Údržba auta svépomocí

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Thurston
Příspěvky: 4
Registrován: 19 srp 2017, 23:28

Údržba auta svépomocí

Příspěvek od Thurston »

Zdravím všechny, na internetu jsem dohledal informace ohledně základní údržby auta, ne každý má garáž a zvedák. Našel jsem projekt selfix, kde si zájemce mohl pronajmout zvedák a nářadí k údržbě auta (výměna oleje, filtrů, včetně palivového, brzdových destiček, atd. zkrátka dle zručnosti). Ten projekt skončil, byl údajně prodělečný. Nevíte někdo o něčem podobném? Končí mi záruka u auta a tak bych si rád základní údržbu auta prováděl sám.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Údržba auta svépomocí

Příspěvek od Chasnik »

Tak selfix opravdu skončil, a to brzy po svém vzniku, to už je dlouho, to jsem měl tuším ještě Punto :) Asi to fakt nejde provozovat výdělečně tak, aby ten pronájem stál rozumné peníze...
Kdysi jsem na fóru našel takové vlákno, kde si autaři dávali tipy, kde se dá vlézt slušně pod auto, např. opuštěné ramy ve starých průmyslových areálech atd. Ale už tenkrát (je to cca 10 let) si stěžovali, že těch míst ubývá. Buď se na těch místech staví byty, kancly, obchoďáky, nebo se z toho stávají různé skladovací, obchodní a průmyslové zóny, kam se nedá volně vjet.

Takže parkuješ na ulici, nemáš zahradu (garáž není úplně nutná), tak je to ořech :( Třeba v Itálii mají na plno pumpách tzv. Punto cambione, kde si můžeš auto zvednout a vyměnit olej. U nás jsem nic takového neviděl.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Thurston
Příspěvky: 4
Registrován: 19 srp 2017, 23:28

Re: Údržba auta svépomocí

Příspěvek od Thurston »

Díky za odpověď, v tom máš naprostou pravdu, ubývá i veřejných nájezdových ramp. Četl jsem někde na jiném fóru, že lidé nechávali po sobě bordel, takže se hodně ramp zrušilo, ty zbylé jsou právě nepřístupné v areálech či uzamčené. A na pumpách u nás nic opravdu takového není. Jsem rád za samoobslužné ruční myčky. Snad se v budoucnu něco objeví...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“