Jaká kola?

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
funeralfog
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2013, 17:18

Re: Jaká kola?

Příspěvek od funeralfog »

To Bony & Ajrton:

Dikes moc za odpovede vase!

Just a note - odpoved z elektrony.sk:

Disky sú vhodné na uvedené pneumatiky,v tech.preukaze je zapísaný rozmer plechového disku preto je ET rozdielne.Disky nie je potrebné zapísat do TP ked nezmeníte priemer diskov už zapísaných v TP.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaká kola?

Příspěvek od bony »

funeralfog píše:To Bony & Ajrton:

Dikes moc za odpovede vase!

Just a note - odpoved z elektrony.sk:

Disky sú vhodné na uvedené pneumatiky,v tech.preukaze je zapísaný rozmer plechového disku preto je ET rozdielne.Disky nie je potrebné zapísat do TP ked nezmeníte priemer diskov už zapísaných v TP.
Tak já dnes dostal takovou odpověď

Kód: Vybrat vše

Dobrý den,  

ano, lité disky se stejným rozměrem ale jiným ET použít můžete, avšak je potřeba vystavit Typový list, pomocí kterého Vám zapíší rozdílnou hodnotu ET do Velkého technického průkazu.  

S pozdravem a přáním hezkého dne 
Na základě tohoto jsem se zastavil jak na PČR tak na TP a na obou místech mi bylo řečeno to stejné, musí se zapsat v opačném případě při dopravní nehodě bude vše na moje bedra a to s ohledem na nezpůsobilost motorového vozidla.
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

bony: mna nezaujima co povedal kadejaky servisak alebo pracovnik snaziaci sa ma len skasírovat, mna zaujima co hovori zakon/vyhlaska ... citoval som ti tu prislusne § na podporu mojich nazorov, takze ak tvrdis opak, cituj prislusny § zakona/vyhlasky a kecy kadejakych pisalkov si nechaj :D :mrgreen:
a tá posledna veta, to snad ani nema cenu ten nezmysel komentovat :mrgreen:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
funeralfog
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2013, 17:18

Re: Jaká kola?

Příspěvek od funeralfog »

Pani,

Nemoze to byt proste len rozdiel CZ a SK?
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaká kola?

Příspěvek od bony »

funeralfog píše:Pani,

Nemoze to byt proste len rozdiel CZ a SK?
Asi to bude ten rozdíl, ve vahlášce je jasně dáno, že mohu používat pouze rozměry zapsané v TP a to jak disků tak kol, už jen z logiky věci, že si nemůže každý dát jaký disk chce... Proč jsou tedy potom, asi tak rozdílná ET. Proč potom výrobce vydáva nějaké typové listy...? Asi jen tak, aby se neřeklo... Obeslal jsem pár, uřadů, dokonce i ministerstvo dopravy, pár STK. Dnes mi to potvrdil i soudní znalec, že pokud bude dopravní nehoda a bude tam sebemenší rozdíl v disku oproti zapisu v TP bude to pohoršující pro majitele takového vozu. Já jsem koupil disky kde rozměr byl naprosto stejný s rozměrem v TP jen ET mělo namísto 46 číslo 48. Dnes jsem to nechal zapsat do TP a mám klidné svědomí. Každý máme možnost se rozhodnout jak chceme, zákony jsou od toho aby se porušovaly, ale potom každý nese svou právní odpovědnost. Stačí zvednout telefon a zavolat likvidátoru pojistných událostí, a hned bude každý vědět na čem je v případě nezapsaného disku v TP... Tímto končím debatu, já jsem zapsán a celkem i s cestou to trvalo asi tak 2 hod. cena 300,- Kč celkem
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

ve vahlášce je jasně dáno, že mohu používat pouze rozměry zapsané v TP a to jak disků tak kol,

vsak cituj konecne tú vyhlasku kde to je napisane a bude pokoj ](*,)

už jen z logiky věci, že si nemůže každý dát jaký disk chce...

