Zapojení parkovacích senzorů

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
miark99
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2013, 08:50

Zapojení parkovacích senzorů

Příspěvek od miark99 »

Prosím o radu s dodatečnou montáží zadních parkovacích senzorů. Konkrétně se mi jedná o doporučení kde lze nejjednodušeji napojit vodič senzorů na světla zpátečky (nechce se mi protahovat až do pátých dveří). Úplně nejlepší by bylo znát i barevné provedení vodiče světel zpátečky. Dík.
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zapojení parkovacích senzorů

Příspěvek od alarm »

V tejto zime dávať zadné svetlo dole nebudem, ale je to jednoduché. Odmontuj zadné svetlo a hneď uvidíš velkú prechodku do karoserie.. a si v kufri....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
miark99
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2013, 08:50

Re: Zapojení parkovacích senzorů

Příspěvek od miark99 »

Dík za radu, jenže i30 2012 má bohužel světla zpátečky v pátých dvěřích. Až tam vodič tahat nechci. U jiného auta jsem napojoval ve svazku vedle zadního sedadla. Tady bych to rád udělal podobně ale nevím kudy vedou svazky vodičů včetně zpátečky. Ano barvu vodiče zjistím po rozebrání světla ale myslel jsem, že už to někdo dělal a tak bych nemusel tu rozborku a sborku světel provádět.
lukasmoule
Příspěvky: 5
Registrován: 08 zář 2014, 19:01

Re: Zapojení parkovacích senzorů

Příspěvek od lukasmoule »

Sundat zadní světla ( drží dva šroubky a vysunout směrem k sobě ). Vznikne tam mezera do prostoru pod zadní nárazník. Já protahoval přes dlouhý tvrdý drát s očkem na konci ( kabely od senzorů samozřejmě). Kabely jsem tahal k levému světlu, protože je tam pak el.instalace. Svazek kabelů od celé zadní el.instalace je schovaný za zadní levou sedačkou hned pod navíječem pásu, takže je nutné demontovat celou levou část tapecírungu v kufru. A to jsem vyndaval i zadní opěradlo, aby šli plasty dolu pohodlně. Napojení + polu je tuším oranžový drát ( kouknout na barvu v couvačce ). Jelikož jsem nesundaval nárazník dolů z auta, protáhl jsem kabeláž dvou senzorů k pravému a dva k levému světlu. Od pravého světla se pak vešly kablíky horem kolem hrany nárazníku ( v podstatě hned pod ní ) až k levému a gumovou průchodkou pak dovnitř. Rozborka / zborka dvě hodiny. Doporučil bych senzory, které mají kovové plíšky co drží senzor přitlačen v otvoru nárazníku. Já narazil na silikonový dorazy místo plíšků a přimáčknout senzor až nadoraz bez vzniklé mezery mezi nárazníkem byl porod.
Doporučil bych prolistovat ebay, jelikož se dají koupit do 300 v barvě vozu a nemít tam pak černý bobky třeba na bílém vozu.
Uživatelský avatar
Ivicoo
Příspěvky: 6
Registrován: 04 led 2021, 20:27

Re: Zapojení parkovacích senzorů

Příspěvek od Ivicoo »

Drtivá většina plastových čidel parkovacích senzorů jde jednoduše nabarvit v barvě vozu běžnou auto barvou na plasty.
Hyundai i30 II 1.4 16V 2014 Tricolor
Renault Laguna II 1.8 16V Initiale
Renault Laguna 2.0i Baccara
Renault 19 1.4i
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“