Tlumiče

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Brio, ja to asi nepochopil, takze z toho eshopu kupujes jakoze nahradu tech originalu tj, jakoze ty adaptivni tlumice? No to jsem teda zvedavej jak dopadnes, pochlub se pak. Drzim palce at ti to vsechno dobre dopadne!

Btw: mne menili ty zadni v zaruce, pri te prileziosti jsem koupil nove predni Bilsteiny na auto-pema za cca 2500 kus a nechal je vymenit. Prislo mi ze to je levne, tak jsem to nechal vymenit. Udelal jsem to proto, ze kdyz jsem tahal karavan, tak jsem mal pocit ze se to par krat dost rozhoupalo. Ale po vymene se to chovao stejne, takze v tlumicech nijaky problem nebyl, to jen auto je asi nastaveno na komfortejsi tlumeni. No a po cca po roce jsou v ne-originaly v prdeli... Co na to rict? Objednal jsem se v Hyundai na vymenu, at mi tam daji originaly... Asi trochu zmenim pohled na druhovyrobu.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Jj, na těch strankach jsem objednal zadni tlumce podle origo cislech, tak se nemuzu dockat, co to bude za nesmysl, protože tam maji uvedeny asi 3 ceny od 130 do snad 650€ za kus.
Mels asi koupit na netu normalne predni Sachs, protoze v :hyu: ti podle mne daji uplne ty stejny akorat ze 3x drazsi. Je ale zajimavy, ze na kombi po faceliftu se ty Sachsy z druhovyroby nenabizi. U sedana ano, coz je zvláštní.
Docela by me zajimalo jak moc ty CDC tlumice ovlivnujou celkove komfort a stabilitu u i40, tak se toho třebas dockam...
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Tak jsem vymontoval zadní Sachs CDC tlumice a dal tam normalni bez el. regulaci. Kontrolka ESC sviti ale da se to prezit. Nejhorsi bylo se dostat ke konektoru, kterej je zasitej mezi podbehem a zadni lavici, protoze nikdo nemel paru jak na to a mechos uz to jednu chvili chtel vzdat🙄
V zivote by me nenapadlo jak moc ty zadni CDC tlumice mohou ovlivnit komfort jizdy. To auto je momentalne uskakany jako koza😁 i samozrejme diky tomu, ze jezdim na 18", takze urcite je budu chtit dat zpatky.
Jinak, jsem nasel manika, kterej je repasuje za 6.000kc/ks vc DPH a trva to 3 tydny, takze mu je urcite pristi tyden poslu az zjistim co me dojdou za Nemecka za skvosty...
Pokud to nekomu pomuze, tak zadni tlumice, ktery jsem tedko daval jsou Sachs 315 759 za cca 1.000/ks + ulozeni Tedgum TED36741. Ty CDC tlumice jsou mohutnejsi nez ty obyc, takze by se melo objednat novy dorazy a prachovky ale daji se pouzit i ty starý s trochou kreativity... Taky se musi vyresit zaslepky u podbehu, kde vedou kable. Bud prelelepit z obou stran takovou tou stribrnou paskou(docasny reseni) anebo koupit gumovy zaslepky cca 25mm...
Přílohy
IMG_20220118_194513_copy_336x598.jpg
IMG_20220118_194513_copy_336x598.jpg (78.62 KiB) Zobrazeno 458 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Odpovědět

Zpět na „i40 Podvozek a řízení“