První dojmy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vencca
**
Příspěvky: 150
Registrován: 04 bře 2009, 16:15
Bydliště: Západní Čechy

První dojmy

Příspěvek od vencca »

Zdravím,
Tak jsem měl tu čest trochu si projet novou i30... Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou řeknu, že jsem byl nadšenej. Měl jsem sice jen Trikolor s 1.4kou, ale absolutně nic mi tam nechybělo. Kvalita interiéru mě dostala - když to porovnám s mou i20, chce se mi mlátit hlavou o zeď :) Hlavně aby po ročním provozu nezačal chrastit jako u mé dváci, tady jsem zvědav na postřehy z dlouhodobějšího užívání. Podvozek je slušná žehlička a vůbec je auto dobře utlumené, zvuk při zavírání dveří konečně nepřipomíná plechovku. Musím říct, že až bude zhruba za rok aktuální koupě nového mazla, tak ve výběru určitě chybět nebude. Doufám, že se brzy začnou objevovat postřehy nových majitelů... Zatím můžete psát dojmy z testovacích jízd atd. Tak to jen stručně.
i30 PDe 1,4 T-GDi 103 kW BoC Club Polar White
i30 II 1.4 TRIKOLOR + Paket Komfort Cool Red prodáno
i20 1.4 Comfort Electric red prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: První dojmy

Příspěvek od Haer »

Pred casem jsem byl taky na zkusebni jizde s novou i30, konkretne 1.6GDI ve style. Me dojmy:
Cekal jsem podle papiru pruznejsi motor, hlavne v otackach pod 3000, ale pricitam to hlavne tomu, ze auto melo najeto jen cca 50km. Presto spokojenost, auto bylo schopno dobre zabrat i pri zarazene sestce.
Postaveni 5 a 6 rychlostniho stupne mi prislo zbytecne blizko vedle sebe, dal bych prednost mit 6 dal. Vykon motoru tam byl, klidne by se tim dalo jet plynule 130 i pri 2500. Mozna uleva pro 1,4 motory? :-k
Nejak jsem si za tu cca pul hodinu nemohl zvyknout na kratke, byt velmi presne razeni. Snad je to jen otazka zvyku. Uvidime, az se razeni ochodi, jak pujde.
Minus bych dal vnitrnimu zrcatku. Sice v nem pekne uvidite skoro vsechno ze zadnich sedacek, ale pohled zadnim sklem ven je dost titerny. Asi jedina vec, ktera mi opravdu vadila.
Naopak nadseni z couvani podle kamery. Obraz jak vino, skvely prehled, co je za autem. Skoda, ze velka obrazovka je k mani jen s navigaci za hrozivych 25k. Byt tam tenhle display za nejakych 5k, max 10k, nevahal bych. Pekne dotvari interier a to couvani, jedna basen. Jak bude vypadat obraz ve zpetnem zrcatku, tezko soudit.
Jeste k displayi, z pocatku me zarazilo, ze napr. informace o radiu byly pomerne male a vetsina plochy obrazovky tak zela prazdnotou. Snad se za par let dockame toho, ze i tyto veci pujdou poksichtit ruznymi skiny a priohnout podle chuti. Myslim, ze prijde doba, kdy si i auto budeme moct vice skladat a doplnovat pomoci unifikovanych modulu. Snad se toho doziju [-o<
Kaplicka : Stredovy TFT display mezi budiky je moc pekny, cekal jsem horsi kousek. Na rychlomeru bych uvital trosku prehlednejsi cast u nizkych rychlosti (50 v obci mi prisla malo zvyraznena, ale bude to otazka zvyku).
A konecne jizdni vlastnosti. Naprosto neuveritelny podvozek, ktery bych cekal u vyrazne drazsi kategorie aut. Kdo znate usek D1 na vychod od Brna k Rohlence, tak vite, jak to tam je s kvalitou povrchu. Auto se pres panely neslo tak, ze jsem myslel, ze leti. A to i pri ruznych rychlostech, od cca 80 do 130. Nikde jsem nezaznamenal rozhoupani. Tomu davam asi nejvetsi plus. Posilovac na volantu tak akorat - ani moc ani malo (nevim v jakem byl rezimu, jsou tam, tusim na vyber tri).
Shrnuto: az na par malickosti jsem si v aute pripadal "jako doma" - vsechno tak nejak podle ocekavani, pohodove, komfortni. Asi to znate - proste sednete, pripoutate se, nastartujete a to auto zije s Vama. Dojem z interieru lepsi nez jsem cekal, male zklamani byl zatim motor. Celkove jsem mel z auta velmi pozitivni dojem, a tak i kdyz cenove vyslo nakonec o poznani draz, tak nad konkurencnimi modely vyhralo. Uz je objednano a tesim se na nej :D/
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: První dojmy

