Radio - vymena za jine

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

BruceWillis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 zář 2015, 13:13
Bydliště: Praha

Radio - vymena za jine

Příspěvek od BruceWillis »

nedaval jste nekdo do i30 multimedialni radio s navigaci? napriklad toto:
http://www.alibaba.com/product-detail/C ... image.html
za 220 dolaru to neni spatne...
i30 2015 1.6 crdi
Reklama
 

abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od abdulzabak »

BruceWillis píše:nedaval jste nekdo do i30 multimedialni radio s navigaci? napriklad toto:
http://www.alibaba.com/product-detail/C ... image.html
za 220 dolaru to neni spatne...
no jen jeden kus bude za 265 a jeste postovne (50 tipuju)... Ale proc ne.
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Uživatelský avatar
darosh
**
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2015, 08:47

Příspěvek od darosh »

Pokud budeš měnit autorádio tak dej vědět jak jsi dopadl a jestli na rádiu fungují všechny funkce např handsfree atd...

Odesláno z mého Nexus 6 pomocí Tapatalk
Hyundai i30 kombi 1,6 MPI D-CVVT 88 kW - Ice Blue WEEKEND - 03/2015 <
Renault Megane II 04/2009 < předáno manželce :-)
Mazda 323 BA - Prodáno
Škoda 105 - Sešrotováno
pavel k
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2015, 16:31

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od pavel k »

Měnil jsem za radio s navigací a vše funguje
Bandita
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2015, 20:42

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Bandita »

A jaké jsi tam dával?
Hyundai i30 CW 2015 1,6 MPI 88kW, Trikolor, Paket + červená pastelová
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Jak je to s citlivostí FM tuneru u těchto čínských zázraků? Jsem poměrně náruživý posluchač rádia při řízení a bojím se že bych si v tomto směru pohoršil. Origo rádio je ohledně příjmu signálu o.k.
Někde na stránkách nějakého českého překupníka podobných androidích rádií jsem dokonce narazil na upozornění že příjem FM je slabší a že to je prostě vlastnost těchto čínských rádií.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od patriknet »

nema nekdo tip/zkusenost na radio s navigaci? premyslim o vymene puvodniho radia (i30 II) za neco s navigaci, androindem, wifi....

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od petzl62 »

Koukni do vlákna k Vorlajzovi-ten nainstaloval super rádio...jen si trochu počteš... Ale myslím,že od stránky cca 340... :D/
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... start=5085
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od patriknet »

@petzl62

dekuji, uz to ctu! je to dlouhe cteni... :-)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od petzl62 »

U Vorlajze příběh nikdy nekončí :wink: :D/ =D>
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
graphix
*
Příspěvky: 96
Registrován: 29 pro 2016, 01:03
Bydliště: Praha

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od graphix »

patriknet píše:nema nekdo tip/zkusenost na radio s navigaci? premyslim o vymene puvodniho radia (i30 II) za neco s navigaci, androindem, wifi....
Ahoj. Radio řeším skoro už půl roku, mám na to i excelovou tabulku. :D Vyzkoušel jsem androida, u kterého správně nefungovalo ovládání na volantu, vypadával bluetooth + pár dalších neduhů viz mé vlákno https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 7&start=60. Myslím, že dneska už mám docela přehled a můžu i lecos poradit. Momentálně se rozhoduju, jestli nejít trochu do rizika a nevyzkoušet ještě jednoho androida, a to sice zn. Smarty-Trend http://smarty-trend.com/hyundai-i30/447 ... -unit.html Není sice z nejlevnějších, ale stoprocentně je nejdotaženější co do parametrů a designu rozhraní, na které jsem za celou dobu narazil (pochopitelně jde o rebranding čínského výrobku). Vyměnil jsem si s prodejcem už několik mailů a ten tvrdí, že ovládání na volantu funguje, zkušenost s montáží do i30 mají a když nebudu spokojen můžu vrátit. Jsou tu ale jisté pochybnosti:
1) eshop sídlí v Berlíně a vedou ho ukrajinci (netvrdím, že je nutně špatně)
2) na stránkách mají hafo montáží do aut, ale bez jediné reference od konečných uživatelů
3) nikde jsem na tuto firmu nebo jejich produkty nenašel jedinou recenzi.

