Těsnost okolo vstřiku

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Těsnost okolo vstřiku

Příspěvek od Beri »

Minulý týden jsem si všiml, že mám okolo prvního vstřiku nějakou tekutinu, viz obrázek. Co se dalo, tak jsem to ubrouskem vysušil. Myslel jsem si, že když naposled měnili v servisu olej, tak jim trochu ukáplo vedle a dál jsem to bral jako vyřešenou věc. Ale dnes jsem se opět podíval na ono místo a zase tam bylo co utírat. Podezíral jsem víčko na dolití oleje, ale tam to všechno vypadá v pořádku. Napadlo mě, že je to buď olej nebo nafta, ale zase na druhou stranu v těchto místech je nafta pod dost velkým tlakem a i drobná netěsnost by se musela projevit mnohem výrazněji nebo se taky pletu.
Proto bych se chtěl nejprve zeptat vás, zdali jste se s tím někdo nesetkal nebo neměli tušení, oč by mohlo jít a na co se mám připravit. Počkám pár dní, jestli se to tam opět objeví a pokud ano, budu to hned řešit se servisem, ale nejprve bych rád slyšel váš názor. Docela mě to vyděsilo.
Díky.
Přílohy
motor 1.válec.JPG
motor 1.válec.JPG (67.44 KiB) Zobrazeno 2079 x
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Těsnost okolo vstřiku

Příspěvek od skuči »

řešil jsem to po týdnu jezdění u nového auta, zjistil jsem to úplnou náhodou... špatný těsnící kroužek na vstřiku... oprava v servise cca 45min., řešeno na garanci ;)
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Těsnost okolo vstřiku

Příspěvek od Beri »

Nedalo mi to a dnes jsem s tím zajel do servisu. Kolega v práci a i technik v servisu vyloučili únik nafty podle zápachu. Tohle bylo bez zápachu a takové nažloutlé. Ale na druhou stranu moc čisté na únik motorového oleje, ten je mnohem tmavší (do černa). Takže se v servise shodli, že někdo při posledním nalévání oleje ukápnul vedle a steklo to okolo vstřiku do meziprostoru pod hlavou a pomalu to vzlínává nahoru. Vyčistili to nějakým čističem na mastnotu, vyfoukali vzduchem a vysušili do sucha. Teď s tím mám jezdit a po čase to zkontrolovat, ale prý se nemám čeho bát, tak uvidím, snad mají pravdu.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Těsnost okolo vstřiku

Příspěvek od skuči »

hele myslím si že cca po 100km to můžeš zkontrolovat :D já když sem tam jel, tak taky říkal, jestli to náhodou nebude jen ukápnutí "něčeho", takže to vystříkali něčím na odmaštění, vysušili a abych to zkontroloval, druhý den to bylo opět vlhký...
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Odpovědět

Zpět na „i40 Motor a převodovka“