samozrejme ze nie, preto vyrobca vydava typove listy

Proč jsou tedy potom, asi tak rozdílná ET. Proč potom výrobce vydáva nějaké typové listy...?

vid vyssie ... typovy list je akysi doklad, ze dany disk je SCHVALENY pre tvoje auto ...


pneu take nieco nemaju A PRAVE PRETO musia byt zapisane v TP a PRAVE PRETO len tie ktore su zapisane v TP su platné a povolené ... a PRAVE PRETO slovenska vyhlaska hovori ze povinnost pouzit taky rozmer ako je zapisany v TP sa tyka iba PNEU, nie diskov
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Jaká kola?

Příspěvek od pietro32i »

bony píše:Obeslal jsem pár, uřadů, dokonce i ministerstvo dopravy, pár STK. Dnes mi to potvrdil i soudní znalec, že pokud bude dopravní nehoda a bude tam sebemenší rozdíl v disku oproti zapisu v TP bude to pohoršující pro majitele takového vozu. Já jsem koupil disky kde rozměr byl naprosto stejný s rozměrem v TP jen ET mělo namísto 46 číslo 48. Dnes jsem to nechal zapsat do TP a mám klidné svědomí.
Toto mi príde voľáke čudné teda. Ak mám na aute disky s ET 48 a v TP mám 46 a budem mať nehodu, tak podľa rádoby všetkých "odborníkov" budem mať problém. Keď si však zájdem predtým za 3 stovky nechať do TP dopísať aj číslo 48 k číslu 46, tak už problém nebudem mať? Podľa mňa teda vyhodené peniaze. Zájdem si to dať zapísať potom, ak mi bude nejaký úradník tvrdiť, že mám problém po nejakej nehode. Veď ak mám typový list od tých diskov, kde je deklarované, že sú použiteľné na mojom aute, úradník mi to musí zapísať kedykoľvek, nie? A potom znie otázka, načo je to vôbec treba? Lebo kľudné svedomie, lebo EÚ byrokracia, lebo... Každého vec ako naloží so svojimi peniazmi a časom.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

pietro32i píše:
bony píše:Obeslal jsem pár, uřadů, dokonce i ministerstvo dopravy, pár STK. Dnes mi to potvrdil i soudní znalec, že pokud bude dopravní nehoda a bude tam sebemenší rozdíl v disku oproti zapisu v TP bude to pohoršující pro majitele takového vozu. Já jsem koupil disky kde rozměr byl naprosto stejný s rozměrem v TP jen ET mělo namísto 46 číslo 48. Dnes jsem to nechal zapsat do TP a mám klidné svědomí.
Toto mi príde voľáke čudné teda. Ak mám na aute disky s ET 48 a v TP mám 46 a budem mať nehodu, tak podľa rádoby všetkých "odborníkov" budem mať problém. Keď si však zájdem predtým za 3 stovky nechať do TP dopísať aj číslo 48 k číslu 46, tak už problém nebudem mať? Podľa mňa teda vyhodené peniaze. Zájdem si to dať zapísať potom, ak mi bude nejaký úradník tvrdiť, že mám problém po nejakej nehode. Veď ak mám typový list od tých diskov, kde je deklarované, že sú použiteľné na mojom aute, úradník mi to musí zapísať kedykoľvek, nie? A potom znie otázka, načo je to vôbec treba? Lebo kľudné svedomie, lebo EÚ byrokracia, lebo... Každého vec ako naloží so svojimi peniazmi a časom.
problem je ze ziaden z tych "odborníkov" sem nedal ani jeden odkaz alebo citat zakona/vyhlasky, ktorym by dokazali svoje tvrdenia ... :mrgreen:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaká kola?

