Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná montáž

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
blayen
Příspěvky: 9
Registrován: 16 úno 2017, 23:51

Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná montáž

Příspěvek od blayen »

Ahoj všem.
Po delších úvahách, zjišťování jak by se to dalo udělat ofiko a zhrození z toho, jakou kameru a za jaký prachy montuje ofiko servis :hyu: jsem se rozhodl, že se na ně můžu vyprdnout a že si to udělám sám.
Měl jsem na ceněné i od Libereckého KBcar servisu v pavlovicích, že mi namontujou mojí donesenou kameru se zrcátkem orientačně za 2500,- za montáž.. Na to jim nakonec taky prdim - namontuju to tak, že to půjde zase demontovat pro případnou reklamaci a nic nepude poznat - tzn žádné řezání ani vrtání.
Tady na fóru jsem narazil na ještě jednoho, co si to dodělával sám takže se budu opakovat, ale hodlam to udělat jako takovej návod pro kutily - seznam dílů i s odkazy a taky popisem (odkazy časem zneplatní), postup co a jak, fotodokumentaci (a počítam asi i nějaký to video) a pak taky testování. Momentálně jsem ve fázi čekání na díly objednané z číny (ebay) a už se to pomalu začíná blížit (dneska dorazilo zrcátko)..

K tomu jak to bude vypadat:
Zobrazovač bude zpětné zrcátko s LCD (mam obyč rádio bez navi - nemam obrazovku). Kamery budou 2 protože zrcátko má 2 vstupy a tak je chci využít. Jedna bude klasická parkovací do originální díry ve víku kufru (ten čtvereček nad středem RZ). Druhá bude vepředu ve znaku :hyu: a bude hlavně pro manželku při parkování čumákem na těsno k dalšímu autu.. Zadní se spustí klasicky zpátečkou, přední zatím nemám vyřešenou - chtěl bych jí mít zaplou při zařazené jedničce ale to musim vykoumat jak detekovat (nebo se na to vyprdnu a bude na ní spínač - vedle řadičky mam ten vpravo nevyužitej třeba).
Kabeláž hodlam táhnout vnitřkem víka kufru pod plasty, průchodkou do střechy, a pak asi levou stranou nad oplastováním zadního okénka, vrchem těsnění zadních dveří, nad plastem B sloupku, vrchem těsnění předních dveří a pak předem střechy nad oknem až k zrcátku. Tam bude napájení zapojené na staré zrcátko. Přední kamerka to bude větší oříšek a to budu zjišťovat až při montáži kudy to povede.
Jako bonus si k tomu chci zapojit trvalé napájení záznamových kamer (1 mám vepředu za zrcátkem a druhou na kufru co kouká dozadu) - štve mně že mam zabrané 12V zásuvky..

Nákupní seznam vypadá následovně:
Zrcátko s LCD - 4.3" 800*480 TFT LCD Auto Dimming Rear View Mirror Monitor Bracket w/ Bracket
https://www.ebay.com/itm/4-3-800-480-TF ... 2749.l2649 - dorazilo za 12 dní a to jsem objednával v sobotu

Zadní kamera - CCD Car Rear View Camera for Hyundai Elantra 2012 Auto Backup Reversing Camera
https://www.ebay.com/itm/CCD-Car-Rear-V ... 2749.l2649

přední kamera - HD CCD Car Front View Camera for Hyundai Logo Front Camera Mark Emblem Camera
https://www.ebay.com/itm/HD-CCD-Car-Fro ... 2749.l2649
Tady jsem byl trochu línej a nešel sem si změřit jestli bude pasovat.. takže možná jí budu muset trošku upravit..

Kdyby měl někdo zájem tak dozadu na nahrávání mam tuhle kamerku:
2.4" 1080P Night Vision Car DVR Camera Police Front Dash Cam G-sensor US
https://www.ebay.com/itm/2-4-1080P-Nigh ... 2749.l2649
dobře se uchycuje na zadní okno, obraz je dostačující (mam zadní zatmavené takže je to spíš pro sichr)

Vepředu mam A118C-B40C HD 1.5" TFT Screen Safe Capacitor Car DVR Dash Cam Recording G-sensor
https://www.ebay.com/itm/A118C-B40C-108 ... 2f0533fa9c
odkaz je na jinou - ta moje už je na autě dýl a odkaz je starej..

