Klepanie v motore 2,0 GDI

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
veritas
*
Příspěvky: 42
Registrován: 17 dub 2013, 12:02

Klepanie v motore 2,0 GDI

Příspěvek od veritas »

Zdravim, pred asi 2 mesiacmi mi zacalo v motore jemne klepanie, ktore pocujem vascinou pri neutrale, ale aj pri jazde. Dost ma to zacalo otravovat, tak som bol v servise. Vraveli, ze by to mohla byt klapka vysokotlakeho vstreku motora GDI. Zaznamenal niekto nieco podobne?
i40 CW 2.0 GDI M/T
Reklama
 

doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: Klepanie v motore 2,0 GDI

Příspěvek od doni »

Ahoj!

Aj mam motor GDI ale 1,6 a pocujem rezonujuci zvuk z motora. Prikladám nahravky musis to mat riadne nahlas aby si to zacul na compe.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/400 ... tavene.mp3
https://dl.dropboxusercontent.com/u/400 ... 0jazdy.mp3
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
veritas
*
Příspěvky: 42
Registrován: 17 dub 2013, 12:02

Re: Klepanie v motore 2,0 GDI

Příspěvek od veritas »

Neni to ten zvuk, co pocujem ja. Nemoze to byt ventilator?
i40 CW 2.0 GDI M/T
jarovr
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2015, 16:17

Re: Klepanie v motore 2,0 GDI

Příspěvek od jarovr »

Zdravím pánové,
měl bych dotaz týkající se rovněž klepání v motoru - mám motor 1.7CRDI najeto 80tis.km a je tomu asi tak týden, co se mi z prostoru motoru začalo ozívat jemné klepání, je to slyšet pouze uvnitř v autě, nebo při otevřené kapotě, člověk se musí opravdu zaposlouchat.
Klepání je slyšet za při ohřátém motoru a zdá se mi, že to jde z pravé strany motoru(ve směru jízdy) jako kdyby v zadní části. Píše se tu, že to může být způsobeno nízkou hladinou oleje, když jsem ho však zkontroloval, zjistil jsem, že mám opačný problém, oleje v motoru je cca 2mm nad rysku MAX, nechal jsem si měnit olej v hyundai, kde mi následně řekli, že to takto má být. Prý se v tomto případě musí kontrolovat hladina oleje po asi 10s chodu motoru, ne před nastartováním.
Myslíte si, že to klepání může být způsobeno vysokou hladinou oleje?

Díky moc za rady.
Odpovědět

Zpět na „i40 Motor a převodovka“