I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Moderátor: Moderátoři

doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od doni »

Asi pred 3 mesiacmi som kúpil I40 SW. Po nejakom čase sa mi začali objavovať nejaké problémi. Tie malé sa podarilo predajcovi odstrániť. Ale sú 2 ktoré ma pomerne dosť trápia a preto som sa rozhodol podeliť o tieto problémi. V ktorých má možno vy utvrdíte, že to je naozaj v poriadku alebo, že ma vodí predajca (jeho servis) za nos.


- Takže začnem prvým ktorý sa prejavil asi najazdení 600km. Po prejdení niekoľkých Km asi 20-40 motor troška zmení zvuk. Aby ste to mohli lepšie počuť prikladám MP3, čo som zaznamenal s mobilom. Je to tak pekne počuť(Nech sa vyjadria aj majitelia nie i40 tie motori sú rovnaké)
-- https://dl.dropbox.com/u/40079017/auto%20zastavene.mp3 (zvuk sa prejavuje na volnobehu)
-- https://dl.dropbox.com/u/40079017/pocas%20jazdy.mp3 (zvuk počas jazdy)
--- Záver vedúceho servisu: Je to v poriadku napísal som Vám o tom správu...

- Druhý problém je praskanie poloosí (homikynetických kĺbov) - Keď stojím na mieste vytvočím volant úplne vpravo a cuvnem stačí jemne ozýva sa z motorovej časti sprava praskanie. (Prosím o vyjadrenie majitelov len i40 benzín aj diesel)
-- Toto si prosím vyskúšajte. Nahrávať som to ešte neskúšal ale asi aj na to príde...
--- Záver vedúceho servisu: Je to prirodzený jav pri plnom vytočení volantu.
---- Keď som sa začal brániť, že to nieje možné. Tak mi bolo povedané, že sú aj iné servisy. A, že vedúci servisu sak tomu už vyjadril a už to riešiť nebude.

Takže, čo by ste robili v mojom prípade s takýmto autom a takýmto servisom (a jeho veducim), čo má najazdené 7800km a necelé 4 mesiace.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od kubad »

zaruka je 5 let takze zavady nahlas, nech si to pisemne potvrdit a jezdi dal. uvidis casem co to bude delat.
muzes zajet do jineho servisu co na to reknou jinde.
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od Hardcam »

kubad: potvrdit mu muzou maximalne navstevu a stiznost - to sdeluje pri sjednavani zakazky, ale zavadu mu nepotvrdi, to by ji rovnou mohli resit. Asi jsi to myslel tak, jak jsem to napsal, ale aspon pro uplnost... :)
Ja bych zkusil druhy servis, byt za cenu dalsich nakladu, podle uspechu ci neuspechu bych postupoval dale na vyssi mista - napr. jet auto ukazat importerovi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od kubad »

jasan prostě sem to myslel tak aby měl záznam o tom že to nahlásil, kdyby se to totálně vysypalo aby nemohli tvrdit že měl přijet dřív
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od Hardcam »

To jo, ale jen v pripade, ze se ta zakazka fakt sepise a auto se tam necha na den ci dva, ne jako v obvyklejsim pripade, kdyz prijede zakaznik, jde za technikem a rekne "dobr dan, chrasti mi prevodovka", technik rekne "dobr dan, pojdme se projet" a po zkusebni jizde rekne "tomu nic neni, nemejte strach, naschle"...papir nemas zadnej a technik se zuby nechty bude branit nejakymu sepisovani papiru, aby pozdeji nenesl zodpovednost za to, ze zakaznika odbyl s tim, ze auto je v poradku a nebylo. Je bohuzel hlavne na zakaznikovi, aby byl dusledny a pohlidal si to.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od tomiboy »

doni, ad zvuk motora - mas na mysli take "bzucanie"? mam dojem, ze ja to pocujem tiez a az do kabiny, skor sa mi zda ze to viac pocujem za studena... zatial som to neriesil a ani neviem ci mam...
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od doni »

tomiboy píše:doni, ad zvuk motora - mas na mysli take "bzucanie"? mam dojem, ze ja to pocujem tiez a az do kabiny, skor sa mi zda ze to viac pocujem za studena... zatial som to neriesil a ani neviem ci mam...
Ano, presne nieco ako rezonovanie. Robí to palivové cerpadlo vraj... A, že to je vraj normálny jav. Tak ak to je presne takýto zvuk, tak ja som len rád :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od doni »