Ještě sem dám odkaz na sdílené fotoalbum kam budu sypat fotky z průběhu montáže. Ta bude probíhat na přelomu června/července.. zatím mám jen zrcátko tak tam dam aspoň fotky něj:
https://photos.app.goo.gl/Kqhv4WdTijYxKDxJ8
i30 combi weekend design Bílá 1,6 GDI 99kW - Sněhulka
Reklama
 

Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od shawt »

Tak, at se ti montaz podari. Jen mala rada, az budes zacvakavat parkovaci kameru (mel jsi priplatit a koupit SONY CCD snimac, ktery ma vetsi rozsah zaberu), tak se toho neboj a musis hodne tlacit...a znacka musi dolu, jinak je tam malo mista.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od copper5252 »

Ahoj prosím tě kolik tě stalo zrcátko z displejem ? a kolik ta kamerka do zadu ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
blayen
Příspěvky: 9
Registrován: 16 úno 2017, 23:51

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od blayen »

Ahoj.
Zrcátko bylo cca za 1200,- a ta zadní couvací kamerka asi 330,-.. koukni na odkazy na ebay - ještě fungujou..
zatim dorazilo jen zrcátko, ale až dorazí i první kamerka tak rovnou vyzkoušim obraz a samozřejmě nahodim do toho sdílenýho alba fotky..
i30 combi weekend design Bílá 1,6 GDI 99kW - Sněhulka
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od alarm »

Chapem, čo chceš, ale uniká mi, prečo to riešiš výrobkami kupovanými po kuse, keď je toto:

https://www.aliexpress.com/item/Dual-Le ... autifyAB=0
Dualne to nahráva,zobrazuje pri cuvaní a súčastne to aj nahráva, väčšinou to má rôzne módy, ako parking, stráženie....
Neprepočítaval som cenu, a určite máš dôvod, prečo ideš touto cestou...takže otázka je Prečo?
Mám podobnú už skoro dva roky...
Vďaka za objasnenie....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od copper5252 »

ahoj diky , taky by mně zajímalo jestli už někdo skoušle dát kamery bazdratově ? mně se totiž vubec nenchce tahat kabely :))

a taky jestli někdo zištoval cenu original zrcátka ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
blayen
Příspěvky: 9
Registrován: 16 úno 2017, 23:51

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od blayen »

No postupně:
@alarm - nahrávací kamera byla původně z předchozího auta. Pak jsem koupil dopředu pořádnou a ta stará šla dozadu. V tý době jsem o couvací kameře jen snil.. Prostě to dělam postupně a taky rád bastlim takže je to vlastně i muj koníček to takhle skládat.. Navíc to zrcátko s integrovanou kamerkou - nejsem si úplně jistej, ale bál bych se jestli do zorného pole nebude zasahovat to tečkované zatemnění za zrcátkem jak jsou senzory..
@copper5252 - netažením kabelu si ušetříš tak maximálně cestu kolem těsnění dveří. kufr musíš rozebrat tak jako tak stejně jako prostor kolem zrcátka - musíš tam dát přijímač. Až to natáhnu a uvidíš jak easy to je tak se taky vyprdneš na bezdrát..
Cena origo zrcátka jestli myslíš to co dostaneš od :hyu: jako ofiko dodatečné příslušenství k ofiko "kameře", tak jestli si pamatuju dobře tak i s tou kamerou a montáží to bylo nějak kolem 13000,-. Rozepsaný po částech to nebylo. ale rozhodně mooooc na to, že je to vlastně to samý co sem objednal já..
i30 combi weekend design Bílá 1,6 GDI 99kW - Sněhulka
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od copper5252 »

Tak pokud bych použíl na couvaci kameru bezdrát tak vlastně řeším je dva kabliky plus mínus ,plus vemu za světla spatečky , tim padem stačí rozbrat jen plast na 5dveřích víc méně ,tedy pokud se nepletu

co se týká přední kamery tak řeším vlastně je jeden problem jakou :) zatím jsme nenašel kameru které by byla schopna zaznamenat !čitelně spz" na 50 a nebo více metru , jedině co by se dalo použít je GO pro ale cena je fuj :lol:

asi skusím tuhle : http://www.hadex.cz/t937b-3cam-5200w-ou ... ra-sencor/
nebo tuhle : http://www.hadex.cz/t937-sportovni-mini ... -doprodej/
a na bezdrát tohle : http://www.hadex.cz/t843-bezdratovy-vys ... ery-cl-24/
co na ně říkaš ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od alarm »

