Nedostatky i30

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

xbieli01
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2014, 11:08

Nedostatky i30

Příspěvek od xbieli01 »

Chcel by som spravit po vzore z i40 fora zoznam nedostatkov, ktore je dobre si na i30 vsimat a pripadne vyriesit este vramci zaruky. Budem sa snazit z casu na cas z vasich komentarov aktualizovat zoznam zavad a nedostatkov, ktore ste si vsimli a pripadne ako opravit alebo reklamovat. Dakujem za spolupracu.

INTERIER:
- sklicko na riadiacej pake pri zatlacani vrzga ( :hyu: objednal nahradny vrch paky)
- chybajuci cas na displeji medzi budikmi (slabsia verzia) (nemam riesenie)
- pri vypnuti zapalovania ostanu stierace v aktualnej polohe cyklu (nemam riesenie)
- nadmerne zahmlievanie celneho skla a s tym spojena nemoznost sucasne pouzit odhmlievanie aj fukanie smerom do interieru (asi verzia s automatickou klimatizaciou to nerobi)
- nezobrazovanie mien pri handsfree volani (prerobil som si vsetky cisla na format +421 namiesto 00421)
- radiaca paka otacanie okolo vlastnej osy (dotiahnutie v :hyu: servise alebo svojpomocne)
- vibracie v otackach medzi 2000 az 2500 z palubovky
- vrzga podpierka pre vodica, resp praska ked sa trosku nanu zatlaci (opravuju v :hyu: servise)
- praskot z laveho stlpika vacsinou pri zatacani dolava
- tukanie akoby srobika v palubovke ked je chladno
- rezonacia plastu na dverach pri hudbe (opravuju v :hyu: servise)
- rezonacia roletky v kufri (vymena v :hyu: servise)
- piskanie okna za mokra (oprava silikonom v :hyu: servise)
- buchanie zadnych sedaciek (oblepenie kovovych uchytov lepiacou paskou)
- lupajuca sa koza na volante a radiacej pake ( :hyu: riesi vymenou, nove verzie uz asi tento problem nemaju)

EXTERIER:
- vrzganie pri zatvarani piatich dveri ( :hyu: premazal panty)
- nekvalitne stifty kolies (pri dotahovani bezpecnostnych matic sa zlomil stift, vnutri na priereze bol uplne cierny) ( :hyu: vymenil, ale nie vramci zaruky, lebo nebol original srob od nich, stift 2.50Eur, praca 0,9 hod)
- vrzganie krytov zadnych dveri (opravuju v :hyu: servise)
- vrzganie zadnych svetiel (vymena v :hyu: servise)

RIADENIE:
- nie uplne hladky chod spojkoveho pedala (mne to akoby precvakava v pred zaberom, na pozicanom aute az niekde v strede zaberu, na ocinovej to nerobi a ani v salonovych nie) ( :hyu: nieco dotiahol, ale este to trochu citit)
- slabe pruzenie zadnych pruzin, pri viac zatazenom aute buchnutie po dorazy
- chyby zadneho brzdica - zaseknuty, zaber rucnej brzdy az na konci (vymena v :hyu: servise)

OSTATNÉ:
- nebol uplne dotiahnuty ventil chladiacej kvapaliny, zastriekalo to motorovy priestor ( :hyu: povedal ze nebol uplne dotiahnuty, ze su tam dve polohy a musi to preskocit az tu druhu)
- pri kombi a LPG verzii nedodavaju upravenu dvojitu podlahu kufra, iba povodnu (este ma caka domaca uprava)
Naposledy upravil(a) xbieli01 dne 12 zář 2014, 14:27, celkem upraveno 4 x.
Hyundai i30cw 1,4 CVVT LPG Go Brazil + bluetooth
Ford Mondeo TitaniumX 2,0 TDCi liftback (predane)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od Mirus30 »

xbieli01 píše: - pri vypnuti zapalovania ostanu stierace v aktualnej polohe cyklu (nemam riesenie)
- nadmerne zahmlievanie celneho skla a s tym spojena nemoznost sucasne pouzit odhmlievanie aj fukanie smerom do interieru (asi verzia s automatickou klimatizaciou to nerobi)
-osobne jsem se nesetkal s autem ktere by to melo jinak....

