T-Mobile Chytré auto

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od icu »

Zcela obecně - nevidím jako příliš dobrý nápad napojit na OBDII cokoliv s datovým přenosem, co nemám plně ve své moci.

Kde mám auto, to mohu sledovat samostatnou "krabičkou", provozní stav zase nepotřebuji on-line mimo auto. A představa, že se mi někdo bude za jízdy "hrabat" přes OBDII v řídicích jednotkách auta, ta se mi opravdu, ale opravdu nelíbí.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od R2-db269.cz »

Většina podobných příspěvků včetně předchozích pouze ukazuje neznalost věci. Jednotka Chytré auto a další nemají možnost zasahovat do řídící jednotky. Mohou pouze číst data.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od icu »

Tomu rozumím, že ta jednotka je tak výrobcem nastavena. Jsi si ale jistý, že to tak bude vždy? Že ta jednotka je 100% odolná proti zásahům zvenčí? Viděl jsi k té jednotce bezpečnostní analýzu či alespoň FTA strom a dělal to vůbec někdo? Materiály T-Mobile nic takového neříkají (a tímto by se určitě pochlubili), pouze konstatují, že jednosměrná komunikace byla testována zahraniční laboratoří TÜV. (Jakou? My spolupracujeme hned s několika v Německu a Rakousku. Jak se testovalo? Testovaly se jen standardní funkce dle manuálu, jak je obvyklé, nebo se testovala i odolnost před kyber útokem?) A dále, že zařízení je zabezpečeno šifrovanou komunikací, parametry ale nejsou ani naznačeny. (Jaká je délka klíče? jaké se používají protokoly? Proč není zmíněn nějaký firewall?)
O tom, že by zařízení bylo vyráběno s s nějakou úrovní bezpečnosti, se T-Mobile nezmiňuje ani čárkou (a otázka, jestli jejich marketing vůbec tuší, která bije...). Konečně, zkus si projít smlouvu - ručí tam T-Mobile za případné škody, které by vznikly při "nabourání" této služby a do jaké výšky? Odhaduji, že ne a že tam maximálně bude něco ve stylu klasické EULA (tedy hradíme škodu max. do ceny zařízení.)

To vše jsou důvody, kvůli kterým bych uvítal "Read-only" mód pro OBDII před tím, než tam cokoliv podobného připojím. Možná jsem paranoidní, možná to je u mne profesionální deformace, ale neznalost SW bezpečnosti (ve smyslu safety, nikoliv bezpečnosti) u technologických celků to opravdu není ;)
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od Richard555 »

Všichni si udělejte "chytrý auto" kdo bude chtít, bude vědět, kde jsi s autem, jak rychle a kudy ses tam dostal, říkáš že je to využívané z 10%, tak další lvl bude, že až pojedeš ve vesnici 51 přijde ti faktura za pokutu a další lvl, že ti to vezmou bez faktury rovnou z kreditky.......

Děkuji, nechci :roll:

A už vůbec nechci aby jakýkoli operátor věděl čím jezdím a kam ..... samo mám mobil tak si nedělám žádné iluze, že to neví i bez "chytrého auta" ale sám dobrovolně a ještě za poplatky do žádné oprátky nepolezu.....
Orwell v knize 1984 to vše perfektně popsal a jeho vize překonává celýho Verna !!!
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Taky bych si to do auta nikdy nedal, tak jak alarm do zapalocace

Odeslano z Androidu.
kmo_smoula
Příspěvky: 3
Registrován: 09 pro 2016, 11:57

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od kmo_smoula »

Tak jsem koupil u T-Mobile prodlužku OBD za 149,-Kč. Upozorňuji všechny, že je naprosto k ničemu a do I30 kombi rv. 2016 se nedá použít. Konektor má kabel sice do pravého úhlu ale je zahnut po připojení do konektoru dolů, takže se spíše plete a následně kryt nelze stejně zavřít. Jednoduché řešení je vycvaknout konektor OBD z držáku. Jde to velmi jednoduše z boku jsou dvě packy a je tam kolem spousta místa. Pak jde krabička Chytré auto připojit bez problémů a kryt palubní desky jde také zacvaknout zpět.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od bony »

A myslíš, že to bude na kabeláž dobré, když se ti tam bude houpat krabička Chytré auto... Osobně se na to tvářím jako totální marktetingová blbost T-Mobile. Ale je to rozhodnutí každého ;-)
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od only_one »

na Kia klubu to v ceedu vyřešil Crui5er takto -
https://youtu.be/XDa37JszmEY

nepůjde vám to podobně?
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od R2-db269.cz »

bony píše:A myslíš, že to bude na kabeláž dobré, když se ti tam bude houpat krabička Chytré auto... Osobně se na to tvářím jako totální marktetingová blbost T-Mobile. Ale je to rozhodnutí každého ;-)
bony - Proč se k tomu tedy pořád vyjadřuješ když si myslíš, že je to blbost?
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od R2-db269.cz »

Na fotce je vidět výřez který by stačilo upravit a OBD konektor otočit. Podal jsem ještě nějaký podněty na T-Mobile tak jestli přijde aspoň nějaká odpověď tak jim pošlu ještě toto. Už jsem jim to říkal do telefonu.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od R2-db269.cz »

Zjišťoval jsem proč adaptér nečte data z auta. i30 není kompatibilní a neví se kdy bude. Takže jsem podal požadavek na vrácení.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od mmv »

požadavek na vrácení auta jsi samozřejmě měl na mysli :-D
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Jan Perník
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2016, 19:59

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od Jan Perník »

Co vám to z auta nečte?
Mě se to nakonec chytlo, když to nešlo tak to bylo proto, že kurýr ještě nenahlásil dodání a nebylo to aktivované..
Je teda fakt že mi to nečte spotřebu, nevíte jestli to nejde nějak obejít? Prý jde o to že i30 nemá povolené čtení spotřeby přes OBD..

Ted jste mě trochu s tou nekompatabilitou vyděsili, začínám pochybovat jestli si to rychlost netahá prostě jen z GPS a otáčky z nosu...
ani bych se nedivil..

Já si krabičku nakonec i bez spotřeby nechal, skrz to že mi to ukazuje kolik času jsem strávil na cestě, jak rychle jsem jel a hlavně mi to polohu auta...
Málem jsem je ukřižoval že mi neposlali zdarma ten prodlužovák OBD a chtěli za něj 150kč, ale nakonec se mi ten OBD port podařilo omylem vycvaknout tak jak jste tady zmiňovali a sedí mi to tam pěkně, vozím to už skoro měsíc..
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od R2-db269.cz »

Ukazuje to jenom ty data který to čte z GPS. Na podpoře mi řekli, že neví proč to nejde. Včera mi volali z oddělení stížností a schválili mi odstoupení od kupní smlouvy. Na půl funkční produkt jim seru. Když se jim to někdy podaří rozchodit tak do toho možná půjdu znovu.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Lukash
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2017, 15:47

Re: T-Mobile Chytré auto

Příspěvek od Lukash »

Jan Perník píše: ... Je teda fakt že mi to nečte spotřebu, nevíte jestli to nejde nějak obejít? Prý jde o to že i30 nemá povolené čtení spotřeby přes OBD..
Nepravda, mám odzkoušené, že spotřeba je na OBDII bez jakékoliv aktivace. Konkrétně: aktuální spotřeba v litrech/100km a v litrech/hod a spotřebované litry 8)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“