Příspěvek od bony »

ajrton píše:
pietro32i píše:
bony píše:Obeslal jsem pár, uřadů, dokonce i ministerstvo dopravy, pár STK. Dnes mi to potvrdil i soudní znalec, že pokud bude dopravní nehoda a bude tam sebemenší rozdíl v disku oproti zapisu v TP bude to pohoršující pro majitele takového vozu. Já jsem koupil disky kde rozměr byl naprosto stejný s rozměrem v TP jen ET mělo namísto 46 číslo 48. Dnes jsem to nechal zapsat do TP a mám klidné svědomí.
Toto mi príde voľáke čudné teda. Ak mám na aute disky s ET 48 a v TP mám 46 a budem mať nehodu, tak podľa rádoby všetkých "odborníkov" budem mať problém. Keď si však zájdem predtým za 3 stovky nechať do TP dopísať aj číslo 48 k číslu 46, tak už problém nebudem mať? Podľa mňa teda vyhodené peniaze. Zájdem si to dať zapísať potom, ak mi bude nejaký úradník tvrdiť, že mám problém po nejakej nehode. Veď ak mám typový list od tých diskov, kde je deklarované, že sú použiteľné na mojom aute, úradník mi to musí zapísať kedykoľvek, nie? A potom znie otázka, načo je to vôbec treba? Lebo kľudné svedomie, lebo EÚ byrokracia, lebo... Každého vec ako naloží so svojimi peniazmi a časom.
problem je ze ziaden z tych "odborníkov" sem nedal ani jeden odkaz alebo citat zakona/vyhlasky, ktorym by dokazali svoje tvrdenia ... :mrgreen:
Opravdu nemám čas studovat vyhlášku, v mojí prof. je tr. právo a o.s.ř. né vyhláška o provozu mot. voz. Jednoznačně dle výkladu pokud jsou schválena nějaká pneu na určitý disk, potom je jasné opodstatnění zápisu do TP. Jak píšeš, že pokud je typový list, proč potom na něm je kolonka potvrzení technika "K"...? a v protokolu TUV je stanoveno, že se musí daný disk nechat schválit příslušnou STK technikem "K"...? Je mi to opravdu jedno já to zapsáno mám.
funeralfog
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2013, 17:18

Re: Jaká kola?

Příspěvek od funeralfog »

Zdravim Bony,

Nemohol by si si pls najst cas a pozriet tu vyhlasku? Bolo by myslim celkom zaujimave dotiahnut tuto debatu do konca...

Dikes!
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaká kola?

Příspěvek od bony »

funeralfog píše:Zdravim Bony,

Nemohol by si si pls najst cas a pozriet tu vyhlasku? Bolo by myslim celkom zaujimave dotiahnut tuto debatu do konca...

Dikes!
Mám opravdu mnohem důležitější věci na práci než se zde dohadovat o spekulacích.

Odpověď je: Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

Ono, pánové na Ministerstvu dopravy plácají taky, jak bylo již několikrát psáno "odborníkov" viz odkaz http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm

V návaznosti na zák. č. 56/2001 Sb. §11 kde je jasně stanovena povinnost "(1) Vlastník registrovaného silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, zástavní věřitel a další osoby, jichž se zápis v registru silničních vozidel týká, jsou povinni požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o provedení zápisu změn údajů zapisovaných v registru silničních vozidel." a dále v návaznosti na §47 odst.2 písm. c) "c) náprav, kol, pneumatik, pérování, hřídelů, kloubu" tím kolem je myšlen disk...

