KLIMATIZACE

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
baltazar01
*
Příspěvky: 67
Registrován: 22 bře 2013, 20:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

KLIMATIZACE

Příspěvek od baltazar01 »

potřebuji poradit kde mám nastřikat sprej na desinfekci vyparniku, dole pod autem je vyvod z klimy ale když tam strčim hadičku zaleze max 20 cm..to se mi nějak nezda že už bych byl u vyparniku... tak jestli to už někdo dělal at se poděli :P
Ł.u.k.4.s.h.3.k
i30 06/2012 1,4 Trikolor paket plus a komfort
Reklama
 

AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od AleKa82 »

Nedávno jsem řešil stejný problém na předchozí generaci i30, protože mi v servisu špatně vyčistili klimatizaci. Do nového filtru se nasákl ten jejich čistič a pak to strašně smrdělo.

Nejprve jsem zkoušel tu odtokovou hadičku v motorovém prostoru, tam ale koncovka neprolezla tím kolínkem. Postupoval jsem tedy zevnitř.

Vyndal jsem filtr za odkládací schránkou a zjistil jsem, že pod filtrem je akorát box s větrákem a výparník je v boxu za středovým panelem. Dole u podlahy jsem našel gumovou hadičku, která odvádí tekutiny z prostoru pod větrákem do boxu s výparníkem. Hadičku jsem odpojil, čistící pěnu jsem nastříkal do obou boxů a pak jsem vrátil hadičku zpět. Pěna určitě expandovala dále do obou boxů, protože kapalina tekla ze spoje mezi boxy i z konektoru čidla teploty - musel jsem tam dát hadr. Cca po půl hodině se všechna pěna přeměnila na kapalinu a odtekla z auta hadičkou pod výparníkem k nápravě. Nová i30 to bude mít asi dost podobné.

Jěště bych dodal, že jsem spotřeboval jen cca 1/3 pěny ve spreji na jedno vyčištění. Po výměně filtru ventilace zase krásně voní =D>. No, když chceš něco udělat pořádně, musíš si to udělat sám.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od 69pavel »

jelkoz to bude u vsech typu aut HYU podobne tak ze strany od ventilatoru bys mel mit cidlo teploty na klimu,to se vytoci(bajonet-zavit) a dostanes se primo do vyparniku.



AleKa82 :pokud ta odkalovaci hadicka byla na tmelu tak se muze stat ze kdyz jsi vytahl a dal zpet tak ti casem muze zacit kapat do kabiny voda z klimy
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od tomiboy »

AleKa82: nevies mi prosim definovat, aky typ zapachu to bol? Lebo ja som bol pred par tyzdnami na garancke a z nicoho nic mi zacala extremne zapachat po nastartovani klima. nasledne musim auto vyvetrat a po par minutach sa zda ze az tak nezapacha... Tak to vyzera ze mi klimu vydezinfikovali nespravne, kedze mi to doteraz nerobilo...
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od AleKa82 »

69pavel: tmel tam nebyl, je to jen nasazené, ale uvažoval jsem, že to trochu utěsnim voděodolnou vazelínou nebo svorkou. Čidlo teploty jsem měl taky v ruce a je to další možnost, kudy se dostat k výparníku.

tomiboy: smrad to byl děsnej, ale ne takový zatuchlý jako po vypnutí klimatizace, ale skoro jako od spáleného vinutí motoru. Vlezl jsem do auta, nastartoval a z výdechů větrání šel vždy děsný smrad, který se po chvíli trochu rozptýlil. Při zapnuté klimatizaci to bylo téměř bez zápachu. Začalo to dělat cca týden po 2. garančce, kdy auto stálo na slunci. Měl jsem obavy, že mi odchází větrák, ale ten byl v pohodě. Po vyndání filtru jsem pochopil odkud ten smrad pochází. Filtr klimatizace byl nasáklej jak houba. V servisu asi dezinfikovali i prostor nad filtrem (nechápu proč), ale moc brzy tam dali ten nový filtr. Po vyčištění a výměně filtru klima krásně voní a čistič za cca 300,- z Globusu mi vystačí tak na 3 čištení. Příště si klimu vydezinfikuju sám a ušetřim pár kaček za servis.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od 69pavel »