Příspěvek od Deegr »

Další budoucí majitel. V jaké výbavě a s jakým motorem máš objednáno? Na kolik tě vyšlo? Jsem zvědavej na naše další zkušenosti s novými auty :)
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: První dojmy

Příspěvek od Haer »

Testovaci jizdu jsem mel prakticky v tom, co jsem objednal, tedy Style 1.6 GDI, jen v jine barve a bez navi. Celkova cena se vysplhala na 390k.
Uzsi konkurence, ze ktere jsem vybiral byly krom i30 jeste ix20, Focus, Fluence, Megane a Ceed. Kdyz jsem s vyberem zacinal, tak i30 jeste nebyla a moc jsem neveril, ze bych u :hyu: zustal. Ale stalo se... :)
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: První dojmy

Příspěvek od Deegr »

Focus jsem měl také v užším výběru,ale ta i30 s požadovanou výbavou vyšla lépe a navíc se mi více líbí interier v i30, takže bylo rozhodnuto. Pro i30 si pojedu v pátek 30.3.2012. Kdy čekáte auto?
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: První dojmy

Příspěvek od Haer »

Deegr: Presny termin jeste neznam. 26.3. bych se mel dozvedet, kdy bude k vyzvednuti. Kdyz pujde dobre, tak koncem mesice by mohl byt. Focus se mi z tech ostatnich libil taky nejvic, ale obdobna vybava stala nesrovnatelne vice. Do jake verze, barvy a motoru jsi sel?
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: První dojmy

Příspěvek od Deegr »

Já mám Barvu Aqua Blue s motorem GDI a výbavu style včetně navigace. Přišel jsem za prodejcem a chtěl jsem GDI s výbavou,kterou jsem mu zdělil. Cena byla nějakých 400 000,- ale nabídli mi předváděčku, kterou teprve přivezli z Nošovic a měla najeto 568 km. Nikdo jiný s tím nejel a měla lepší výbavu, než jsem chtěl za 370 000,- Takže jsme si plácli a dostal ještě další slevu.

Edit: Barva je nakonec Ice blue
Naposledy upravil(a) Deegr dne 03 dub 2012, 18:24, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
lenkakytka
*
Příspěvky: 85
Registrován: 23 říj 2008, 21:41
Bydliště: Plzen

Re: První dojmy

Příspěvek od lenkakytka »

Zdravím,dnes jsem se projela poprvé v nové i30,1,4 hnědé a jednoduše paráda.Auto není skoro slyšet a řazení je bez chyby,jsem z ní velmi nadšená a doufám že manžel bude taky.Bude to výměna za našeho Acu.
Hyundai i30 1,4 Satin Amber New Komfort.
Můj nugàtek .
Předchozí i20 1,2 Bery Red Incuslive Plus
Úspěšně prodán po čtyřech letech
Uživatelský avatar
jeremiasz
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 zář 2011, 09:32

Re: První dojmy

Příspěvek od jeremiasz »

tak pratele, priblizne pred rokem jsem se rozhodl, ze muj 21lety dedousek Fiat TIPO ma narok na odchod do duchodu (tzn dostane jej pritelkyne, ktera se chysta na ridicak) a vzhledem k tomu, ze jsem byl jiz znacne znaven tim, ze clovek u starasiho auta nikdy nevi, co se kde vykyxne, rozhodl jsem se pro nove auto, rok jsem poctive prohlizel weby, cetl recenze az napodzim lonskeho roku jsem napevno zakotvil u Hyundai Elantry. Vydrzelo mi to pevne presvedceni az do ledna, kdy jsem preci jen zacal flirtovat s i30, nicmene pote, co jsem i30 uvidel nazivo a posedel si v tom, prolezl to od strechy po motor a i ma draha polovicka se vyjadrila, ze se ji libi mozna i vic, zacal jsem sledovat nabidku predvadecich vozu i30 k odkupu.
stesti se usmalo minuly tyden, kdy jsem nasel i30 s motorem i1.6 ve vybave Style a barve SatinAmber v autosalonu v Ceske Trebove se slevou 60 tisic korun, tedy bratru za 343 tisic a nejake drobne. Nevahal, zamluvil a predevcirem se tam rozjel. Musim rict, ze barva na obrazku me uplne 100% nebavila ale nazivo to je opravdu moc hezke. Drobna nevyhoda je pouze to, ze auto jim bude slouzit az do 26.6. kdy si ho muzu vzit. Nicmene za tech 60 tycek slevy si ten ctvrt rok klidne pockam.
Motor mi prijde solidni, slusna dynamika, nevadi mi, ze to neni GDI, jezdi to krasne, nejsem zadnej zavodnik. Co je ovsem kulervouci je interier v tehle vybave. jednim slovem nadhera - calouneni (mam to svetle), design kaplicky, display palubniho pocitace, zpracovani, obraz kamery v zrcatku, opravdu si pripadate jako v aute o tridu vejs.
Jsem opravdu rad, ze jsem do toho sel:) v lete me cekaji v tomhle aute 2 dovolene, jedna na Sumavu a druha do Toskanska a uz ted se na to moc tesim:)
i30 2012 1,6 MPI DOHC CVVT
http://moje.auto.cz/jeremiasz/hyundai-i30.html
predchozi
Fiat TIPO 2.0ie 8V - prenechano zene
Fiat TIPO 1.4 - Killed In Action
Uživatelský avatar
eLucki
*
Příspěvky: 15
Registrován: 02 úno 2012, 13:56