Prostě a jasně řečeno, pokud mám v TP povoleny kola R15/6", 5 × 114, ET46 s gumou 195/65/15 a já si chci dát na auto R15/6", 5 × 114, ET48 s gumou 195/65/15, a takové rozměry nemám uvedeny jako alternativu (tudíž je to jiný rozměr), který ač je povolen, schválen, má typový list, TUV, tak i přesto vše se musím požádat o jeho zápis disku na základě vystaveného typového listu a kontroly technikem K (nedílnou součástí typového listu) do TP.
Všichni jsou blázni jenom ajrton je letadlo...
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

bony píše:
V návaznosti na zák. č. 56/2001 Sb. §11 kde je jasně stanovena povinnost "(1) Vlastník registrovaného silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, zástavní věřitel a další osoby, jichž se zápis v registru silničních vozidel týká, jsou povinni požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o provedení zápisu změn údajů zapisovaných v registru silničních vozidel." a dále v návaznosti na §47 odst.2 písm. c) "c) náprav, kol, pneumatik, pérování, hřídelů, kloubu" tím kolem je myšlen disk...

Prostě a jasně řečeno, pokud mám v TP povoleny kola R15/6", 5 × 114, ET46 s gumou 195/65/15 a já si chci dát na auto R15/6", 5 × 114, ET48 s gumou 195/65/15, a takové rozměry nemám uvedeny jako alternativu (tudíž je to jiný rozměr), který ač je povolen, schválen, má typový list, TUV, tak i přesto vše se musím požádat o jeho zápis disku na základě vystaveného typového listu a kontroly technikem K (nedílnou součástí typového listu) do TP.
Všichni jsou blázni jenom ajrton je letadlo...
musim reagovat lebo táto demagogia co tu vypisujes moze niekoho zmiast a este jej nebodaj uveri ...
si uplne mimo ... na prvy pohlad to posobi doverihodne, ved citujes nejaky §, v ktorom sa spomínaju "kola" ...

odvolavas sa tu na §11 ktory hovori o tom ze musis poziadat o zapis akychkolvek zmien v registri vozidiel ... nuz pozrime sa na to co ten register vlastne je a ake udaje sa do neho zapisuju (mimochodom, ten register vozidiel nie je TP, co ti asi uslo):

(4) Do registru silnicních vozidel se zapisuje
a) vlastník (název, sídlo a identifikacní císlo, jde-li o právnickou osobu nebo fyzickou osobu
podnikatele; jméno, príjmení, rodné císlo, místo trvalého nebo povoleného pobytu, poprípade
adresa místa pobytu pri udelení azylu, jde-li o fyzickou osobu),
b) provozovatel, není-li soucasne vlastníkem (název, sídlo a identifikacní císlo, jde-li o
právnickou osobu nebo fyzickou osobu podnikatele; jméno, príjmení, rodné císlo, místo trvalého
nebo povoleného pobytu, poprípade adresa místa pobytu pri udelení azylu, jde-li o fyzickou
osobu),
c) státní poznávací znacka silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla (dále jen
"registracní znacka"), datum pridelení a odebrání registracní znacky,
d) císlo technického prukazu silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla, datum a místo
jeho vydání,
e) císlo osvedcení o registraci silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla,
f) druh a kategorie silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla,
g) výrobce silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla, znacka (obchodní název stanovený
výrobcem), typ vozidla, obchodní oznacení,
h) identifikacní císlo silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla (VIN), není-li, pak
výrobní císlo podvozku silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla,
i) výrobce podvozku silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla,
j) výrobce motoru, typ, výkon, zdvihový objem motoru a palivo,
k) výrobce karoserie, typ, výrobní císlo, barva, pocet míst k sezení a stání, poprípade lužek,
rozmery ložné plochy, objem skríne nebo cisterny,
l) údaj o celkových rozmerech silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla,
m) nejvetší technicky prípustná hmotnost, nejvetší povolená hmotnost a provozní hmotnost
silnicního motorového vozidla a nejvetší technicky prípustná hmotnost na nápravu a nejvetší
povolená hmotnost na nápravu,
n) druh spojovacího zarízení, nejvetší technicky prípustná hmotnost naloženého prípojného
vozidla, nejvetší povolená hmotnost prípojného vozidla, nejvetší technicky prípustná hmotnost
naložené jízdní soupravy a nejvetší povolená hmotnost soupravy,
o) datum první registrace vozidla silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla,
p) vydání pametové karty vozidla, pokud je silnicní motorové vozidlo vybaveno podle prímo
použitelného predpisu Evropských spolecenství 1a) záznamovým zarízením,
q) stát poslední registrace a registracní znacka silnicního motorového vozidla a prípojného
vozidla, není-li státem poslední registrace Ceská republika.
(5) Do registru silnicních motorových vozidel a prípojných vozidel se krome údaju
uvedených v odstavci 4 dále zapisují tyto údaje:
a) úcel, pro který je silnicní motorové vozidlo a prípojné vozidlo urceno,
b) zástavní práva váznoucí na silnicním motorovém vozidle a prípojném vozidle,
c) údaje o pojištení odpovednosti za škodu zpusobenou provozem vozidla (dále jen "pojištení
odpovednosti z provozu vozidla") sdelené Ceskou kancelárí pojistitelu nebo touto kancelárí
vrácené registru silnicních motorových vozidel a prípojných vozidel, a to v rozsahu údaju
stanovených zákonem upravujícím pojištení odpovednosti z provozu vozidla 2),
d) záznam o technických prohlídkách,
e) záznam o schválení technické zpusobilosti silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla,
f) záznam o provedených a schválených prestavbách silnicního motorového vozidla a prípojného
vozidla,
g) trvalé a docasné vyrazení silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla z registru,
h) odejmutí osvedcení o registraci silnicního motorového vozidla nebo prípojného vozidla a
technického prukazu silnicního motorového vozidla nebo prípojného vozidla vydaného jiným clenským
státem Evropské unie.

