Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od ulthar »

Pamatuju si, ze jsem pred casem v nejakem vlakne cetl o unicich chladiva z klimatizace. Bohuzel to vlakno nemuzu najit. Nicmene pamatuju si, ze se tam probiral i maximalni povoleny unik chladiva. Minuly tyden jsem byl s autem na druhe garancni prohlidce a nechal jsem zkonrolovat i napln klimatizace. Po servisu mi bylo oznameno, ze tam zadna napln nebyla, takze ji celou doplnili. Pry to konzultovali i primo s Hyu a ten jim rekl, ze je to v poradku. Ze se muze stat. Co nasledovalo se mi nechce rozepisovat.

Nicmene chtel bych se zeptat, zda-li nevite nekdo jaky je u Hyu i30 II gen. vyrobcem stanoveny maximalni povoleny unik? Pokud byste to meli i treba v mailu, bylo by to supr.

Diky.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od t0x!n »

ach to magicke tlacitko hledani :D vzalo mi to tak 15s zivota https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 4&start=15

a to si tam i psal :D

jeste bych se podival sem: http://www.kia-club.org/viewtopic.php?p=115257

tak jako tak, zaruka musi byt min. 2 roky a pokud behem toho druheho roku je klima uplne prazdna meli/musi ti ji naplnit na zaruku...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od ulthar »

hehe, no ja to dal hledat seradit podle tematu a vyblilo to na me hromadu stranek a po projiti prvnich par stranek jsem to vzdal...

kazdopadne diky za odkaz.

No, na zaruku to prave nenaplnili. Stalo me to 2500. Podle centraly je to pry absolutne v poradku, ze cela napln klimatizace za 2 roky utece ](*,)

Nicmene, zatim je cela vec jeste v reseni. Zatim jsem jim teda tu novou napln musel zaplatit s tim, ze tam dali tu latku, ktera jde videt pod UV a pokud se ukaze unik, pujde to na reklamaci, kde po nich budu samozrejme pozadovat i proplaceni te prvnotni naplne, kterou jsem zaplatil.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od t0x!n »

s prominutim jsem uz zazil takovych hoven od centraly co vsechno je v poradku ](*,) jako jednoduchy otevri garancni knizku a cti, pokud tam mas napsany napr. co ja u kie, ze na chladici medium klimy jsou 2 roky zaruky, tak kdyz pri 2. gar. je klima komplet prazdna, tak selskym rozumem to spada do bodu 2lete zaruky a je treba s timto oduvodnenim reklamovat potazmo jim tu knizku vrazit do zornyho pole...

ono je nejvetsi problem, ze vsechno se vetsinou okecava ustne, chce to vznest pisemne reklamaci a sdelit jim, jo pokud chcete zamitnout, tak pisemne, kde musi i sdelit duvod proc zamitaji

nasledne je upozornit, ze celou vec budes konzultovat s COI (obcas pomaha), pruser je, ze pokud ti ve vsem spravne vyhovi (zamitnou a sdeli duvod), tak tvoje jedina obrana je jiz obcanskospravni spor, jelikoz oni dodrzeli vsechny zakonne postupy, samozrejme muzes predtim nechat za svoje udelat znalecky posudek, pokud vyjde v tvuj prospech, tak zadat zarucni opravu a proplaceni nakladu posudku, ale to se dostavame jinam...

zatim mi vzdy v servisu bud pomohlo byt neprijemnej, nechat si zavolat vedouciho servisniho odd. popr. psat rovnou majiteli salonu, pokud to neni velkej korporat popr. jeste komunikovat s centralou, nejvic je videt ale bohuzel rozdil pristupu nasich znacek i kdyz to je prave korporat, u H me ve vetsine pripadu vzdy centrala poslala nekam, v Kii jsou taky experti, ale kdyz vzdy zacnu vypisovat svoje elaboraty po emailu, tak vsechno pak jde...

kazdopadne drzim palce, ac to sam nemam rad, tak zaklad je byt na ne hnusnej vzdy, nikdy kdyz jsem se pratelsky a "ponizene" snazil ze servisem domluvit, tak mi nikdo v nicem nevyset vstric a naopak me doslova fakovali...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Rad3c3k
*
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 13:40

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od Rad3c3k »

Přidám moji zkušenost.
Před čtvrtou garanční prohlídkou (březen 2017) se mi zdálo, že klima nechladí. Nechal sem ji tedy zkontrolovat. Na nic se nepřišlo. Vypustili a zvážili chladící médium, zjištěný únik byl pouze 2g za čtyři roky, což je super. Bohužel začátkem léta se evidentně potvrdilo, že klima prostě nefunguje. Dal sem tedy na reklamaci (červenec 2017). Bylo mi řečeno, že v klimě není žádné chladící medium, a že ho všechno museli doplnit. Hádali sme se asi hodinu (servisák, šéf servisu, šéf provozovny), ale marně. To, že za 4 roky unikly 2 gramy, a za následující 4 měsíce !!!celý zbytek!!!, pro ně nebyl argument. Je to prý normální. Proběhla kontrola celého systému, žádná vada nenalezena. Záruka na únik je 2 roky, takže po čtvrté garančce se s váma nikdo bavit nebude. Bohužel. Zaskřipal sem zubama a zaplatil 2000 za náplň (alespoň mi dali slevu a neúčtovali si práci). Při poslední garančce nechám opět překontrolovat, a pokud tam bude nějaký větší únik, budu to řešit.
Podle toho jak všichni mluvili je jasné, že o tomto problému moc dobře ví, a evidentně sem nebyl první, komu se to stalo.
Hyundai i30 kombi, 1,6GDI Style - white
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od copper5252 »

ahoj když zvedneš kapotu motoru tak je tam štítek ohledně klimy a tam je napsaný max unik které je povolený ! musel bych jít mrknou kolik tam mám ja napsane když tak zitra napišu