Re: První dojmy

Příspěvek od eLucki »

Přesně takhle koupil a čekal tchán na Kia venga, auto najeto za tu dobu 5 000 a půl roku záruky v čudu, navíc auto bylo již přihlášeno, takže je veden už jako druhý majitel. Jinak přeji ať dlouze a dobře slouží
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: První dojmy

Příspěvek od Skyline »

Tak nevim to by se mi nechtelo cekat na auto se kterym se projede hromada lidi ani za nic. To uz si rovnou muzu koupit ojetinu.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
jeremiasz
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 zář 2011, 09:32

Re: První dojmy

Příspěvek od jeremiasz »

tak petimesicni "ojetina" z autosalonu ktera ma pred sebou jeste pres 4.5 roku zaruky je pro me(!) jeste porad OK, za tu cenu s tou vybavou to v klidu preziju. A ze jsem tam vedenej jako druhy majitel mi je taky sumak vzhledem k tomu, ze nemam v umyslu to prodavat. Jsem ten typ, kterej si koupi auto a pak se o nej stara a jezdi s nim "dokud je smrt nerozdeli", nehodlam to za par let prodavat :D
i30 2012 1,6 MPI DOHC CVVT
http://moje.auto.cz/jeremiasz/hyundai-i30.html
predchozi
Fiat TIPO 2.0ie 8V - prenechano zene
Fiat TIPO 1.4 - Killed In Action
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: První dojmy

Příspěvek od Skyline »

Jato nikomu neberu, taky mi nabizeli asi pul roku starou ojetinu I30 Style ale vystacili jsme si s mene vybavenou a fungl novou. Ostatne dnes jsou auta takova ze holt nevydrzi tolik co drive, takze uvidime.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: První dojmy

Příspěvek od randompct »

Podla mna ide hlavne o to ze 5 mesacna "ojetina" ma za sebou cca. 300x ( alebo aj viac, kedze je to novinka ) kratku jazdu vzdy od ineho cloveka ktory sa snazi otestovat auto ( tj. uplne blbe zabehnutie ), naviac vacsinou nie moc setrne ( ved je cudzie.. ). Tj. opotrebenie takehoto auta je podstatne vacsie ako ked niekto rovnaku vzdialenost prejde na svojom aute ( alebo beha len 1 clovek ), ja sa tiez pridam ze nieco take by som nechcel ( hlavne ked to auto chces pouzivat dlhsie, a nie je to len auto na 3-4 roky ), casom to moze trochu mrziet. Naviac v okoli uz mam aj par negativnych skusenosti pri kupe takehoto auta ( naviac ked uz nove nech je naozaj nove ), ale je pravda ze cena bola vyhodna a oprava isla na zaruku. Hlavne ked ides kupovat auto na dlhsie, ja osobne by som isiel do noveho auta a neoberal sa o tu "radost" ked naozaj sadnes do noveho a vsetko zabiehas sam ( ked si rozratas tie peniaze na viac na cas ktory budes auto pouzivat, zrazu to dostane uplne iny rozmer ... napr. ja ked auto rozratavam maximalne na 4 roky je to trochu inak ).
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: První dojmy

Příspěvek od Skyline »

Ano, kdyz jsem startoval onu I30 Style abych se v ni projel, tak jsem se zeptal kam pojedem abych si mohl motor radne zkusit zahraty. Pry nemusim cekat na zahrati, bylo to koncem listopadu, ale o necem to svedci. Omatlane a a radne otestovane auto vazne nemusim, zvlaste kdyz jsem videl jak to funguje.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“