Parkovací kamera nefunguje

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
toison
Příspěvky: 1
Registrován: 31 led 2022, 07:36

Parkovací kamera nefunguje

Příspěvek od toison »

Dobrý den,
před pár dny přestala fungovat zadní kamera. Již dříve se obraz nezobrazil vždy, teď se nezobrazí vůbec, pouze bliká světýlko na zrcátku.
Předpokládám, že problém bude v kameře, nejspíš zoxidovaná.
Vím, že diskuzí na toto téma je zde již několik, zajímalo by mě ale, zda se někomu podařilo zapojit nějakou novou kameru (třeba z aliexpressu) na stávající rozvody. Tedy aniž by bylo potřeba něco stříhat, přip. tahat nové rozvody.
Děkuji
Reklama
 

johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Parkovací kamera nefunguje

Příspěvek od johny_r »

Jo, tady bych se rád přidal se stejným dotazem. Kamera totálně zoxidované, téměř jsem se do ní ani nedostal. Vyčištění nepomohlo, pořád mrtvá. Nová za šestku se mi kupovat nechce. Všechny na ali mají výstup na cinch, potřebuju to ale napojit na stávající kabeláž. Existuje nějaká, kde by se to dalo třeba jen ustřihnout a napojit na konektor ze staré kamery? Aby sedělo napájení a další parametry. A samozřejmě aby se dala nainstalovat na původní místo.
Díky
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Mirdo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 26 srp 2010, 08:42

Re: Parkovací kamera nefunguje

Příspěvek od Mirdo »

johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Parkovací kamera nefunguje

Příspěvek od johny_r »

Jo, díky. Dneska jsem jí taky našel. Už se tam hrabu týden a dneska z nějakýho nepochopitelnýho důvodu na mě vyskočilo hned několik těchto originálních. Přitom hledám pořád stejné výrazy. Záhada :)
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Parkovací kamera nefunguje

Příspěvek od johny_r »

No, takže mi přišla uvedené kamera z Ali. Vypadá zcela originálně vč. různých samolepek, pasuje dokonale a funguje. Střeva ale bohužel originální nebudou, protože zaprvé chybí naváděcí čáry a zadruhé kamera není širokoúhlá, takže je vidět jen pár metrů za auto a rozhled do stran je výrazně menší. Je to škoda, protože dát tam širokoúhlou kameru by Číňana víc peněz asi nestálo a bez těch čar se dá žít. Holt daň za pětinovou cenu. Každopádně lepší než nic.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací kamera nefunguje

Příspěvek od bony »

Je možné dát odkaz, jakou jsou kupoval a foto jak vypadá obraz?
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Parkovací kamera nefunguje

Příspěvek od johny_r »

Kupoval jsem tuhle (ale stála půlku než teď). Až se dostanu do auta, tak vyfotím obraz. Chybí na něm čáry a není tak širokoúhlý, jako býval. Horní okraj obrazu končí odhadem tak 5-6 metrů za autem.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“