HYUNDAI CLUB - FORUM
https://www.hyundaiclub.net:443/

Tažné zařízení Hyundai i30 combi
https://www.hyundaiclub.net:443/viewtopic.php?f=161&t=38341
Stránka 1 z 1

Autor:  findar [ 24 úno 2019, 19:19 ]
Předmět příspěvku:  Tažné zařízení Hyundai i30 combi

Zdravím všechny,
Jsem tu nový.Konečně jsme si s manželkou koupili Hyundai i30 combi r.v.4.2016.
Potřeboval bych poradit,kdo máte zkušenosti s tažným zařízením,jaký typ a hlavně jakou elektriku,je toho dost na výběr,ale nevím kterou vybrat.Tažné bych chtěl oddělávatelné.Jestli je tu téma,tak se omlouvám za nové,ale nenašel jsem ho.Děkuji za rady. :hyu:

Autor:  Chasnik [ 27 úno 2019, 16:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Tažné zařízení Hyundai i30 combi

Na posledních 2 autech jsem měl od HOOKu, montáž jsem si dělal sám. Elektriku kupuju Erich Jaeger, je sice dražší, ale má minimum zásahů do originální elektroinstalace. Slušné ceny má také SVC Náchod. Chvíli jsem přemýšlel o té pozinkové kouli od Galie, ale nelíbil se mi ten zámek bajonetu.
Na první i30 jsem měl od AutoHAKu, ale ten bajonet fungoval špatně, zasekával se a bylo problém často kouli uvolnit :(

U odnímatelného TZ máš možnost buď běžného (horizontálního) bajonetu nebo vzhlednějšího vertikálního (není tolik vidět, při odpojené kouli a zaklopené zásuvce vlastně při běžném pohledu vůbec). Tady vidíš oba dva, včetně nejlevnějšího fixu:
https://www.hook-tz.cz/tazna-zarizeni/?kat_lev2=169&kat_lev3=180&kat_lev4=658&kat_lev5=433

Vertikál má jednu nevýhodu, vede kouli příliš nízko, na terénních přechodech jsem častěji zavadil spodkem tažného nebo opěrným kolečkem přívěsu - i když byl v nejvyšší pozici. Toto provedení jsem měl na ceedu a po koupi i30 jsem přešel na ten běžnější horizontál. Sice i po odpojení koule vidíš na spodní hraně nárazníku koncovku pro TZ, ale praktičnost zde ustoupila designu.

Autor:  Tudy [ 27 úno 2019, 19:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Tažné zařízení Hyundai i30 combi

Přesně jak píše Chasnik, vertikál nedoporučuju (mám odnímatelný) , když jsou na tažném naložena 4 kola, drhnu i na běžných příčných prazích a hák pak kolikrát ani nejde vyndat. Už nikdy více [-X

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/