Mezi výhody tohoto radia patří určitě 7" kapacitní display s jemným rozlišením, slušný procesor a paměť, libovolná navigace z Google Play, Torque propojený s OBD, Wi-Fi, atd. A pro mě je to i celkový design, který plus minus odpovídá originální navi od :hyu: a do auta tak nějak patří. Jen je to celé trochu na vodě...

Další možností jsou pak u nás běžně dostupná tzv. multimediální ISO autoradia např. Clarion, Macrom, Kenwood, Pioneer, Alpine... Ta je ale ještě potřeba doplnit o krycí rámeček (cca 1 000 - 2 000 Kč), adaptér ovládání na volantu (cca 1 300 Kč), nový USB a AUX vstup nahrazující původní (cca 700 Kč). Tato autoradia se pohybují v cenách od 8 000 do 20 000 Kč za model s 6" displayem (a za mě velmi odpudivou boční lištou s knoflíkama). No, a pak jsou tu o něco vzhlednější provedení s celoplošným 7" displayem a cenou nad 21 000 Kč, např. Clarion nx706e (Vorlajzův). Všechna tahle autoradia mají jedno společné - Win CE a navigaci iGo Primo. Ceny se pak víceméně odvíjejí od jejich schopností. Mezi nejlevnější patří Macrom bez CD/DVD mechaniky (pro mě nepoužitelný - neumí iPod, z USB načte jen 99 hudebních alb) až po ta, co zvládají třeba DAB nebo DVB-TV. Za zlatou střední cestu osobně považuji Clarion nx302e (cca 11 000 Kč) - přehrává snad všechny iPody včetně playlistů, z USB zobrazuje náhledy hudebních alb + názvy písně/interpreta/alba přes celý display... Kdyby měl ten display sedmipalcový a grafika rozhraní byla méně okázalá, měl bych jasno hned. :mrgreen: Takhle stále váhám...


...jo, a pak je tu ještě ten nekonečný zástup autoradií z Aliho a eBay, o kterých (pokud se nepletu) nikdo neví jak fungují, protože nikdo neví o nikom, kdo by je někdy měl nebo vyzkoušel.
tzv. speciální autoradio s Androidem
tzv. speciální autoradio s Androidem
Android 5.1- 06.jpg (76.06 KiB) Zobrazeno 8079 x
Clarion nx302e
Clarion nx302e
Clarion nx302e - i30l.jpg (155.1 KiB) Zobrazeno 8078 x
Clarion nx706e
Clarion nx706e
Clarion nx706e - 04.jpg (191.37 KiB) Zobrazeno 8078 x
Hyundai i30 CW 1.6 GDI, DCT, Weekend+Design, Micron Grey (2016)
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od patriknet »

@graphix, diky za hezky resers, proctu si to cele, vcetne vlakna od vorlajze a pak bych se te na par veci asi zeptal.
Zatim co vim, ze pro mne je dulezite:
- aby to melo Andorid (chci pouzivat mapy googlemaps a waze - podle mne nic nema tak aktualni a presnou infomrmaci o doprave-zacpach)
- aby to bylo spolehlive
- aby fungovalo ovladani na volantu
- rozumna kvalita zvuku
- musi mit wifi a BT
- idealne melo otocny knoflik na hlasitost

to je asi vse. Akorat blby teda je jak pises ze u tech ebayackych je to riziko velky... to jsem si myslel ze s tim nejaka zkusenmost bude. Do nejakeho Clariona za 20t abych si tam ani nemohl pustit ani google maps nebo waze mi ani nedava smysl.. Myslel sjem ze koupim za 6-8t neco z ebaya a bude..

Btw: jak to delas, koupis radio, nelibi se tak ho prodas?
zatim se mej!