- manualni klima to taky neumi, od toho je to funkce odmlzeni skla, ktere je opravdu rychla a ucinna, pokud na tech par vterin potrebujes nutne foukat i do interieru tak to asi nepochodis [-X

jinak podobne tema uz tady je, doctes se o loupajici se kuzi na volantu, radici pace, zasekly zadni brzdic, ruzne vibrace v interieru apod. staci procist.
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
xbieli01
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2014, 11:08

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od xbieli01 »

Mirus30 píše:
xbieli01 píše: - pri vypnuti zapalovania ostanu stierace v aktualnej polohe cyklu (nemam riesenie)
- nadmerne zahmlievanie celneho skla a s tym spojena nemoznost sucasne pouzit odhmlievanie aj fukanie smerom do interieru (asi verzia s automatickou klimatizaciou to nerobi)
-osobne jsem se nesetkal s autem ktere by to melo jinak....

- manualni klima to taky neumi, od toho je to funkce odmlzeni skla, ktere je opravdu rychla a ucinna, pokud na tech par vterin potrebujes nutne foukat i do interieru tak to asi nepochodis [-X

jinak podobne tema uz tady je, doctes se o loupajici se kuzi na volantu, radici pace, zasekly zadni brzdic, ruzne vibrace v interieru apod. staci procist.
- na predchadzajucom aute som to mal ale asi vyssia trieda

- ano to okamzite odmlzenie je v poriadku len potom ked clovek ide dalej a necha si fukat do interieru tak potom sa mu to zacina pomaly zahmlievat znova a aj ked sa mi zda ze to jemne ofukuje z tych prieduchov ale nejako to nestaci

hej viem o tych roznych temach len su rozhadzane, chcel som to nejako zosumarizovat na jedno miesto, postupne to chcem sem spisovat z ostatnych miest co najdem
Hyundai i30cw 1,4 CVVT LPG Go Brazil + bluetooth
Ford Mondeo TitaniumX 2,0 TDCi liftback (predane)
rimmer.ace
*
Příspěvky: 52
Registrován: 29 zář 2014, 13:05

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od rimmer.ace »

To vrzani ve dverich u repra taky nekdy slysim. Posledni dobou jsem, ale zaznamenal takove pazvuky z palubovky, jako kdyby neco praskalo, myslel jsem, ze to vychazi z repra, ale kdyz jsem uplne vypnul radio, tak to neprestavalo...pujcil jsem si video co nekdo nahral k i40, jsou to presne ty zvuky https://www.youtube.com/watch?v=4psHLmQVjtA...
Hyundai i30 CW 1.4 T-GDI, 6/2018, Style GO
Hyundai i30 CW 1.6i CVVT, 6/2014, Weekend/Parking
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od OGYN »

Mně vadí -nízký podvozek,chytám spodkem tam kde s jinými auty projedu v pohodě ! Špatný výhled z místa řidiče do prava při odbočování (třeba na obrubníky). Absence češtiny u autorádia ! A blbé kecy lidí co mi auto haní :mrgreen:
Nic není dokonalé :wink:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od idam.i »

rimmer.ace píše:To vrzani ve dverich u repra taky nekdy slysim. Posledni dobou jsem, ale zaznamenal takove pazvuky z palubovky, jako kdyby neco praskalo, myslel jsem, ze to vychazi z repra, ale kdyz jsem uplne vypnul radio, tak to neprestavalo...pujcil jsem si video co nekdo nahral k i40, jsou to presne ty zvuky https://www.youtube.com/watch?v=4psHLmQVjtA...
Toto klepanie prístrojovky je u i40 časté.Hlavne v u dieslových motoroch.Údajne to už vedia riešiť v ramci záruky.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od jjenda »

