Tlumení dveří

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
klobi2664
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2014, 22:20

Tlumení dveří

Příspěvek od klobi2664 »

Ahoj, mohl by mi někdo poradit jak se dostat až na vnitřní plech, abych jej vytlumil.
Vyšrouboval jsem všechny šrouby po obvodu, ale stále mi to nahoře na něčem drželo...
Že bych měl ještě sundat kliku?
Přílohy
foto
foto
foto dveří2.jpg (178.34 KiB) Zobrazeno 3507 x
Hyundai i30cw 1.6 cvvt 88kw 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Tlumení dveří

Příspěvek od petzl62 »

Ano,sundat kliku,vnitřní i vnější...a teď si nejsem jistý,myslím,že je tam ještě jeden šroub...
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
klobi2664
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2014, 22:20

Re: Tlumení dveří

Příspěvek od klobi2664 »

a jak sundám tu vnější kliku?
Hyundai i30cw 1.6 cvvt 88kw 2013
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Tlumení dveří

Příspěvek od petzl62 »

Na hraně dveří nad zámkem pod krytkou(občas tam není) šroub,myslím že torx,a potáhneš kliku směrem dozadu...
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: Tlumení dveří

Příspěvek od jendafo »

klobi2664 píše:Ahoj, mohl by mi někdo poradit jak se dostat až na vnitřní plech, abych jej vytlumil.
Vyšrouboval jsem všechny šrouby po obvodu, ale stále mi to nahoře na něčem drželo...
Že bych měl ještě sundat kliku?
Ahoj,chystám se to udělat taky, už mám koupenej matroš včetně nových reproduktorů. Jen čekám až nebude taková zima...
Když jsem kdysi sundaval stahovačku na Primeře, klika dolů nemusela,ale okno jo. Asi pod těma šedivýma krytkama se k němu dostaneš. Krytky vyndat,stáhnout okno, aby si skrz otvory viděl na uchycení okna, okno povolit , vysunout nahoru a zajistit izolepou, kolem dveří, aby nesjelo dolů.
Pak by ta plastová stahovačka měla jít vyndat. Na YouTube jsem viděl jak jí takto vyndávali z fabie. Jestli to ještě najdu,dám sem link...
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
slavkovak
Příspěvky: 8
Registrován: 13 úno 2015, 12:55

Re: Tlumení dveří

Příspěvek od slavkovak »

jendafo píše:
klobi2664 píše:Ahoj, mohl by mi někdo poradit jak se dostat až na vnitřní plech, abych jej vytlumil.
Vyšrouboval jsem všechny šrouby po obvodu, ale stále mi to nahoře na něčem drželo...
Že bych měl ještě sundat kliku?
Ahoj,chystám se to udělat taky, už mám koupenej matroš včetně nových reproduktorů. Jen čekám až nebude taková zima...
Když jsem kdysi sundaval stahovačku na Primeře, klika dolů nemusela,ale okno jo. Asi pod těma šedivýma krytkama se k němu dostaneš. Krytky vyndat,stáhnout okno, aby si skrz otvory viděl na uchycení okna, okno povolit , vysunout nahoru a zajistit izolepou, kolem dveří, aby nesjelo dolů.
Pak by ta plastová stahovačka měla jít vyndat. Na YouTube jsem viděl jak jí takto vyndávali z fabie. Jestli to ještě najdu,dám sem link...
Přesně jak píšeš to jde, až na to že pak ten plast ještě drží na zámku jak z boku dveří tak na klice.. Jednou jsem se to pokoušel sundat, ale neměl jsem správnej torx na oddělání zámku teď jsem vybaven už lépe, ale zase není čas.
Hyundai I30 1.6CVVT - Ice Blue
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: Tlumení dveří

Příspěvek od jendafo »

slavkovak píše:
jendafo píše:
klobi2664 píše:Ahoj, mohl by mi někdo poradit jak se dostat až na vnitřní plech, abych jej vytlumil.
Vyšrouboval jsem všechny šrouby po obvodu, ale stále mi to nahoře na něčem drželo...
Že bych měl ještě sundat kliku?
Ahoj,chystám se to udělat taky, už mám koupenej matroš včetně nových reproduktorů. Jen čekám až nebude taková zima...
Když jsem kdysi sundaval stahovačku na Primeře, klika dolů nemusela,ale okno jo. Asi pod těma šedivýma krytkama se k němu dostaneš. Krytky vyndat,stáhnout okno, aby si skrz otvory viděl na uchycení okna, okno povolit , vysunout nahoru a zajistit izolepou, kolem dveří, aby nesjelo dolů.
Pak by ta plastová stahovačka měla jít vyndat. Na YouTube jsem viděl jak jí takto vyndávali z fabie. Jestli to ještě najdu,dám sem link...
Přesně jak píšeš to jde, až na to že pak ten plast ještě drží na zámku jak z boku dveří tak na klice.. Jednou jsem se to pokoušel sundat, ale neměl jsem správnej torx na oddělání zámku teď jsem vybaven už lépe, ale zase není čas.

Díky za info, chci začít právě dveřma a reprákama, pak udělám kufr a dál se uvidí. .. Já bych čas měl, ale to počasí zatím nepřeje, nemám tak velkou garáž. :wink:
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Tlumení dveří

Příspěvek od shawt »

Díky za info, chci začít právě dveřma a reprákama, pak udělám kufr a dál se uvidí. .. Já bych čas měl, ale to počasí zatím nepřeje, nemám tak velkou garáž. :wink:[/quote]

Bylo nejake pokracovani? Fotky, postup prace?
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“