a dalsi vec je spravne pouzivat klimu,jsou lidi kteri jedou a hned vypnou motor jak zastavi i se zaplou klimou,pokud se ma zabranit vetsimu tvoreni plisni a bakterii tak je treba pred dojezdem klimu vypnout aspon 5-10min pred dojezdem na misto a pustit trochu teple vody do topnehosystemu aby se prostor kolem vyparniku ohral a vysusil,v lete je to sice blbe poustet topeni ale takto se zabranuje vzniku plisni a podobneho nesvaru kolem vyparniku
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od AleKa82 »

Naprostý souhlas, ale když máš nový filtr nacucaný smradlavým sajrajtem, tak můžeš topit jak chceš a nezbavíš se toho. V tomto případě to byla prostě chyba servisu.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od tomiboy »

chlapi, dnes som trochu skusal a zistoval kedy a ako mi zapacha klima. je to takto:

- hned po starte citim zavan fakt hnusneho smradu z ventilacie, charakterizoval by som to nieco ako zapach mocu (chcanky)
- po odvetrani auta oknami a po cca 1-2min behu klima nezapacha
- ked klimu pocas jazdy vypnem a necham fukat ventilator, zacne sa po minutke do kabiny sirit onen zapach ako pri starte auta
- ked klimu na to pocas jazdy znova zapnem, zapach zmizne.

doplnujuce udaje - auto kupovane 2012/08, od tej doby az po garancku ziadny zapach, cca 2 tyzdne po garancke sa zapach objavil (na garancke mi robili dezinfekciu klimy). jazdim skor kratsie trasy v meste, auto je negarazovane, tj stoji cely den na slnku. neviete mi dat rady s tymto, kde sa ten zapach berie a ako ho zlikvidovat? #-o
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od Vladak »

tomiboy:
Takže si myslíš, že ti tam na garančce s prominutím....nachcali ? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od Mexican »

ja by som sa pozrel tam kde to nasava vzduch do systemu. je mozne ze si tam nejake zviera urobilo toaletu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
baltazar01
*
Příspěvky: 67
Registrován: 22 bře 2013, 20:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od baltazar01 »

jen mně napadla otazka k zamyšlení..ma opravdu smysl před ukončením jízdy vypinat klimu ? opravdu za těch 5 minut dokaže vyschnout ?? ...protože vyparnik je nachlazeny a neustale se vytvaří kondenzace..no a když vypnem klimu tak za nějakych 5 minut se stihne usušit ??? :?: :?: :?:
Ł.u.k.4.s.h.3.k
i30 06/2012 1,4 Trikolor paket plus a komfort
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od mechoun »

Dělám to šest let a nic mi nesmrdí. Nic jsem přitom nečistil, pouze výměny filtru :-)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od Limitz »

klimu je dobré těch cca 5 minut před koncem jízdy vypínat i z důvodu aklimatizace posádky
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
mates26
Příspěvky: 2
Registrován: 24 led 2015, 19:40

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od mates26 »

Dobrý večer všem potřeboval bych poradit kudy se nejlépe u nové i30 dostanu k výparníku. Měl jsem vytažený filtr, ale tam vidim maximálně jen ventilátor. Přemýšlel jsem, že bych tu hadičku od desinfekce protáhl tím vzduchovodem, který přivádí vzduch do přihrádky. Nemáte někdo lepší nápad a popřípadně i foto kudy tu hadičku zastrčit, aby to mělo ten správný účinek. Díky moc všem za rady.
laco176
Příspěvky: 2
Registrován: 28 čer 2022, 18:39

Re: KLIMATIZACE

Příspěvek od laco176 »

Hyiundai I30 II 1,6CRDI, mne zasa z ničoho nič začala blbnúť klíma, bol som dopĺňať a nechýbal ani gram chladiva, v servise mi vraveli že môže byť špatný expanzný ventil klimatizácie, ale že pri mojom type je ventil niekde pod prístrojovou doskou a že tá musí ísť celá dolu. Môže to byť pravda? :shock:
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Jak na to“