Hardcam píše:To jo, ale jen v pripade, ze se ta zakazka fakt sepise a auto se tam necha na den ci dva, ne jako v obvyklejsim pripade, kdyz prijede zakaznik, jde za technikem a rekne "dobr dan, chrasti mi prevodovka", technik rekne "dobr dan, pojdme se projet" a po zkusebni jizde rekne "tomu nic neni, nemejte strach, naschle"...papir nemas zadnej a technik se zuby nechty bude branit nejakymu sepisovani papiru, aby pozdeji nenesl zodpovednost za to, ze zakaznika odbyl s tim, ze auto je v poradku a nebylo. Je bohuzel hlavne na zakaznikovi, aby byl dusledny a pohlidal si to.
Áno mám k obom veciam zakázkové listy s vyjadreniami servisu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od doni »

Takže včera, keď som šiel na aute som počul to praskanie aj pri prejazde zákrutami a ozvalo sa to aj po prejazde cez nerovnosti. Ale bolo počuť aj prasknutie pri brzdení keď auto zastalo. A ako bonus aj niečo skrípe v riadení v zákrute. Dnes som písal mail vedúcemu servisu. Ale už som aj pohrozil vrátením vozidla. Lebo nieje možné aby to robilo nové auto.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od vlado1979 »

doni:
Prístup je katastrofálny, vedúci servisu sa vyjadril, že je to normálne a už to nebude riešiť. To kde sme ? Takto jednať so zákazníkom, ktorý si kúpi auto za desiatky tisíc eur ? Skús iný servis, ako tu už bolo prezentované. Nerád zachádzam do extrémov, ale čo tak pohroziť zverejnením v médiach, pokiaľ bude neochota riešiť problém ? Nikto nechce zlú reklamu a možno sa veci pohnú správnym smerom ...
Držím palce, nenechaj sa odbiť, vrátenie vozidla možné je, ale asi to nebude najjednoduchšie. Ospevovaná 5-ročná záruka vyzerá v praxi inak ako na papieri. Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú [-X
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od doni »

vlado1979 píše:doni:
Prístup je katastrofálny, vedúci servisu sa vyjadril, že je to normálne a už to nebude riešiť. To kde sme ? Takto jednať so zákazníkom, ktorý si kúpi auto za desiatky tisíc eur ? Skús iný servis, ako tu už bolo prezentované. Nerád zachádzam do extrémov, ale čo tak pohroziť zverejnením v médiach, pokiaľ bude neochota riešiť problém ? Nikto nechce zlú reklamu a možno sa veci pohnú správnym smerom ...
Držím palce, nenechaj sa odbiť, vrátenie vozidla možné je, ale asi to nebude najjednoduchšie. Ospevovaná 5-ročná záruka vyzerá v praxi inak ako na papieri. Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú [-X
Dnes som im písal mail. Už to chcem všetko riešiť písomne. Dohodli sme na 11.9 na skušobnej jazde. Tam im to predvediem a nech si to riešia. Veď, keď to predali (zato nemôžu nevedeli v akom stave to auto je), nech si ho dajú doporiadku alebo nech ho vymenia to je zatiaľ môj názor. Iný servis skúšať nechcem. Krs horeuvedené. A potom aj preto aby sa nemohli vykrúcať pri prípadnom odstúpení od zmluvy. Môj otec aj svokor maju tiež hyundaie a s tými autami nič nieje.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od vlado1979 »

doni:
Logické je, že to riešiš tam, kde si kúpil. Toho vedúceho nakop do piče, pokiaľ nebude ústretový. Ak to nepomôže, treba riešiť vec radikálne. Držím palce a informuj čo a ako.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od doni »

Tak čo skúšal niekto ten motor, či mu to robí ten divný zvuk? Treba to dať riadne nahlas je to počuť v pozadí.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od doni »

Takže dnes sme mali skúšobnú jazdu. Samozrejme prijímací technik v Auto zobor v Nitre... Nič počas jazdy nepočul aj keď sedel ako sofer a aj keď ako spolujazdec. Ale veľkodušne dal poriešiť halierové záležitosti ako lavý piest na kufry pred nedávnom sme menili pravý (nedali sa oba naraz) a zahrdzavené miesto kde je piest prišróbovaný. Zistil, že pri točení volantu vlavo a vpravo (paródia na losí test) niečo škrípe. Len podľa neho to ide zo zadu a môžu to robiť idelitky na nakupy :mrgreen: . Ale keď som mu už na to povedal svoj názor spomenul, že sa na to môže pozrieť... A, že ma vezme povoziť na I40 ďalšej. Keďže majú len diesle, tam to počuť samozrejme nebude, keďže to je hlučnejšie.

Dnes som riešil odstúpenie od zmluvy ale žiaľ auto je na firmu. Keby sa chcú súdiť pôjde sa podľa obchodného zákonníka. Takže to by vyhrali.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: I40 Motor 1,6 GDI (PROBLÉMI)

Příspěvek od tomiboy »

A to bzucanie si ako poriesil?
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Odpovědět

Zpět na „i40 Motor a převodovka“