benzín

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: benzín

Příspěvek od jendafo »

j_cechy píše:No to si taky někdy říkám, jestli tam nemají nastaveno místo 1 litr - 0,8 litru. Je fakt, že u TANK ONO to takhle pozoruji. Přijet s 20litrovým kanystrem a ono by se to ukázalo.
Ještě by možná stálo za pokus natankovat 20l do kanystru a pak to přeměřit přes nějakou nádobu s
přesnou stupnicí :-k Tak by to šlo zjistit.
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
Reklama
 

Uživatelský avatar
jackdanous
*
Příspěvky: 36
Registrován: 21 srp 2015, 15:01

Re: benzín

Příspěvek od jackdanous »

Slyšeli jste někdy o tom, že se nemá nádrž tankovat do plna, po několikerém "cvaknutí" pistole...? Že může dojít k roztržení nádrže vlivem nadměrného vnitřního tlaku? Je to pravda nebo jenom kec? :-k
Hyundai i30 kombi, Fleet 2, 2013, 1.6 GDI
Fóbie 1.2 HTP - naštěstí prodáno :-)
motolukasz
*
Příspěvky: 77
Registrován: 16 dub 2014, 14:29

Re: benzín

Příspěvek od motolukasz »

Že může dojít k roztržení nádrže vlivem nadměrného vnitřního tlaku - tak to asi bude kec ale slysel jsem, ze ma se tankovat jenom do prvniho cvaknuti pistole. Pokud natankujes vic, tak lejes benzin do systemu odvzdusneni, co muze ho poskodit.
I30 kombi
GDI 2014.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Kec to urcite neni. Tankuj do prvniho cvaknuti, o tom ze to lejes do odvzdusnovaciho kanalu to je vec druha.
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: benzín

Příspěvek od Martinsp »

Pokud natankuji do plna a jedu třeba 50 km, tak si myslím že ok. Ale nacpat plnou nádrž a nechat to stát hlavně na slunci bude asi průser.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: benzín

Příspěvek od bony »

Martinsp píše:Pokud natankuji do plna a jedu třeba 50 km, tak si myslím že ok. Ale nacpat plnou nádrž a nechat to stát hlavně na slunci bude asi průser.
O.k. to neni nikdy, ale je to vec kazdeho, zda mu za to stoji nejaky ten litr benzinu navic.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: benzín

Příspěvek od Hardcam »

Natankovat za 1240 a srovnat to treba na 1300 (cca 4 vypnuti) urcite nic nezpusobi ;)

Bezpecna rezerva nadrze je dost velka.
http://www.novinky.cz/auto/348648-netan ... knout.html
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: benzín

Příspěvek od zajic »

Na vybraných benzinkách MOL běží do 4.5. časově omezená akce na prémiová paliva - zejména na 100 oktanový benzín. Cenu snížili (aspoň tady u nás) na úroveň běžného N95. - Dnes jsem jejich EVO 100 tankoval za 27,90,-- Kč/l. :lol: Podrobnosti zde: http://molcesko.cz/cz/produkty-a-sluzby/produkty . Seznam zapojených stanic MOL zde: http://molcesko.cz/cz/produkty-a-sluzby ... ymi-palivy
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: benzín

Příspěvek od Mirus30 »

Super, ja dnes natankoval na MOLu v Usti N95 za 27,90 :oops: ](*,)
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: benzín

Příspěvek od t0x!n »

u nas 28.90, byl jsem na molu dnes, je blby, ze mam zrovna skoro plnou nadrz, nemam to kam natankovat :?
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: benzín

Příspěvek od copper5252 »

Ono je problem že žijeme v čr ! tady se snaží "přemistovat" (krade) každý ! buhužel stojaný co davaji min než maji není nic nového :( ale horší je co všechno jsou firmy pro zisk udělat tedy "naředit" benzi skoro čím koliv :( hlavně navali vody co se vejde :) určíte málé procento vody se v benzinu strati , pak velice radi serou do benzinu "řepku" bio a vice než je povoleno ! a další chotovky jako lich a podobně ](*,)

co se týká že palubní pc vám ukazuje jinak než je realná spotřeba , tak je to většínou vinou nastavení palubního pc , u škodovky se to dělá přez VCDS tak se da seřídit jak do plusu tak do minusu ukazatal spotřeby a dokonce jde nastavit u nekterých škodovek i to jeslti má tachometr plus nebo minus o proti reálu :)

stadarntě je tachometr tedy ukazatele rychlsoti nastaven aby přemněřeval do plusu u některých aut +6 procent a někteých +8 procent o proti realu

ale to už jsem odbočil
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: benzín