vidis tam v tom registri niekde kolesa alebo disky ???

dalej si zabudol dodat, ze §47 sa tyka kontroly technickeho stavu auta v servise :

(2) Kontrolou technického stavu silnicního vozidla se rozumí kontrola
a) brzdové soustavy,
b) rízení,
c) náprav, kol, pneumatik, pérování, hrídelu, kloubu,
d) podvozku a karoserie,
e) svetelných zarízení a svetelné signalizace,
f) ostatního ústrojí a zarízení, zejména elektrického zarízení a vedení, rychlomeru a tachografu,
palivové soustavy, tesnosti motoru a prevodovky, spojky, razení rychlostních stupnu, vytápení a
vetracího systému, spojovacího zarízení, výfukové soustavy, odrušení, hluku,
g) predepsané a zvláštní výbavy.


ano, predmetom technickej kontroly su okrem ineho aj kolesa, a čo ? co to ma spolocne s povinnostou zapisat nejaky rozmer disku do TP ???
tvoje nazory su len obycajne domyslanie si neexistujucej povinnosti ...

slovenska vyhlaska hovori jasne, na vozidle smies pouzivat len take PNEU ktore su zapisane v TP ... chapes ? PNEU, nie disky ... disky mozes pouzivat ake chces pokial su vyrobcom schvalene a pokial dodrzis rozmer pneu v TP

takze skus nieco ine, toto ti nevyslo
Naposledy upravil(a) ajrton dne 26 dub 2013, 18:54, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Jaká kola?

Příspěvek od idam.i »

Á kurńa vy ste sa akosi rozbehli ! #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaká kola?

Příspěvek od bony »

Koncim debatu je to jako bych resil s malou dcerou co bylo prvni zda vejce nebo slepice... Kazdy at se rozhodne jak chce. Neni problem pro nikoho zavolat si na odbor dopravy na zapis a take na STK a asi bude hned kazdemu jasne... Hovor stoji par korun.Vsichni na odboru dopravy i na STK si vymysli neco co neni podle nekoho pravda.
Naposledy upravil(a) bony dne 12 kvě 2013, 12:53, celkem upraveno 1 x.
miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Jaká kola?

Příspěvek od miroska »

já myslel,že to je o tom,kdo si koupil jaký kola a jak sluší autu.A zatím :^o
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“