vlhkost v zadním světle

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pave
Příspěvky: 1
Registrován: 14 črc 2019, 16:01

vlhkost v zadním světle

Příspěvek od pave »

Mám i40 kombi, již po záruce a občas se objevovala vlhkost v části zadních světel, konkrétně v bílé (průhledné) části na víku zavazadelníku - tj. ve světle na couvání. Už mi to nedalo, tak jsem světlo rozebral a opravil. Jak na to?
Budete potřebovat plochý šroubovák, nástrčný klíč vel. 10 a něco na utěsnění - neutrální silikon nebo bitumen.
Plochým šroubovákem vyloupněte plastový kryt zevnitř víka kufru v místech zadního světla (stejně, jako když chcete měnit žárovku).
Odpojte konektor
Vyšroubujte 3 matky vel. 10 v rozích světla - pozor, mají tendenci zapadnout někam do víka kufru!
Nyní můžete světlo snadno vyjmout směrem ven z vozu. Kolem konektorového středu je pryžové těsnění, zhruba vedoucí mezi třemi šrouby, z nichž jste předtím odmontovali matky.
U mě bylo v horní části těsnění - a obdobně také na protilehlé části karoserie zvenku - vidět špínu, která jasně ukazovala, že tudy protéká voda zvenku, jinými slovy, že těsnění netěsní. Špínu jsem trochu nasucho otřel a celé těsnění pokryl asi 5 mm vrstvou bitumenu. Myslím, že stejně se dá použít silikon, ale měl by být neutrální. Normální silikon (někdy označovaný jako "acidický"), je totiž velmi kyselý a může způsobit korozi karoserie (pokud někde odprýskla barva) nebo el. kontaktů světla. NA barvě silikonu nezáleží, není zvenku vidět.
Nyní můžete světlo namontovat zpátky obráceným postupem než byla demontáž. MAtice pořádně utáhněte a potom případně papírovou utěrkou setřete přeteklý bitument/silikon.
A je to :-)
Reklama
 

Santama
Příspěvky: 2
Registrován: 02 zář 2020, 15:09

Re: vlhkost v zadním světle

Příspěvek od Santama »

Dnes jsem řešil to samé. Místo silikonu (původně jsem ho chtěl použít) jsem použil těsnění do oken. Silikon jsem nechtěl použít ze stejného důvodu, tedy že by mohlo dojít ke korozi. Navíc při další demontáži, třeba výměna žárovky, by určitě k odloupnutí laku mohlo dojít. :D/
F17
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2017, 07:53

Re: vlhkost v zadním světle

Příspěvek od F17 »

a čo tak voda v zadných kufrových dverách ? :)

údajne tento problém je dlhodobo známi nejak som to roky neriešil ale začínam mať pocit že sa to zhoršuje otvoríte kufor a voda vás osprchuje ako to z kufra steká vnútrom

neviete o nejakej úprave ako a čo prečistiť aby tá voda odtekala cez tie vetracie otvory ?
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi
trinita
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2020, 11:59

Re: vlhkost v zadním světle

Příspěvek od trinita »

Santama píše: 02 zář 2020, 18:58 Dnes jsem řešil to samé. Místo silikonu (původně jsem ho chtěl použít) jsem použil těsnění do oken. Silikon jsem nechtěl použít ze stejného důvodu, tedy že by mohlo dojít ke korozi. Navíc při další demontáži, třeba výměna žárovky, by určitě k odloupnutí laku mohlo dojít. :D/
Hey, do you have any photos how you do it. I have the same problem. I put silicone between foam and the light and problem is still here...

Greetings from Slovenia
trinita
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2020, 11:59

Re: vlhkost v zadním světle

Příspěvek od trinita »

Hey guys

I tested two methods..The first one on left light I used Double-sided Tape and on right light i use window seal. Now we have few days heavy rain and today I checked and not even one drop of water came in both lights. Finnaly fixed that moisture and water problem

So you can use first or second method :)

Greetings from Slovenia
Odpovědět

Zpět na „i40 Karosérie“