Mlžení čelního skla

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od idam.i »

Tento problém majú asi všetky súčasné auta.Dokonca predchádzajúce v podstate nemalo studený vzduch.Lebo aj keď som pravidelne menil pelový filter a všetko nechal skontrolovať,okná sa rosili jedna radosť a z výduchou išiel len taký letný vzduch.Tak som pustil na chvílu klimu a bolo po probléme.
Teraz nechám klimu nastavenú na AUTO a tam je navyše fukcia automatického odhmlievania.Funguje to na 100%.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od laufas »

Idam.i: u me bohuzel funkce auto odmlzeni nefunguje na 100% :|
Amalfi píše:To mlzeni je prave diky kabinovemu filtru. Tak jak zvlhne, coz je destem uplne normalni, tak potom vlhkost siri do interieru. Rozdilem teplot pak tato kondenzuje na skle. Ve filcce to nedelalo protoze ta ho nemela, mne to na Dacii 1301 taky nedelalo :D Proste ventilator taha tu vlhkost z filtru dovnitr.
Hele je destivo, zkus si kabinovy filtr dat na par dni pryc a uvidis ten rozdil :) Voda odtece a nevsakne se do filtru :)
A auta si holt kupujte silnejsi at zapnuti klimatizace nema takovy vliv :twisted:
To zni jako vysvetleni. Moc jsi me nepotesil, ale diky za osvetu :-)

Harde - a co to bylo si nepamatujes?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od enjoy »

asi to samé co se dává do krabice s botami..v jiném balení.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od Skyline »

Hardcam píše:Pred rokem jsem koupil nejaky sacky proti vlhkosti na Aukru a od ty doby nevim, co je zamlzeny sklo. Mam v aute tri najednou.
Super tip, budu muset neco posbirat v praci.

Tento problem jsem nezazil jen v Unu, povazuji za beznou vec, otravnou vec.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
getzik
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2005, 19:36
Bydliště: ČR

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od getzik »

Automatické odmlžení tam je, ale v návodu se píše, že funguje jen se zapnutou klimatizací. Všiml jsem si na displeji, že tam občas problikne ta ikonka auto odmlžení, po chvilce zase zhasne.
Dneska jsem zkusil auto vytopit asi na 22°C, a sklo se poté už tolik nemlžilo. Teď bych ale řekl, že to zamlžení způsobily spíše nízké teploty venku, protože nepršelo (venku bylo cca 7°C). Nebo mám opravdu natáhnutou nějakou vlhkost v trubkách či filtru.

2 Hardcam: A kam jsi všude ty sáčky rozmístil? Dal jsi je i do potrubí topení nebo jen uvnitř vozu?
Hyundai i30 1,4 T-GDI 7-DCT Style Ultimate, Demitasse Brown
Hyundai Tucson 2,0 CRDi 4x4 Style Premium, Polar White
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od laufas »

jedu, mam zaplou klimu na auto a predni sklo se stejne mlzi. hlavne na krajich. takze ano, ta funkce je k dispozici, ale u nasi i30 nedokonala :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
getzik
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2005, 19:36
Bydliště: ČR

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od getzik »

Tak to tedy u nové i30 funkce auto odmlžování funguje OK - jakmile mám zapnutou klimu, tak zamlženo nemám.
Hyundai i30 1,4 T-GDI 7-DCT Style Ultimate, Demitasse Brown
Hyundai Tucson 2,0 CRDi 4x4 Style Premium, Polar White
roulage
*
Příspěvky: 20
Registrován: 21 črc 2012, 12:13

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od roulage »

Tento istý problém je aj vo Fabii, keď je vlhko a sedíme v nej štyria tak je to horor, musím sklo zvnútra vyutierať do sucha , mať zapnuté ofukovanie a ešte jemne vetrať cez predné okná. Tie odvlhčovanie sáčky je dobrý nápad, volá sa to tuším silica gél
Fabia Combi 1.4 16V 59kW-2006 dodnes
Fabia Combi 1.4 MPI 50kW-2003 do 2006
Fiat Tipo 1.4 ie - 2002-2003
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od ims »

:idea: Absorbenty a indikátory vlhkosti

Dá sa to získať aj zberom z rôznych výrobkov, ale pozor, na trhu je kadečo: Informácia o výsledku kontroly bezpečnosti obuvi
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od Chasnik »

Jak říká Amalfi, tu vlhkosti si natáhneme do auta přes kabinový filtr, který ji absorbuje.
Laufasovi věřím, že mu klima nemusí dělat dobře, taky mi občas vadí.

Mě naštěstí stačí zapnout klimu jenom na pár vteřin a je po mlze a už se nevrací. Pokud je vlhkost fakt vysoká a mlžení se opakuje, tak ji nechám zapnutou, nevím, co to dělá s kompresorem, kdybych ji každé 2 - 3 minuty zapínal na 15 vteřin...

Další vychytávkou jsou ofuky skel na předních dveřích. Díky nim můžu mít pootevřená přední okýnka i při dešti a rychleji vyměňuju vzduch v kabině. Kdysi jsem si myslel, že to je jenom tuzingová frajeřina pro žiguláře, stodvacáře a favority, ale jsem překvapenej, že to je opravdu praktický doplněk! =D>
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od Amalfi »

No v i20 taky odmlzeni bylo trosku pomalejsi a na krajich okna za nekterych podminek bez uspechu, ale to pak stacilo zapnout tlacitko na odmlzeni skla a dobry (vybava Style s automatickou klimou). Klima primo na oblicej mi taky nedela dobre, to si clovek koleduje o rymecku nebo zanet dutin a bolest hlavy, ze Laufasi :) Outlander ma vydechy resene jinak, zapnu klimu a nez se otocim tak je zamlzeni pryc, je to velmi ucinne a diky tomu ze necitim pruvan tak mi klima nevadi a mam ji zapnutou temer nepretrzite.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od laufas »

Jsem ve fazi, kdy po celem baraku shanim ty lapace vlhkosti. Mne klima vadi i kdyz nejde primo na me. Staci mi ten suchy vzduch, i kdyz si dam klimu jen treba o 2-3 stupne na nizsi teplotu nez je venku, citim to a nedela mi to dobre. Zajimavy, ze treba u jinych aut jsem problem nemel. Az jsem zacal ridit i30, tak se problemy objevily
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od XMira »

laufas: máš ji vyčištěnou? Nepěstuješ si tam spíš nějaký zvířátka?
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od laufas »

Mela by byt. Kazdej rok ji udajne cisti na garancce a novy filtr se taky dava... Kdyz odjizdim ze servisu, tak to necim smrdi, ale jak dukladne to delaj nevim. A v prubehu roku se pousti, takze by nemela byt znehodnocena svoji necinnosti
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Mlžení čelního skla

Příspěvek od XMira »

Tak ona se dá znehodnotit i činností. Pokud ji každý den po celé léto necháš běžet až před dům a každý den uvnitř zkondenzuje na ochlazených částech voda, která se následně pěkně zahřeje od sluníčka, tak stačí i pár měsíců na vypěstování slušné úrody... ale netvrdím, že to je Tvůj případ. Jen to beru z vlastní zkušenosti. A proto dezinfikuji tak 2x ročně. Nestojí to svět a rozdíl je znát.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“