Příspěvek od ulthar »

Tak ja tankuju zasadne jenom Verva 100 od Benziny (kdybych mel nekde kolem sebe OMW tak bych bral i ten MaxxxMotion 100 nebo jak se to jmenuje. Je to stejny benzin.). Jaky k tomu mam duvod? Vetsi vykon? Uspora paliva? Vsechno pro me nepodstate (dokonce je podezdrivam z toho, ze to jsou jenom reklamni kecy). Co je pro me ovsem podstatne je to, ze jak Verva 100 tak ten Maxxmotion 100 NEOBSAHUJI Babisovo biosracky a tudiz nezasiraji motor.

That's my 2 cents :-)


btw. znackove vs. neznackove pumpy. Nechci hanit ani jedno, jenom uvedu svou zkusenost. Kdyz jsem jeste jezdival ve staricke felicii zkousel jsem experimentovat s ruznymi benziny od ruznych pump. Pro zkraceni uvedu pouze rozdil mezi Shell a Tank Ono. Zjistil jsem, ze na benzin z Tank Ono ujedu na stejne mnozstvi paliva podstatne mene nez na benzin od shellu. Tim podstatne mene myslim hodnotu cca 45km! na nadrz (39l). Mereno vzdy na stejne trase cca 100km a vyjeti 3 plnych nadrzi za sebou.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: benzín

Příspěvek od vorlajz »

Ulthare, to je zajímavé... i ti to věřím... na druhou stranu... viděl jsem tuhle v televizi dokument, že benzín se vozí do nějakého skladu, odkud se pak rozváží do čerpacích stanic... tzn., že by měl být všude teoreticky stejný, ne? ale nevím...

já jsem zkoušel MaxxMotion od OMV a super... pak je ovšem otázkou, jestli je potřeba do tohoto 100 oktanového benzínu lít VIF...?!

Vervu 100 bohužel v Ústí n. L. nekoupím... máme tu dvě malý Benziny a ani jedna toto palivo nemá..., takže tankuji na MOL a beru EVO 95, který je už aditivovaný nebo EVO 100 a stejně přidávám VIF...

faktem je, že ať jedu na co jedu, tak to auto jede stejně a žere furt jak protržený ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: benzín

Příspěvek od vorlajz »

taky zajímavý pořad... ale asi znáte... ;)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 669-benzin
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Bohousek
**
Příspěvky: 270
Registrován: 18 kvě 2015, 18:40
Bydliště: Brno

Re: benzín

Příspěvek od Bohousek »

Já si dávám teda bacha kde beru. Vždy beru jen do plna, a několikrát jsem u předchozího auta doloval takové mlíko gelové, no to se mi ale do auta dostat tak pumpaře roztrhnu. Je fakt, že to se mi stalo jen na jedné čerpačce. Jinak beru když není nic jineho na molu 95aditiv, nebo maxxmotion 95 a nebo V Pow. 95. Pokud je však k mání 100oktanový benzín, beru vždy ten. Tam je aspoň jistota, že min 95 oktanů mít bude. Ale Vif nepoužívám, necítím potřebu jako majitelé GDI. Proto jsem volil tento "jednodušší" motor. Jinak ta cena mě teda dost začíná s....t protože barel zas tak nepodražil a oni nabízejí cenu PHM jako kdyby barrel stál 80 Dolarů. Měla by být v tomto bussinesu nějaká regulace v závislosti na ceně barelu a né podle toho, co zrovna zahlásí ve zprávách na nově a podle toho se rozmyslím, nebo s tím že v létě vždy roste cena a to jen proto, že lidi budou jezdit na dovolenou a tankovat bude třeba tak na tom vyděláme.
i30 WG 1.6i CVVT Trikolor FLEET2, steel grey + plná parkovací výbava :)
Škoda fabia 1 1.2htp
VW passat variatn 1.8T 20V
Renault 21 1.8i
Škoda 130 Rapid
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“