Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od harvi »

Vetranie mam zapnute vzdy, klimu k tomu iba obcas, ked je vonku viac teplo. Vsimol som si to iba, ked bolo same vetranie, pri klime by som si to mozno nevsimol, ta fuka chladnejsi vzduch aj tak.. Dnes mi to spravilo zas, isiel som v zacinajucom dazdi, po chvili siel citelne chladnejsi vzduch bez zmeny vonkajsej teploty okolia (stale 18C). Mal som nastavenu teplotu 23C, zacal fukat dost studensi, dal som chvilu na 27, zacalo fukat teplejsie, potom som to stiahol zasa na 23C a taky teplejsi akurat vzduch uz fukal celu cestu.
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
Reklama
 

Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od shawt »

Ja to budu psat do servisu jako dotaz, uvidim co napisou. Mozna by jsi mohl zkusit taky.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od harvi »

daj potom vediet, inak riesil som s nimi aj hlupu funkciu automatickych svetiel, ked prejdes zo slnka do tiena (nie tmy) - neviem ako napr tebe, ale mne sa po chvilke okrem zapnutych svetiel aj znizi jas pristrojovky, co je dost neprijemne, pretoze tam vtedy nevidim vobec nic. Vysledok bol ale taky, ze uz sa im na to niekto stazoval, ale novy sw nemaju..... takze neviem no.... :^o
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
Uživatelský avatar
frantaemail
*
Příspěvky: 50
Registrován: 09 led 2016, 21:19

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od frantaemail »

harvi, ten problém bude ve vyhodnocení vlhkosti vnitřího prostoru. Měl jsem to také tak, když jsem vypnul klimu. Pokud je zaplá, tak by Ti to nemělo dělat. S automatickou funkcí světel nic neuděláš, podle techniků i reklamačního technika to je vlastně vlastnost, je to tak nastavené "natvrdo".
i30 CW orange caramel 1,6 CRDi 100kW Premium
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od shawt »

frantaemail píše:harvi, ten problém bude ve vyhodnocení vlhkosti vnitřího prostoru. Měl jsem to také tak, když jsem vypnul klimu. Pokud je zaplá, tak by Ti to nemělo dělat. S automatickou funkcí světel nic neuděláš, podle techniků i reklamačního technika to je vlastně vlastnost, je to tak nastavené "natvrdo".
Jenze pokud se vypne klima uplne, tak by ten sensor nemel byt vubec funkcni, aspon podle knizky a taky je divne, ze se klima zapne sama, aniz by se nekde ukazala zapla ikonka klimy, ze se tak stalo...
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od motorol »

harvi píše:daj potom vediet, inak riesil som s nimi aj hlupu funkciu automatickych svetiel, ked prejdes zo slnka do tiena (nie tmy) - neviem ako napr tebe, ale mne sa po chvilke okrem zapnutych svetiel aj znizi jas pristrojovky, co je dost neprijemne, pretoze tam vtedy nevidim vobec nic. Vysledok bol ale taky, ze uz sa im na to niekto stazoval, ale novy sw nemaju..... takze neviem no.... :^o
A jak jinak bys to chtěl dělat? I jiné automobilky to mají stejně - je tma rozsvitim světla a pohasnu palubku. Je to jednoduché a nepřemýšlí to jestli jde o tunel nebo noc. Druhá věc je, co je potřeba vidět - ručičky vidět jsou a ostatní je podružné na těch pár s než se to přepne.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od harvi »

ide o to, ze tma v absolutnom ponimani nieje. Je to skor o okamzitom rozdiele jasu medzi svetlom a tienom, robi mi to dost casto aj ked je slnko dost nizko v zimnom obdobi, ale svetla je celkovo este dost. Zaujimave pri tom je, ze stmievanie navigacie je nastavene na ovela rozumnejsie hodnoty ako palubovky. Zdovodneniu 'hodnot napevno', ktore som k tomu dostal aj ja v servise nerozumiem, s elektronikou pracujem uz dost vela rokov a v dnesnej dobe ma kazdy komplikovanejsi snimac svoj firmware, ktory sa da menit. Okrem toho, tu neni ani primarne problem snimaca ako hodnot svetelnosti, pri ktorych je nastavene prepinanie jasu palubovky... To musi teda riadit hlavna RJ a ak sa ta neda preprogramovavat, tak to ma HYU postavene riadne na hlavu ](*,)
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od harvi »

shawt píše: Jenze pokud se vypne klima uplne, tak by ten sensor nemel byt vubec funkcni, aspon podle knizky a taky je divne, ze se klima zapne sama, aniz by se nekde ukazala zapla ikonka klimy, ze se tak stalo...
Pravdepodobne sa nam ikonka automatickeho odhmlievania skryva... Ja som ju uz parkrat videl, ale system ju asi obcas zatajuje... Elektronika :hyu: si zije asi este pestrejsim vlastnym zivotom ako tomu bolo u Peugeotov :P
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od motorol »

