vlhkost v zadním světle

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pave
Příspěvky: 1
Registrován: 14 črc 2019, 16:01

vlhkost v zadním světle

Příspěvek od pave » 14 črc 2019, 16:19

Mám i40 kombi, již po záruce a občas se objevovala vlhkost v části zadních světel, konkrétně v bílé (průhledné) části na víku zavazadelníku - tj. ve světle na couvání. Už mi to nedalo, tak jsem světlo rozebral a opravil. Jak na to?
Budete potřebovat plochý šroubovák, nástrčný klíč vel. 10 a něco na utěsnění - neutrální silikon nebo bitumen.
Plochým šroubovákem vyloupněte plastový kryt zevnitř víka kufru v místech zadního světla (stejně, jako když chcete měnit žárovku).
Odpojte konektor
Vyšroubujte 3 matky vel. 10 v rozích světla - pozor, mají tendenci zapadnout někam do víka kufru!
Nyní můžete světlo snadno vyjmout směrem ven z vozu. Kolem konektorového středu je pryžové těsnění, zhruba vedoucí mezi třemi šrouby, z nichž jste předtím odmontovali matky.
U mě bylo v horní části těsnění - a obdobně také na protilehlé části karoserie zvenku - vidět špínu, která jasně ukazovala, že tudy protéká voda zvenku, jinými slovy, že těsnění netěsní. Špínu jsem trochu nasucho otřel a celé těsnění pokryl asi 5 mm vrstvou bitumenu. Myslím, že stejně se dá použít silikon, ale měl by být neutrální. Normální silikon (někdy označovaný jako "acidický"), je totiž velmi kyselý a může způsobit korozi karoserie (pokud někde odprýskla barva) nebo el. kontaktů světla. NA barvě silikonu nezáleží, není zvenku vidět.
Nyní můžete světlo namontovat zpátky obráceným postupem než byla demontáž. MAtice pořádně utáhněte a potom případně papírovou utěrkou setřete přeteklý bitument/silikon.
A je to :-)

Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „i40 Karosérie“