Mně jak psal už OGYN vadí -nízký podvozek. Jsem zvědavý jak to bude v zimě ! Špatný výhled z místa řidiče doprava i doleva z důvodu silného A sloupku (to je ale u všech moderních značek aut běžné). Absence češtiny u autorádia a hands free . A ještě že při mém posezu nevidím na přístrojovce přes věnec volantu zelené šipky blinkrů a v noci modře svítí kde co, ale kolečka na štelování ventilace hledám jak slepec s hůlkou. Je osvětlit soudruzi v Koreji zapomněli.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od Jura2 »

jjenda píše:Mně jak psal už OGYN vadí -nízký podvozek. Jsem zvědavý jak to bude v zimě ! Špatný výhled z místa řidiče doprava i doleva z důvodu silného A sloupku (to je ale u všech moderních značek aut běžné). Absence češtiny u autorádia a hands free . A ještě že při mém posezu nevidím na přístrojovce přes věnec volantu zelené šipky blinkrů a v noci modře svítí kde co, ale kolečka na štelování ventilace hledám jak slepec s hůlkou. Je osvětlit soudruzi v Koreji zapomněli.
sedadlo si sešteluj kolečko je velký jak kráva to najdeš i se zavřenýma očima
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od idam.i »

jjenda píše:Mně jak psal už OGYN vadí -nízký podvozek. Jsem zvědavý jak to bude v zimě ! Špatný výhled z místa řidiče doprava i doleva z důvodu silného A sloupku (to je ale u všech moderních značek aut běžné). Absence češtiny u autorádia a hands free . A ještě že při mém posezu nevidím na přístrojovce přes věnec volantu zelené šipky blinkrů a v noci modře svítí kde co, ale kolečka na štelování ventilace hledám jak slepec s hůlkou. Je osvětlit soudruzi v Koreji zapomněli.
Neviem presne ako v i30,ale i40 v testoch vyčítali autu vysoký posed. :shock: Tisíc ludí,tisíc chutí. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od black_sheep »

xbieli01 píše:Chcel by som spravit po vzore z i40 fora zoznam nedostatkov, ktore je dobre si na i30 vsimat a pripadne vyriesit este vramci zaruky. Budem sa snazit z casu na cas z vasich komentarov aktualizovat zoznam zavad a nedostatkov, ktore ste si vsimli a pripadne ako opravit alebo reklamovat. Dakujem za spolupracu.

INTERIER:
- sklicko na riadiacej pake pri zatlacani vrzga ( :hyu: objednal nahradny vrch paky)
- chybajuci cas na displeji medzi budikmi (slabsia verzia) (nemam riesenie)
- pri vypnuti zapalovania ostanu stierace v aktualnej polohe cyklu (nemam riesenie)
- nadmerne zahmlievanie celneho skla a s tym spojena nemoznost sucasne pouzit odhmlievanie aj fukanie smerom do interieru (asi verzia s automatickou klimatizaciou to nerobi)
- nezobrazovanie mien pri handsfree volani (prerobil som si vsetky cisla na format +421 namiesto 00421)
- radiaca paka otacanie okolo vlastnej osy (dotiahnutie v :hyu: servise alebo svojpomocne)
- vibracie v otackach medzi 2000 az 2500 z palubovky
- vrzga podpierka pre vodica, resp praska ked sa trosku nanu zatlaci (opravuju v :hyu: servise)
- praskot z laveho stlpika vacsinou pri zatacani dolava
- tukanie akoby srobika v palubovke ked je chladno
- rezonacia plastu na dverach pri hudbe (opravuju v :hyu: servise)
- rezonacia roletky v kufri (vymena v :hyu: servise)
- piskanie okna za mokra (oprava silikonom v :hyu: servise)
- buchanie zadnych sedaciek (oblepenie kovovych uchytov lepiacou paskou)
- lupajuca sa koza na volante a radiacej pake ( :hyu: riesi vymenou, nove verzie uz asi tento problem nemaju)

EXTERIER:
- vrzganie pri zatvarani piatich dveri ( :hyu: premazal panty)
- nekvalitne stifty kolies (pri dotahovani bezpecnostnych matic sa zlomil stift, vnutri na priereze bol uplne cierny) ( :hyu: vymenil, ale nie vramci zaruky, lebo nebol original srob od nich, stift 2.50Eur, praca 0,9 hod)
- vrzganie krytov zadnych dveri (opravuju v :hyu: servise)
- vrzganie zadnych svetiel (vymena v :hyu: servise)

