Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od Brio »

petzl62 píše: 21 zář 2022, 21:57 Kurňa neexperimentujte a dávejte do těch motorů to, co tam patří:https://www.prodejoleju.cz/antifreeze-p ... -g-jks-1l/
Vyhnete se řadě problémů :!: [-o< ](*,)
Prave ze i Hyundai taky nedavno presel na nejakou cervenou nebo ruzovou kapalinu ale netuším jakou presne. Cert to vem. Nejak to dopadne😁
https://cararac.com/coolant/hyundai/i40.html
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Reklama
 

Puky
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 úno 2016, 11:21

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od Puky »

Dobrý den.
I 40 1.7 crdi 2018
V lednu se rozsvítila kontrolka motoru. Ještě než jsem dojel na diagnostiku tak zhasla, nicméně servisak mluvil o poruše turba. Vymazal historii a řekl že kdyby něco mám dojet. Od té doby se kontrolka motoru nerozla.
Ale začala se mě ztrácet voda v nadrzce chlazení.
Myslíte že to může být turbem? Děkuju za odpovědi.
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od tempest »

i40 asi nebude mít chlazené turbo, takže turbem to nebude. Spíše kontroluj, aby Ti nepřibýval olej. A prohlédně pořádně vsechny hadice a spoje.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od patriknet »

Ahoj, mne osobne nedava nijakou logickou souvyslost ztrata chladici kapaliny s turbem. Podle mne to nijak nemuze souvyset. Zkontroloval bych jestli nekde pod autem neni kaluz (s nastarovanym motorem) resp se podivej do motoroveho prostoru jestli neni kapalina na spodnim krtytu motora. Snad to nebude nejake vnitrni tesneni nebo praskla hlava... drzim palce.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od patriknet »

Rekli ti kod te chyby co se ti tam objevil (to v pameti zustava, i kdyz ti kontrolka zhasla).

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Puky
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 úno 2016, 11:21

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od Puky »

Zdravím. Tak už vím proč se ztrácí chladící kapalina. Mám prasklý chladič. Nic hrozného. Voda jen jakdyz pídí Pomalu prosakuje. Vsem vám moc děkuji za rady.
PS: chladič pravděpodobně vytáhnu vrchem že?
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od Beri »

Tak to jsme na to podobně. Já jsem teda nesledoval ztrácející se vodu, protože jsme to nijak nesledoval. Ale poslední týden jsem si všiml, že jsem měl pod autem (v místě chladiče) vždycky pár kapek vody. Nějak jsem tomu nevěnoval pozornost. Až do neděle, kdy mě to nechalo viset na dálnici -> odtah do servisu, kde zjistili prasklý chladič.
Součástí chladiče je i chladič převodového oleje pro A/T. Po bocích jsou plastové napojení na žebrování chladiče a někde v tom spoji žebro/plast to prasklo.
Dneska jsem si auto přivezl ze servisu.Takže taková moje aktuální zkušenost.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Puky
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 úno 2016, 11:21

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od Puky »

Ano i mě to v tom místě prasklo. Vyměním si to sám? Mám přístup k zvedáku v autodílně.
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od Beri »

Těžko říct. Pokud je to automat, tak součástí chladiče je i okruh převodového oleje, takže je potřeba pak doplnit uniklý olej z chladiče. Ale i tak mi v servisu říkali, že museli vyndat i chladič klimatizace, aby se k tomu dobře dostali (možná je to spojené do jednoho celku). Takže museli odsát chladivo a znovu naplnit. To si moc lidí doma samo neudělá. Třeba to jde i bez toho, nezkoumal jsem to. Byl jsem rád, že to byl "jenom" chladič.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Puky
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 úno 2016, 11:21

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od Puky »

Manuál 104kw. Uvidím co a jak a potom dám vědět zda byl potřeba sundat i chladič Klimy.
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Nadrzka na chladiacu kvapalinu

Příspěvek od slabostka »

petzl62 píše: 21 zář 2022, 21:57 Kurňa neexperimentujte a dávejte do těch motorů to, co tam patří:https://www.prodejoleju.cz/antifreeze-p ... -g-jks-1l/
Vyhnete se řadě problémů :!: [-o< ](*,)
- ktorym?
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „i40 Motor a převodovka“