Pokud to svítí málo tak zas není problém přidat podsvícení. A když se člověk vykasle na ten automat tak to dělá co je třeba. Aut světla neodpovídají mým představám tak to nepoužívám a jsem šťastnější. Daleko víc mě vytaci houpajici tempomat a že u aut klimy je někdy zima, když být nemá - i když s tím možná tenhle blbej senzor souvisí. Už jsem uvažoval,že až bude ve dne zima tak na něj hodím hadr...
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od shawt »

harvi píše:
shawt píše: Jenze pokud se vypne klima uplne, tak by ten sensor nemel byt vubec funkcni, aspon podle knizky a taky je divne, ze se klima zapne sama, aniz by se nekde ukazala zapla ikonka klimy, ze se tak stalo...
Pravdepodobne sa nam ikonka automatickeho odhmlievania skryva... Ja som ju uz parkrat videl, ale system ju asi obcas zatajuje... Elektronika :hyu: si zije asi este pestrejsim vlastnym zivotom ako tomu bolo u Peugeotov :P
Ja bych rekl, spise, jako u Fiatu :)
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od harvi »

motorol píše:Pokud to svítí málo tak zas není problém přidat podsvícení. A když se člověk vykasle na ten automat tak to dělá co je třeba. Aut světla neodpovídají mým představám tak to nepoužívám a jsem šťastnější. Daleko víc mě vytaci houpajici tempomat a že u aut klimy je někdy zima, když být nemá - i když s tím možná tenhle blbej senzor souvisí. Už jsem uvažoval,že až bude ve dne zima tak na něj hodím hadr...
S nastavenim urovni podsvietenia den/noc som spokojny, problem je, ak sa pocas dna (v tieni) nazmyselne aktivuje nocna uroven. Vyzera to, ze snimac ma akusi logiku na nahlu zmenu svetla za urcity cas, neriadi sa absolutnou hodnotou svetla. Irituje ma to najma za jasneho letneho dna, ked s autom vojdem do tiena, resp. sa otocim od slnka. Da sa to 'jednoducho' vyriesit pouzivanim vypinaca svetiel, ale za funkciu automatu som si zaplatil, takze ocakavam, ze bude fungovat [-X

Hupaci tempomat nepoznam, moj drzi rychlost bez problemov, teda s vynimkou prudsich dialnicnych stupani pri 130, kde to na 6ke akosi nevylezie. Zaujimave je, ze ten isty kopec pri napr 150 uz vylezie bez problemov... ach ten benzin.... toto som nepoznal u minuleho auta o 20kW slabsieho :oops:
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od motorol »

Na stiny to otestovane nemam, protoze to pouziju tak jednou do roka. Kazdopadne tady to ma tu vyhodu,ze to jde kdykoliv vypnout. U minuleho auta jsem musel vypnout motor pro deaktivaci automatu na svetla. Kazdopadne vim na co se zamerit za hromadu let,kdyz budu vybirat nastupce.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od icu »

Ke klimě: Netuším, mě to nedělá. Fakt je ten, že od prvního zasunutí klíčku tam je režim Auto/soft, s občasnou korekcí směru foukání. Častěji se upravuje jen teplota před jízdou či během ní, ale to je tak 2x do týdne (při změně počasí) a zapínání vnitřního oběhu (dle smradu z auta přede mnou).

Světla: nemám podsvícení nějak dramaticky odlišné mezi dnem a nocí, takže změnu podsvícení sice registruji, ale to je vše - nevadí mi to. Ano, dovedu si na to představit nějaké čidlo, které by to řídilo, ale nesoulad podsvícení displeje rádia a klimy mi vadí daleko víc.

Tempomat: Nevidím moc problém. Fakt je ten, že jistá hystereze v jakémkoliv řídicím systému být musí (jinak by řídicí obvody v tom nadělaly takovou paseku, že by tempomat byl nepoužitelný) a u mne má tempomat víc možností, jak rychlost udržet (DCT).
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od shawt »

Kluci co vam to take blbne vyzkousejte vypnout senzor vlhkosti.
Zmacknout a drzet tlacitko Auto a zaroven 4x rychle zmacknout tlacitko foukani na predni okno Max. 3x zablika dioda.
Me to zatim od doby co jsem senzor vypnul neudelalo.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Zvláštní chování - samozápínání automatické klimatizace

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Právě sis Dušane odpověděl proč to dělá/dělalo a zároveň, že to neblblo, ale dělalo svou práci. Klima vzduch vysušuje, proto konec konců odmlžujeme čelní sklo se zaplou klimou. Jestliže čidlo vlhkosti indikovalo potřebu sepnout kompresor k eliminaci vlhkosti, pak prostě seplo kompresor :) .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“