jinak podle tvrzení raly servisu klima nesmí uchazet vubec :) strašně se divily že po roce jsem ji u nich nechal doplnit a chybělo tam cca 25 procent naplně :( ](*,) ](*,) ](*,)
stalo mně to balik tenkrát musel bych dohledat učet

edit : ti co maji v klimatizeci napln R134a nebo jak to je , jsou ti štastnejší neni tak srahá ! ale ti už maji klimatizace R-1234yf napln tak je to na šlak trefení ! je 10 draží než puvodní R123a

nevím kolik je přesně napln klimy v autě obsahově, ale naplnění klimy která má R-1234yf tak podel autorizaku příjde na 12 tisic, ale je to 2 roky stará informace

nejhorší je na tom to že u moji I30II 2015/4 stačí aby uniklo 15 procent a už chladí mizerně ! takže každý rok musim vesele doplnovat za vlastní !

i když bych to nemněl radit , ale je možnost jak ušetřít pokud máte 1234LFY chladivo , tak jde tam dát puvodní R134a tim že se R-1234yf uplně vypustí a nahradít R134a ale musíte dbat na to aby pokud by se doplnovaly aby bylo doplněno zase jen R134a !!!! už nikdy nejde potom použít R-1234yf !!!
tuhle informaci mám přimo od výrobce chladiv a servisu který dělá klimatizace !
!!!! nenesu žadné nasledky za tuhel radu !!!!
Naposledy upravil(a) copper5252 dne 22 dub 2018, 23:26, celkem upraveno 1 x.
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od ulthar »

Copper: Tak to by me zajimalo, kde v motorovem prostoru je napsany maximalni povoleny unik. Muzes mi pls udelat fotku? Jedine co tam vidim je objem chladiva v systemu (500+-25g) a pouzity typ chladiva (R-1234yf).

Mimochodem tebou uvadena napln 1234LFY snad ani neexistuje. Nebo aspon jsem ji na webu nenasel.

Prolezl jsem i cely uzivatelsky manual a o uniku chladiva tam je jedina zminka a to sice, ze pokud je tam malo chladiva, tak se musi doplnit. Tot vse.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od copper5252 »

sory když jsem to psal už jsem skoro spal 8-[
ano jedná se o R-1234YF hned to opravim :)
navíc jako bonus R-1234yf je toxická hořlavá hnusota :( (ale jen při vysokých teplotách ) ne rozdil od R134a , najk nechápu proč začaly davat R-1234yf chladivo na místo R134a
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od T-stačí »

t0x!n - prosímtě, jak by měla vypadat taková správná písemná reklamace? Auto mám rok a půl a výkon klimy se mě zdá už taky dost mizerný.
Když jsem reklamoval vrzání od přední nápravy, vrzání loketní opěrky a zatékání do blinkru tak se mnou v servisu sepsal strááášně důležitý pán prostě zakázkový list kde uvedl mnou popsané závady stylem "Dle tvrzení zákazníka vrže....atd..." Takže teoreticky toto vlastně ani není potom reklamace že? Potom ve vyúčtováni zakázky jsem měl jenom sumu k uhradě 0 s poznámkou - převedeno na garanci.
Jak donutit H servis aby tu napsal jako reklamaci? Nebo mám přinést já sám nějak písemně že REKALMUJU to či ono....?
Nějak jsem z tvého textu usoudil že z reklamacemi máš bohaté zkušenosti - poradiš prosím?
Děkuji.
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od t0x!n »

Garance = rekl. zakazka, v servisech (co vim o H a Kii) nemaji zadny specialni system (reklamacni modul), takze jedou klasicky pres zakazkovy modul. Pokud ti nestaci jak stebou zakazku sepisuji rekni technikovi jak doslova chces text sepsat. Druha moznost je donest 2 listy identickeho textu se sepsanyma zavadama nalezitosti viz napr https://www.dtest.cz/nejcastejsi-proble ... rotokol/14
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od copper5252 »

to že to pišou jako klasickou zakazku ,tak vlastně obcházeji zákon , pokud se nepletu tak pokud reklamujete 3 stejnou věc máte po třeti reklamaci právo řici jak chcete aby se reklamace řešila nebo vrecení zboži a vám peněž pokud se pletu tak mně opravte , tím že to je sepsané jako klasické zakazka těžko budete dokazovat že to byla reklamace :)

co se týká uniku chladiva těžko dokazovat že se jedná o závádu ! jelikož skroro každá klima nepatrně uchází !

při ganračce jsem nechal skontrolovat klimu tedy kolik naplně , tak se uvidí kolik bude chybět až pojdu pro auto doservisu
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od T-stačí »

Přesně to si myslím také. A pokud by někdy mělo dojít na lámání chleba, třeba uplatnění nároku na odstoupení od smlouvy pro opakované závady, tak zákazník bude setřen tím že přece nemá žádný reklamační protokol tak co jako chce....
No možná by jsme to tady nemuseli spamovat a podělit se o názory a zkušenosti ve vlastním vlákně..
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Maximalni povoleny unik chladiva z klimatizace

Příspěvek od copper5252 »

omlouvám ze mistifikaci , na štitku na kapotě je napsáno kolik media je a kolik je +- limit nic víc tam není
ale pokud přijdete jak já že vam klima chladi špatně , a např vám bude v klimně chybět 15 gramu tak si vleze do toho +- co má být v klimně a klidně vás pošlou do prdele jako mně a musít si doplnění zaplatit samy !

takže když se vám bude zdát že klima chladi špatně tak rozhodně nereklamujte že klima má slabý výkon ale reklamujte to že uniklo chladivo ! co vlastně podle všeho by vubec nemnělo :)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“