Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
snike
**
Příspěvky: 382
Registrován: 17 říj 2015, 23:17

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od snike »

Alf6 píše:... Nikde jsem necitoval žádnou reklamu, ale jen poznatky prověřene praxí. ...
Reklamu asi ne, ale příspěvek starý 7 let ;) https://www.oleje.cz/forum/post21872.ht ... b21#p21872

Celé to psané jak reklama na Denso, tak se nediv, že to některé lidi napadne ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 36.333 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Alf6 »

Ukaž mně, kde se dá pravá iridiovka Denso - Made in Japan, koupit za 100 Kč a já si ji hned vezmu.
Informace ohledne svíček máš zde na stránkách výrobce. Zkus se zeptat jeho :D http://www.globaldenso.com/en/products/ ... tures.html
http://www.globaldenso.com/en/products/ ... rket/plug/
Naposledy upravil(a) Alf6 dne 02 úno 2016, 13:10, celkem upraveno 2 x.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Alf6 »

snike píše:
Alf6 píše:... Nikde jsem necitoval žádnou reklamu, ale jen poznatky prověřene praxí. ...
Reklamu asi ne, ale příspěvek starý 7 let ;) https://www.oleje.cz/forum/post21872.ht ... b21#p21872

Celé to psané jak reklama na Denso, tak se nediv, že to některé lidi napadne ;)
A? Nikde jsem netvrdil, že je to z mé hlavy.A ted pro ty natvrdlé to píšu znovu. Tvrdil jsem, že než jsem si je koupil, tak jsem se o tom musel něco dozvědět. Internet je plny věcí. Lidé co tam psali mě poradili, když jsem potřeboval.


Pokud máš jiné poznatky a nebo můžeš tyhle informace vyvrátit, klidně můžeš. Nikdo nejsme vševědoucí.
Takže Tvůj pokus vyšel naslepo. A kdybys pořádně zagoogloval, tak bys musel přihodit nejméně dalších 5 linků jen z tohoto fora. Nebudu počítat další fora( Škoda, Ford, Honda, Mazda atd...), kde se ona problematika probírá.

Takže má někdo další argumenty o mimozemšťanech, klamavé reklamě a nebo se tu najde někdo, kdo ty svíce má a používá a může srovnávat?

Já je mám i používám a mohu srovnávat. Psal jsem o tom i ve svém vlákně. Najde se tu někdo další, aby vyvrátil to, co zde bylo napsáno?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od OGYN »

Na provoz , spotřebu a životnost to má vliv asi jako nové barevné potahy sedadel. ... :mrgreen:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
snike
**
Příspěvky: 382
Registrován: 17 říj 2015, 23:17

Příspěvek od snike »

Kdyz o tom tolik vis, tak jen nechapu proc to nepises vlastnimi slovy, ale takrka doslovne to citujes prispevekem starym 7 let? Pak se nediv, ze v tom nekteri vidi reklamu ;)

Ja treba svicky ve svych autech neresim, mam tam ty z vyroby a pak ty co mi dali servisu.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 36.333 km
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od airwaves »

LPG? Je tato svíčka přínosem i pro provoz na LPG? Většinou na forech o LPG doporučují používat předepsané svíčky od výrobce auta? Jsou zkušenosti?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
misojogi
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2018, 12:04

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od misojogi »

mozem potvrdit z vlastnej skusenosti ze na Denso Iridium Tough som najazdil vyse 60 000 km (doteraz) a motor je ovela zivsi ako u inych aut rovnakeho typu (svoje robi aj kvalitny olej samozrejme)
samozrejme sviecka neurobi z auta supermana ale kvalita zapalovania a rovnomernost chodu sa prejavi

druhy pripad su kolinske trojcata
sused ma Citroen C1 a hovoril ze mal citelne vyssiu spotrebu ako Toyota Aygo
ked mu v servise namontovali japonske sviecky Denso tak konecne dosiahol rovnaku spotrebu ako Aygo

Podobnu skusenosti mi hovorila aj nasa lektorka anglictiny ktora ma Suzuki Jimny, ze sviecky Denso pomohli zlepsit spotrebu v meste
Ja som az taku nizsiu spotrebu nezazil, ale aj predtym som mal kvalitne NGK

Cize urcity vplyv sviecok sa prejavi zavisi aj od toho ake tam sviecky boli predtym aky je stav motora atd
V kazdom pripade je dobre mat sviecky ktore dlhodobo bezproblemovo funguju.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od vorlajz »

ještě jsi zapomněl dát odkaz na svůj eshop :D :D :D
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od t0x!n »

Cau, rozpohybuji po delsi dobe ledy, treba se nekdo chytne a nekomu to pomuze, mam aktualne najezd 60+, svicky ted budu menit nebo minimalne kontrolovat ted pri vymene oleje, ktery si delam sam mezi vymenou rocne v autorizaku.

Kdyz jsem hledal podle "orig." kodu vyrobce automobilky coz je: HYUNDAI 18846-10060 pro vase, moje I30 a Ceed 2 gen. naprosto stejne, tak mi to dle katalogu https://www.denso-am.eu/e-catalogue/ naslo jen VXUH20I coz jsou zminene Iridium Tough, chtel jsem ale Iridium Power ale narazil jsem, pod kodem automobilky 18846-10060 mi to zadne POWER nenajde.

Kdyz jsem googlil, tak jsem narazil, ze by melo z edice power byt kompatibilni napr. IXUH22I, problem je ze Denso dela i IXUH20I coz mi prijde prave podobnejsi ke "kompatibilnim" VXUH20I

Kdyz jsem dal do srovnavace na webu densa IXUH20I a IXUH22I tak to mezi nema nenaslo zadny rozdil a v tom vidim ten problem.

Momentalne jsem ve fazi, ze nevim jestli koupit IXUH20I nebo IXUH22I

Poradi nekdo?
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od idam.i »

IXUH22I sú vhodné do motorov G4FD aj G4FG.Mám pocit,že 22 je len nové značenie.Ja so dal a rozhodne neľutujem.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Durino »

Do I20 2. generacie 1,25MPI 62kW som daval IXUH20I, do I30 1. generacie 1,4MPI 80kW sme davali IXUH22I. Spokojnost.
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Durino »

t0x!n:
Mne to naslo na moje auto vsade oznacenie s cislom 20 (I20 motor 1,25 MPI 2016):
----------------------------
kW Engine Codes Notes Application years Part number TT Iridium LPG/CNG Qty of Fit
62 G4LA 05/15- XUH20TTi XUH20TTi VXUH20I 4
62 G4LA OEM Optional 05/15- IXUH20I VXUH20I 4
----------------------------
Na auto I30 1.generacie motor 1,4MPI to naslo vsade oznacenie s cislom 22:
----------------------------
kW Engine Codes Notes Application years Part number TT Iridium LPG/CNG Qty of Fit
73 G4FA 12/11-12/15 XU22HDR9 XUH22TT VXUH22I 4
----------------------------

To cislo by som dodrzal. Ani pri tej I30 tam nemam Iridium Power IXUH22I, ale dali sme ho tam (v case, ked som to vyberal, to bolo v zozname) . Auto jazdi s tymi svieckami zatial bez problemu asi 3,5 roka.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“