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
graphix
*
Příspěvky: 96
Registrován: 29 pro 2016, 01:03
Bydliště: Praha

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od graphix »

patriknet píše:@graphix, diky za hezky resers, proctu si to cele, vcetne vlakna od vorlajze a pak bych se te na par veci asi zeptal.
Zatim co vim, ze pro mne je dulezite:
- aby to melo Andorid (chci pouzivat mapy googlemaps a waze - podle mne nic nema tak aktualni a presnou infomrmaci o doprave-zacpach)
- aby to bylo spolehlive
- aby fungovalo ovladani na volantu
- rozumna kvalita zvuku
- musi mit wifi a BT
- idealne melo otocny knoflik na hlasitost

to je asi vse. Akorat blby teda je jak pises ze u tech ebayackych je to riziko velky... to jsem si myslel ze s tim nejaka zkusenmost bude. Do nejakeho Clariona za 20t abych si tam ani nemohl pustit ani google maps nebo waze mi ani nedava smysl.. Myslel sjem ze koupim za 6-8t neco z ebaya a bude..
Taky jsem si to tak představoval, realita bohužel byla jiná. Nerad bych tvrdil, že všechny androidy z eBay jsou polofunkční šunty, mohl jsem mít jen smůlu na špatné kusy.
patriknet píše:Btw: jak to delas, koupis radio, nelibi se tak ho prodas?
zatim se mej!
Zatím mám zkušenost se dvěma androidy, které mi montovala firma poblíž Mělníka. Sami uznali, že s těmi neduhy je radio nepoužitelné, bez řečí ho vzali zpátky a vrátili peníze. U toho Smarty-Trendu z D je klasická 14denní lhůta na vrácení, tratit se ale pochopitelně bude na poštovném.
Hyundai i30 CW 1.6 GDI, DCT, Weekend+Design, Micron Grey (2016)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od vorlajz »

já teď aktuálně mojí multimediální doplním o přední kameru, která se bude aktivovat při aktivaci parkovacích senzorů... tedy doufám, že to bude fungovat...

tuším, že Patrik tu psal, že chce využívat například Google Maps... vzhledem k tomu, že nx706e má HDMI vstup, tak je možné připojit telefon a zobrazit navigaci na celém 7" monitoru... samozřejmě, že ovládání je pak přes mobil...

výhodou je příprava pro iPod a iPhone... už při připojení přes Bluetooth lze na navigaci zobrazit alba z iPhone... a ovládat tak hudbu v iPhone dotyky na displeji navigace... nezobrazují se playlisty... NX706e má dva USB vstupy a jeden je přímo určený pro iPod/iPhone... v servisu mi pravděpodobně zapojili do stávající zdířky USB ten druhý vstup... ale teď chci místo zapalovače instalovat dvojzásuvku USB + HDMI, do které chci napojit právě USB iPod/iPhone USB kabel... v současné době mám HDMI zásuvku vytaženou do kastlíku, což není tak komfortní... do HDMI můžu zapojit vlastně cokoliv... funguje mi tam GoPro Hero 4, tablet i iPhone... foťák s HDMI výstupem bohužel ne... což mě trochu mrzí... díky HDMI je tak samozřejmě možno pustit na displeji například TV přes mobil nebo filmy apod. ty se však dají přehrávat i přes USB... jednotka má navíc DVD mechaniku a taky dálkové ovládání...

do budoucna ještě uvažuji o možnosti připojení monitoru pro zadní řadu... ale to je asi jedna z věcí, které nakonec možná ani řešit nebudu...

za mě je ten Clarion opravdu slušné zařízení... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od vorlajz »

co je pro mě ještě důležité je možnost ovládání Siri v iPhone přes HW tlačítko na jednotce, ano, tady by se mi líbilo, kdyby to fungovalo přes tlačítko na hlasové ovládání na volantu, to by bylo super a bylo by to stejné, jako v případě ovládání hlasového ovládání auta přes CarPlay, což znám ze služebního Ceeda...

nová jednotka NX807E toto už umí... na druhou stranu, využití CarPlay bude super v momentě, kdy bude Siri podporovat češtinu...

až to doladím, tak možná natočím nějaké video, jestli o to bude zájem... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Jak na to“