TPMS Kontrolka

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Titto
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2020, 13:48

TPMS Kontrolka

Příspěvek od Titto »

Dobrý den mam takový dotaz .
Když jsem měl na autě celoroční gumy tak mi nikdy nesvítila kontrolka poklesu tlaku v gumách .
Pak jsem si nechal nasadit letní kola které už byly na discích první dva dny vše v pořádku a po dvou dnech se mi rozsvítila kontrolka TPMS a i po dofoukání kol nechce zhasnout nevíte co s tím ?? Děkuji za rady Hyundai i30 2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od Kamílek »

Je možný, že je vadný jeden ze senzorů.
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od Boryš »

Sleduj co dělá kontrolka po zapnutí klíčku. Jestli napřed bliká (zhruba 1 minutu) a pak svítí, tak je problém v přenosu signálu (vada některého senzoru, problém s načtením). Pokud by to bylo tlakem, tak by se po rozsvícení kontrolky (bez blikání) objevil na displeji symbol autíčka s koly.
Titto
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2020, 13:48

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od Titto »

Boryš píše: 14 dub 2020, 15:29 Sleduj co dělá kontrolka po zapnutí klíčku. Jestli napřed bliká (zhruba 1 minutu) a pak svítí, tak je problém v přenosu signálu (vada některého senzoru, problém s načtením). Pokud by to bylo tlakem, tak by se po rozsvícení kontrolky (bez blikání) objevil na displeji symbol autíčka s koly.
Po otočení klíčku nejprve bliká a pak stabilně svítí .. Jen mě zarazilo že první 2 dny nebyl problém a ukázalo se to až teď
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od motorol »

Nejde o čas, ale o km. Třeba ty kola nemají senzory vůbec. Po prehozeni na kola bez senzorů to ujede v poho 10-20km než to začne svítit.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od cernymotyl »

Pokud ventilky s TPMS máš a jen ti to nenačte, zkus odpojit baterií a spojit kontakty + a - na autě. U Suzuki to fungovalo.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
garinz
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 srp 2012, 20:37

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od garinz »

Skus nafukat koleso, ktore ti signalizuje TPMS na vacsi tlak ako mas mat. Pockaj 10-15 sekund a potom upusti na pozadovany tlak. Tiez som s tym bojoval na i40 a niekde som nasiel tento "navod". Ja som nafukal na 2,8 baru a potom som upustil tlak na pozadovanych 2,4 baru a kontrolka zhasla. Ak to nepomoze potom to bude pravdepodobne vadny snimac
I40 cw 1.7 CRDI Business, 5/16 moje od 8/17
Volvo V40 T3 2.0 R-Design 10/2017
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od Boryš »

Garinz, tvoje rada je tak nějak na dvě věci. Mu to nesignalizuje na žádném kole nižší tlak, mu to signalizuje nefunkčnost TPMS. [-o< ](*,)
garinz
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 srp 2012, 20:37

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od garinz »

Aha, zle som to pochopil. :oops: beriem spat.
I40 cw 1.7 CRDI Business, 5/16 moje od 8/17
Volvo V40 T3 2.0 R-Design 10/2017
Sliva69
*
Příspěvky: 18
Registrován: 27 lis 2021, 22:56

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od Sliva69 »

Ahoj Vsem..tak mam asi ten samy problem..asi 6 rok na voze oe tpms..ted jsem prezul na celoroky a jedu ze servisu a zhruba cca po 10km..rozblikala kontrolka a pak uz jen stale svitila tpms..chcipnu auto..nastartuju..hned blika a pak zas trvale sviti .. Je tedy mozne,ze by nejake cidlo tedy odeslo ?pred prezutim nic neukazovalo a ani te po prezuti zadny obrazek s kolem,ktere je podhustene se neukazuje..viz kolega.Takze znova servis..zout obout a nove ventilky ?
Uživatelský avatar
KamZehr
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 dub 2012, 16:48
Bydliště: Praha

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od KamZehr »

Jestli neodešla po 6 letech baterka v některém ventilku ...... :?:
Tucson 1,6 T-GDi Adventure - 09/2020
Sliva69
*
Příspěvky: 18
Registrován: 27 lis 2021, 22:56

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od Sliva69 »

Ahoj..no i to je mozne..zkusim jeste zmerit kolik je nahusteno..a kdyz nic,koupim ventilky od VDO/Continental a uvidime
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od motorol »

Pokud by bylo malo nahusteno, tak by svítilo konkrétní kolo nebo všechny. Třeba se prezuti úplně nepovedlo a ventilky trochu rozbili. Nebo tam prohodili svoje nefunkční… Ze by došla baterka na všech při výměně je divne…
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Sliva69
*
Příspěvky: 18
Registrován: 27 lis 2021, 22:56

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od Sliva69 »

No nevim..pred prezutim na nove pneu vse ok..nic se neukazovalo a vse ok.I sem volal puvodnimu majiteli jak pozna ze ma treba predni prave kolo mekke..a rikal,ze se mu rozsviti symbol jakoby auticka a blika kolo..a to ja vubec nemel a po ujeti cca 6km od servisu rovnou kontrolka blikani a trvaleho sviceni..i kdyz sem znovu nastartoval,hned zas blikala a trvale sviti dal..takze asi ko ventilek :( jinak ty Vdo/continental ventilky ok?zde je treba cislo co bych si objednal vdoa2c1446770080..origo stoji ranec a tady ty si sezenu za dobre..Hlavne aby kdyz je poridim,namontujou v servise aby to pak normalne fungovalo :(
motorol
***
Příspěvky: 725
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: TPMS Kontrolka

Příspěvek od motorol »

Na aliku stoji sada i s :hyu: nápisy 1000,- i s postovnym nebo alespoň dříve stalo, takze je lepsi kupovat to než nějakou náhradu cert ví ceho.
Jinak ano, žlutá kontrolka je problém systému- třeba, ze ventilky nenašlo. Jen z toho popisu neni jasne jestli dřívější funkčnost potvrzoval nějaký bývalý majitel- tak je otazka kdy mu to fungovalo naposledy.

Edit a vlastne nevim jestli to značí takhle i jeden nefunkční ventilek, zatím jsem provozoval bud kompletně s nebo kompletně bez a to svítilo. Muže byt, ze posel jeden ( samo i tak je lepsi vyměnit všechny)
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“