Radio - vymena za jine

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Neo-Mike »

patriknet: Můžu info ohledně zapojení mikrofonu. Dále USB, AUX konektorů u řadicí páky. Jde to připojit do rádia to co má vozidlo z výroby? Nebo se musí použít mikrofon dodaný s rádiem?
Naposledy upravil(a) Neo-Mike dne 01 led 2019, 11:53, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gunmaker
**
Příspěvky: 197
Registrován: 04 bře 2017, 21:36
Bydliště: Zlínsko

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Gunmaker »

Emtymaster: má radio příjem opravdu znatelně horší než orig.radio? Většinou se dočítám, že příjem je ještě lepší. To mě dost odrazuje.
BYLO:Peugeot 309 1.4i (1992), Renault R5 1.3 (1990), VW Passat 1.9TD (1991), Fabia combi 1.4mpi (2001), SMC Jumbo R5 (2014)
JE:VW Passat B7 2.0TDi (2011), CFmoto 510RX (2015), Hyundai I30cw 1.6GDi (2016), Honda Transalp XL650V (2003)
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od patriknet »

Ja som povodny OS nahradil tymto:
https://forum.xda-developers.com/androi ... s-t3741583
Je to trochu vyladenenejsia verzia, mne to prislo ako lepsia volba. Precitaj si popis, mozno ti instalacia tohoto OS v niecom pomoze.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
emtymaster
Příspěvky: 8
Registrován: 16 pro 2018, 22:00

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od emtymaster »

@ gunmaker no to radio ma naozaj horší príjem, bývam v dedine medzi horami a tam kde origo rádio pochrčievalo, toto nemá signál, bohužial.Uvidíme, čo spraví predzosik alebo nová anténa a nový koax a možno kúpim anténu kombi aj na DAB a LTE. Tak ja som to bral hlavne kvôli bluetooth, lebo som to v aute nemal a potreboval a ostatné som bral ako bonus, lebo kvalitná ťažká sada BT stojí cca 150€ a keďže tam je aj navi je to OK. Trocha ma prekvapil Sygic, za verziu Car pýta až 49€.

@patriknet si mi teda poradil, 130 strán :roll: ale niééé teraz vážne, díky, našiel som aj rom pre PX5 len musím prelúskať tých 130strán,že čo a ako, ale vyzerá, že to tam tunia aj na požiadanie, dokonca sa dá niečo aj homemade odladiť, budem musieť zaspomínať na moje volakedajšie ajťácke časy :lol:
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Neo-Mike »

Zapojoval jsi i výstupy (AUX, USB, ...)co jsou před řadící pákou do rádia? Jde to?
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
emtymaster
Příspěvky: 8
Registrován: 16 pro 2018, 22:00

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od emtymaster »

Hej zapojill , audio in som neskusal ale USB mi nefunguje, musim to rozrobit a skusit ci nejde kabel alebo priamo vstup..
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Neo-Mike »

To mě zajímá, jestli to rádio jde až tak dobře. V balení jsem viděl nějaký USB kabel, tak jsem si nebyl jistý, jestli tohle bude fungovat. Stejně jako s mikrofonem nad řidičem, co mají i30 ve výbavě. Byla by škoda někam umisťovat další zbytečně. Četl jsem, že tohle nebyl tvůj případ a mikrofon jsi neměl z výroby.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od patriknet »

emtymaster píše:@patriknet si mi teda poradil, 130 strán :roll: ale niééé teraz vážne, díky, našiel som aj rom pre PX5 len musím prelúskať tých 130strán,že čo a ako, ale vyzerá, že to tam tunia aj na požiadanie, dokonca sa dá niečo aj homemade odladiť, budem musieť zaspomínať na moje volakedajšie ajťácke časy :lol:
to najdolezitejsie, hlavne to co ktora verzia dokaze, je zhrnute uz na uvodnej obrazovke, tych 130 stran potom mozes luskat ked bude treba. Mne pride tato verzia lepsia nez ta co tam bola povodna, ponuka viac moznosti, je stabilna.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
ranma
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 srp 2015, 09:27

