoro nevidel. Coz bylo taky posledni co jsem v tehle veci provedl, protoze jsem si uvedomil, ze nechci ohrozovat sebe ani ostatni tim, ze budu mit nejake podomacku upravene svetlomety a radeji jsem koupil zde jiz proklamovane zarovky z lidlu (coz jsou mimochodem vyrobky dcerine firmy Osramu.), ktere mi prijdou, ze jsou vykonejsi oproti original osramum co tam byly. A pokud jsou na ceste horsi podminky, napriklad mokro, proste zpomalim. Radeji dojedu o 10min pozdeji, nez nedojet vubec.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: SVĚTLA

Příspěvek od petzl62 »

Howg... =D> :D/ Konečně někdo napsal smysluplné vyjádření.
Bravo ulthar =D>
Myslím,že když si to pozorně přečtete,není nutno debatovat dál o hokusech pokusech. #-o
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

@ulthar, diky za nazor. Jen se jeste zeptam (abych to chapal spravne) ty testy, ktere zminujes - chapu to spravne ze se tykali prave tech "slabsich xenonu", tj. tech "25W" do 2000lm? To je zajimave. Rozumim ze kdybych do sveho svetlmetu pro H7 nejak nacpal D1S, tak to asi nebude ono, protoze v halogence H7 sviti jeden bod, ale v halogenove vybojce sviti asi cela ta trubice, takze asi to bude jak pises, ze muze dojit k vyraznemu oslnovani, protoze se tim posouva ohnisko svetlometu.
Mimochodem a nepamatujes si jestli tam davali nejakou tu D1S, anebo klasicky HID pro H7? (myslim si, mozna mylne, ze HID H7 by nemusela byt tak dlouha a teda ze by mozna nemusela to ohnisko tak posouvat - ale nikdy jsem ji nedrzel v ruce tak to jsou jen moje domnenky)..

Jinak, zda se tento "vyskum" asi nikam nevede, HID (35W) si tam dat nechci, nechci oslnovat a bal bych se i eventualniho velkeho financniho postihu ze strany pojistovny (v pripade ze by doslo k nehode mim oslneni nekoho jineho - to by mohli byt v celku "velke cisla"). Co se tyce policie, tak to bych hold asi par krat zaplatil (vzdy levnejsi nez ofiko prestavba).
Je to ale skoda ze se timto nikdo nezabyva a neexisuje firma, ktera by z aftermarketovych dily ofiko do auta zabudovala xenony se vsim co k tomu patri. Kdyby to stalo dejme tomu 10-15t, tak by do toho i sel.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od patriknet »

mimochodem, podle mne ty svetlomety hologovane na xenonove vybojky jsou...
HCR
DC
Přílohy
IMG_20170908_174712 (1).jpg
IMG_20170908_174712 (1).jpg (17.4 KiB) Zobrazeno 2659 x

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA

Příspěvek od Richard555 »

Malá oprava:
Na světlometu většinou dole je spousta různých nápisů ve skle a v té řádce by někde mělo být uvedeno velkými písmeny HR nebo HCR to znamená, že zdroj světla je halogenová žárovka. Dále zdrojem světla v žárovce není bod, ale je spirála která má podobu "svítící čárky" kdežto v xenonové výbojce svítí výboj ve tvaru koule. proto nikdy nebudeš mít paprsek správně a vždy to bude někam utíkat a oslňovat :!: úplně nejlepší je potkat večer v dešti jedničkovou Fabii s dobastleným HID ...... to je fakt napřesdržku :!: :!:
No a každej trochu chytřejší polda tě na těch xenonech utáhne jak na cezený nudli..... pokuta na místě, OTP v prdeli a STK.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“