@blayen: vďaka, už chápem.Tiež som "kutil", starší v clube ma poznajú, aj moju i30-ku= Papučku. :mrgreen:
To čo píšeš má logiku, ale pravdou ostáva (mal som 4 kamery),že tá v zrkadle je najlepšia, najmenej pribastlená, a hlavná výhoda je, že nemá v sebe baterku.Jediné, čo sa jej dá vyčítať je, že nemá automatickú funkciu "screen off", takže som ju musel dobastliť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
blayen
Příspěvky: 9
Registrován: 16 úno 2017, 23:51

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od blayen »

@copper - mrkni do fotogalerie. přidal jsem pár fotek teď z víkendu. Zrcátko už mam na autě (jen neni připojený na elektro) a zkoušel jsem i kamerky (jen přišla buřina a nebyl čas dělat fotky v provozu).. Tahání kabelu bych se fakt nebál - to bylo to nejlehčí.. Jen projít skrz průchodku do víka kufru byl masakr.. ale i ten cinch jsem tim procpal.. :mrgreen: takže na nějakej bezdrát bych se vyprd..
Pokud to počasí dovolí a manželka nebude moc brblat tak bych tenhle víkend zapojil zrcátko a zadní kameru.. pak bych nahodil video a fotky..
i30 combi weekend design Bílá 1,6 GDI 99kW - Sněhulka
Uživatelský avatar
erik.grave1
*
Příspěvky: 13
Registrován: 11 črc 2013, 21:41

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od erik.grave1 »

Ja uz mam skoro tri roky zadnu kameru cez bezdrat a nemam s tym ziadne problemy. Tak ako bolo vyssie napisane, stacilo pichnut kabliky do spiatocky, poriadne kabelaz uchytit v kufri pod plastom, nech nebucha resp. nech sa neprederie. Praca na 10 minut aj s cigou.
A napojene to mam na samostatny display polozeny dole pod 12 V zasuvkami.
A teraz sa chystam pripojit aj prednu kameru na ten display, nemyslim kameru co nahrava premavku, ale ten princip ako zadna.
i30 2013 1.6 GDI Style Black + NAVI
i30 cw 2015 1.6 MPI Family Edition Pastel Red + predne senzory
ranma
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 srp 2015, 09:27

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od ranma »

Zdravim,

uz dlouho mam nainstalovanou neoriginalni zadni kameru (Cinan). Vse funguje ok, jenom me vzdy vrta hlavou, cim to muze byt, ze pri rozsviceni prednich / zadnich svetel je obraz v kamere rusen? (pruhy jak pri analog TV :-D) Asi vim, ze to bude ruseni, ale nevim kde by to mohlo delat, propojil jsem to tak, jak to ma byt, tak nevim kde by mohlo byt ruseni.

Diky za kazdou radu nebo napad.
blayen
Příspěvky: 9
Registrován: 16 úno 2017, 23:51

Re: Parkovací a nahrávací kamery do kombíku - dodatečná mont

Příspěvek od blayen »

ranma píše:Zdravim,

uz dlouho mam nainstalovanou neoriginalni zadni kameru (Cinan). Vse funguje ok, jenom me vzdy vrta hlavou, cim to muze byt, ze pri rozsviceni prednich / zadnich svetel je obraz v kamere rusen? (pruhy jak pri analog TV :-D) Asi vim, ze to bude ruseni, ale nevim kde by to mohlo delat, propojil jsem to tak, jak to ma byt, tak nevim kde by mohlo byt ruseni.

Diky za kazdou radu nebo napad.
Ahoj.
No rozhodně bych podezíral
a) trasu kudy vede signální kabel - jestli neni omotanej kolem napájení zadních lamp
b) zapojení napájení kamery - jestli neni nějak šíleně napříč přes celej kufr nebo jestli neni + na jedný žárovce a - někde na kostru nebo na jinou žárovku.. já to táh z couvačky žárovky - naše i30 nemaj kontrolu prdlejch žárovek takže jim je jedno že je tam trošku větší odběr než by měl být. :D

a) otestuješ jednoduše - další kabel napřímo mezi kameru a obrazovku a zkusit pustit světla. když to udělá zas tak to bude napájení, když ne tak je někde blbě omotanej ten signální kabel a budeš ho muset přeložit jinam..
i30 combi weekend design Bílá 1,6 GDI 99kW - Sněhulka
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“