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od ranma »

Zdravim,

ja mam nainstalovano tohle - https://forum.xda-developers.com/androi ... s-t3847477 (jede bez Xposed - rychlejsi start) a pak je jeste s Xposed -> https://forum.xda-developers.com/androi ... d-t3762724

Pak pouzivam SoundPatch - https://forum.xda-developers.com/androi ... e-t3816042 nebo https://forum.xda-developers.com/androi ... r-t3834657 (nepouzivam, mam MX MCU a jsou tam nejaky bugy, ale melo by to byt lepsi).
Uživatelský avatar
Gunmaker
**
Příspěvky: 197
Registrován: 04 bře 2017, 21:36
Bydliště: Zlínsko

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Gunmaker »

Ještě zvažuju volbu nějakého 2din rádia do redukčního rámečku. Cenově to vyjde nastejno jako to rádio za 330 USD. Má to svoje plusy ale i minusy. Velké plus je značkové rádio se zárukou. Našel sem něco takového:

https://www.mall.cz/autoradia-2din/blau ... estsellers

Podmínkou je ovládání z volantu a možnost parkovací kamery. Co myslíte, je to dobrá volba?
BYLO:Peugeot 309 1.4i (1992), Renault R5 1.3 (1990), VW Passat 1.9TD (1991), Fabia combi 1.4mpi (2001), SMC Jumbo R5 (2014)
JE:VW Passat B7 2.0TDi (2011), CFmoto 510RX (2015), Hyundai I30cw 1.6GDi (2016), Honda Transalp XL650V (2003)
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od patriknet »

Nemusi to byt vubec spatne. Kdyz ti nechybi android (napr kvuli Waze nebo google zobrazovani dopravni situace) tak bych se toho nebal. Jeste bych si mozna nekde procetl recenze uzivatelu.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Neo-Mike »

Ono záleží co od toho očekáváš. Tady ty levné rádia budou fungovat jako ty naše od výrobce, jen budeš mít barevný dotykový display. Když jsem hledal rádia co aspoň umí zrcadlit obrazovku (aby mi navigace běžela v telefonu a rádio ji jen přenášelo na obrazovku), tak jsem zjistil, tě takové rádia začínají od cca 12 tisíc. K tomu různé propojky, redukce (aby vše fungovalo) + cca 2500,-.

Zase Android rádio mě láká cenou i vzhledem. Jediný zádrhel pro mě je mikrofon, jelikož nechci instalovat další a chci použít ten ve stropě od výrobce, což je ale problém. Musel bych to řešit napájením jack koncovky na kabeláž od mikrofonu a pak doufat, že to bude dobře fungovat.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
YWD
Příspěvky: 1
Registrován: 08 úno 2019, 21:38

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od YWD »

Neo-Mike píše: Zase Android rádio mě láká cenou i vzhledem. Jediný zádrhel pro mě je mikrofon, jelikož nechci instalovat další a chci použít ten ve stropě od výrobce, což je ale problém. Musel bych to řešit napájením jack koncovky na kabeláž od mikrofonu a pak doufat, že to bude dobře fungovat.
Taky uvažuji o nějake Android jednotce z Číny a vrtají mi hlavou přesně ty stejné problémy, nějaký pokrok s tím origo mikrofónem?
Dále by mě zajímalo jak se řeší origo kamera, kterou mám teď v zrcátku. Předpokládám, že se bude muset nějak prodloužit kabel od zrcátka k rádiu a dále jestli je potřeba použít adaptér, protože u některých čínských jednotek jsem viděl v popisu, že nepodporují origo kameru....
Peposu
*
Příspěvky: 13
Registrován: 03 úno 2019, 21:11

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od Peposu »

Lidi a trosku z jine strany. Mam v aute origo male radio a chci ho vymenit za origo navigaci . Zkousel to nekdo? Jak moc je to narocne vymenit? diky
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Radio - vymena za jine

Příspěvek od shawt »

Hledej na foru a najdes, ale myslim, ze je tam min. problem s jinym typem anteny na GPS.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Jak na to“