RIADENIE:
- nie uplne hladky chod spojkoveho pedala (mne to akoby precvakava v pred zaberom, na pozicanom aute az niekde v strede zaberu, na ocinovej to nerobi a ani v salonovych nie) ( :hyu: nieco dotiahol, ale este to trochu citit)
- slabe pruzenie zadnych pruzin, pri viac zatazenom aute buchnutie po dorazy
- chyby zadneho brzdica - zaseknuty, zaber rucnej brzdy az na konci (vymena v :hyu: servise)

OSTATNÉ:
- nebol uplne dotiahnuty ventil chladiacej kvapaliny, zastriekalo to motorovy priestor ( :hyu: povedal ze nebol uplne dotiahnuty, ze su tam dve polohy a musi to preskocit az tu druhu)
- pri kombi a LPG verzii nedodavaju upravenu dvojitu podlahu kufra, iba povodnu (este ma caka domaca uprava)
když vidím ten seznam, tak si říkám, zlatý starý vojetý benzínový mondeo :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Nedostatky i30

Příspěvek od bony »

idam.i píše:
jjenda píše:Mně jak psal už OGYN vadí -nízký podvozek. Jsem zvědavý jak to bude v zimě ! Špatný výhled z místa řidiče doprava i doleva z důvodu silného A sloupku (to je ale u všech moderních značek aut běžné). Absence češtiny u autorádia a hands free . A ještě že při mém posezu nevidím na přístrojovce přes věnec volantu zelené šipky blinkrů a v noci modře svítí kde co, ale kolečka na štelování ventilace hledám jak slepec s hůlkou. Je osvětlit soudruzi v Koreji zapomněli.
Neviem presne ako v i30,ale i40 v testoch vyčítali autu vysoký posed. :shock: Tisíc ludí,tisíc chutí. :-k
U i30 taky luxusni posed! Jen de naucit seridit sedadlo. A taky ridic nemuze mit 150cm to si potom musi koupit smarta... silny A sloupek to ma napr fabia za ten se schova i traktir s vleckou. Nizky podvozek to opravdu ma ale taky to neni auto na polni cesty... Absence CZ v radiu ano pravda ale zase tak top AJ tam neni...a hands free... no nevim ja ho tam mam...

Odesláno z telefonu.
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od jjenda »

Upřesním to hands free. Čeština při hlasovém vytáčení. Za volantem sedím tak jak je mi tam nejpohodlněji s ohledem na plotýnky a právě mi volant cloní ty šipky. Kdyby bylo hlasitější cvakání přerušovače, tak bych to ani nepsal. Když si dám volant výš, tak na ně vidím pod věncem, ale bolí mne po čase ramena a když níž tak ho mám až u (jak to říci slušně). Nemám 150cm ale 187 cm.
Juro 2 já jsem neměl na mysli kolečko sedadla, ale to zavírání a otevírání vzduchu vlevo a vpravo na palubce. Schválně si to odzkoušejte za jízdy v úplné tmě v noci našmátrat a štelovat.
Podsvícení koleček těch průduchů nemělo zatím žádné moje auto, ale napsal jsem to proto že když na palubovce, dveřích i volantu svítí kde co, tak už by se šikly osvětlené i ty kolečka. :D
Jinak jako za mne s i 30 naprostá spokojenost !!! :D/ To co jsem uvedl jsou prakticky prkotiny, neuváděl bych to ani jako vady.
A jinak k black_sheepu , i to ojetý Mondeo je stále pěkný auto ale běž na fóra třeba Fluenců, Meganů C4 a to budeš valit bulvy na problémy s přesuvníky, přeskakujícími řetězy. Tomu říkám problémy až průsery!!! ( záměrně jsem nejmenoval jednu velkou evropskou značku, abych tady zase nevyvolal zbytečné vášně).
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od Dalin »

