výměna předních světel za origo bixenony na i30

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Pája 73
Příspěvky: 1
Registrován: 20 bře 2017, 18:14

výměna předních světel za origo bixenony na i30

Příspěvek od Pája 73 »

Ahoj lidi,potřeboval bych poradit,vyměnil jsem obyčejná přední světla s přisvícením do zatáčky za origo světla bixenony na Hyundai i30-vím,že musím čidla na nápravách pro aut.regulaci naklápění př.světel a ostřikovače světel,ale nyní mě trápí jiná věc-při zapnutí potkávacích světel světla pouze probliknou,ale výbojky se nerosvítí-když světla připojím na přímo na baterku tak je vše ok- světla se ihned rozsvítí.Baterka je nová-možná to neudrží kontakt na relátku světel,které nemohu v motorovém prostoru najít.Předem díky za každou radu,Pavel.
Reklama
 

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: výměna předních světel za origo bixenony na i30

Příspěvek od patriknet »

Ahoj,

prave jsem vlozil nasledujici komentar do vlakna pro i30(I) a ted koukam ze tady je podobna tema, tak to vkladam i sem.

Mimochodem jak si pokrocil? K tve instalaci mam par otazek:-)

- Kde a za kolilk si sehnal svetlomety?
- Nivelaci se teda neresil, nebo ano?
- tim padem to asi ofiko nemas, co? kdyz to nemas ofiko, to jsi tam mohl rovnou dat HID sadu, ne?


Muj puvodni komentar z jineho vlakna:

Osobne pouzivam Osram Nigh Breaker, ale hlavne kdyz prsi (a je tma) tak to neni uplne ono (ja k tomu nosim bryle, tak to bude mozna i tim). Do nelegalnich HID moc nechci, ale zajimala by mne
a) budto moznost ofiko prestavby
b) nebo neco jine, ale legalni.
Moznost a) jsem zavrhnul, kdyz mi v Hyundai rekli ze jeden xenonovy svetlomet stoji 28t... (plus je potreba senzori pro niveli, kabelaz, ridici jenodtku a ostrikovani). ...

ale patram po tom co jineho by tam slo udelat (objednal jsem Osram Night Breaker Laser, ale od toho celke ocekavani nemam) no zjistil jsem, ze podle legislativy, jen svetlomet nad 2000lm musi mit autonivelaci a ostrikovac. Tomu svedci i tento clanek o Skode Rapid kde to je ofiko:
https://auto.idnes.cz/xenony-pro-skoda- ... tomoto_fdv

ALE: podle to ale nebude tak, ze si ted muzu sam koupit jakoukoliv HID s vykonem nizsim nez 2000lm, ale asi by to melo byt homologovano. Napriklad Philips dela zarovky s vykonem kolem 1900lm, 4200K, tj trosku do zluta - to by tak nemuselo kricet, a jsou uz primo na 12V. Asi toto:
https://xenonove-vybojky.heureka.cz/xen ... 1-philips/

A tady (zatim) koncim, nevim jestli nekdo neco takoveho (homologovaneho) vyrabi a jestli si to tam muzu prdnout. Nechci aby mne zastavil nejakej cajt a ja mu ne a ne vysvetlit ze to je jako povoleno :-)

co vy na to? Nevite nekdo o tom neco vic?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“