Sedadla u i30 patří mezi to nejlepší na čem jsem seděl. Výhled a s ním související orientace kolem auta je katastrofální(Ceed je na tom vzhledem k výhledu šikmo vpřed o něco lépe). Absence češtiny až tak nevadí, jen je to úsměvné, když se jedná o "české" auto.
Na každém autě se najde něco, co nebude někomu vyhovovat, nebo i to co výrobce vyloženě nezvládl.
Auto je lepší hodnotit jako celek a k čemu jej vlastně potřebuji, jak ho využívám.
Když budu chtít super vybavené auto za rozumné peníze a s dlouhou zárukou nemá prakticky i30 konkurenci( s výjimkou Megana).
Když ale budu chtít celkově vyvážené auto a oželím nějakou tu výbavu tak po srovnání s jinými auty to není až taková výhra. Jako plus mi zůstanou pořizovací cena a záruka, jako mínus vše ostatní.
Takže u :hyu: platí stejně jako u Dacie, největší(možná i jediný) argument ke koupi je cena.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
r_b
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 bře 2009, 09:14

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od r_b »

jjenda píše: Podsvícení koleček těch průduchů nemělo zatím žádné moje auto, ale napsal jsem to proto že když na palubovce, dveřích i volantu svítí kde co, tak už by se šikly osvětlené i ty kolečka. :D
Z aut, co jsem mel, to mel akorat Superb. Je ale fakt, ze si nepamatuji, kdy jsem na ty kolecka naposledy sahnul.
Škoda Octavia III 1.2 TSI DSG Elegance (5/2014)
Renault Kadjar 1.6. dCi 4x4 Intens (6/2015)

Bylo:
Hyundai i30 1.6 CVVT (6/2014), Superb II Combi Elegance 2.0 TDI CR 125kW 4x4 (12/2010) Octavia Combi Elegance 1.9 TDI 4x4 (11/2009)
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re: Nedostatky i30

Příspěvek od Jura2 »

jjenda píše:Upřesním to hands free. Čeština při hlasovém vytáčení. Za volantem sedím tak jak je mi tam nejpohodlněji s ohledem na plotýnky a právě mi volant cloní ty šipky. Kdyby bylo hlasitější cvakání přerušovače, tak bych to ani nepsal. Když si dám volant výš, tak na ně vidím pod věncem, ale bolí mne po čase ramena a když níž tak ho mám až u (jak to říci slušně). Nemám 150cm ale 187 cm.
Juro 2 já jsem neměl na mysli kolečko sedadla, ale to zavírání a otevírání vzduchu vlevo a vpravo na palubce. Schválně si to odzkoušejte za jízdy v úplné tmě v noci našmátrat a štelovat.
Podsvícení koleček těch průduchů nemělo zatím žádné moje auto, ale napsal jsem to proto že když na palubovce, dveřích i volantu svítí kde co, tak už by se šikly osvětlené i ty kolečka. :D
Jinak jako za mne s i 30 naprostá spokojenost !!! :D/ To co jsem uvedl jsou prakticky prkotiny, neuváděl bych to ani jako vady.
A jinak k black_sheepu , i to ojetý Mondeo je stále pěkný auto ale běž na fóra třeba Fluenců, Meganů C4 a to budeš valit bulvy na problémy s přesuvníky, přeskakujícími řetězy. Tomu říkám problémy až průsery!!! ( záměrně jsem nejmenoval jednu velkou evropskou značku, abych tady zase nevyvolal zbytečné vášně).
já vím to kolečko na palubovce topení, ne sedadla, ale kolikrát na něj během jízdy šáhneš ? já teda max 1 , nesmíš si se vším furt hrát, mám 189 cm a sedí se mi super, perfektní sedačky, výhled kvůli sloupku omezen ale to je o zvyku, jinak mám i30 1.4 7000km, naprostá spokojenost, jen větší hlučnost od podběhů, možná ty jejich gumy, ale taky různé druhy asfaltu, jinak zatím OK a to jsem před tím měl Toyotu Corollu 1.6 :hyu:
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“