Tlumiče

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Mam od Hyundaie slibenou vymenu tech tlumicu, uz jsem objednany do servisu.

Pro ostatni kdo by resil tento problem, napisu co jsem jeste zjisil:

Kdyby se nekdo rozhodl tlumice vymenit, kabel s konektorem vede az pod to bocni calouneni co je po stranach zadnich operadel. Tady je navod na to jak to sundat:
https://www.youtube.com/watch?v=lWMlPg5 ... =39&t=316s

Pak je tu teoreticka moznost, jak misto drahych origo tlumicu (nikde se neda sehnat aftermarket) chtel dat obycejne tlumice, musel by do konektora dat odpor, aby simuloval existenci tlumice. Je potreba zmerit odpor kolik ma ten solenoid na tlumici a pak stejne velky odpor dat na konekor. Maximalni proud ktery by tam mohl tect je 1,8A, takze Wataz by mela byt odpovidajici.

Kdyby to nekdo delal dejte vedet jak jste dopadli a jaky odpor je tam treba dat.

Jinak ty DCD Sachs tlumice - je to vlasntne solenodni proporcionalni ventil, ktery podle napeti (resp podle proudu) reguluje prutok oleje obchvatem a tim meni tuhost tlumice. Vstupem pro RJ jsou pretizeni v jednotlivych osach a otacky jednotlivych kol. Meni se to X krat za sekundu.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Jak to dopadlo? Vymenili ti je na zaruku?
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Ano vymenili na zaruku. U jednoho bylo, pry dam dolu jak je ten elekrotmagneticky ventil, videt trochu mastnosty, takze zda se, ze tam byl nejaky mali unik. Ale to si vsimli az kdyz ho demontovali.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Tak to cucim ze ti je vubec vymenili. To auto mas co za rok? Ty starý si nechali v servise?
Me totiž cim dal vic zacina bouchat prava zadni strana kde me jiz delsi dobu prolina tlumic😪 Nechapu, ze stále Sachs ty tlumice prodava pouze prez Hyundai jako origo dil za nekrestanske penize.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Auto je 06/2016, v case reklamace jsem mel najeto snad ani ne 40tkm. Mozna proto, nevim. Ano, stary si nechali, resp pry je posilaji centrale (ktera vymenu schvalila). Jinak s centrolou jsem osobne taky komunikoval, kdyz to cekalo delsi dobu na jeji odozvu (schvaleni) napsal jsem jim, poslal i link na to video jak se to houpe, mozna i to zabralo. Nevim. Kazdopadne jsem rad ze mi je vymenili.

Jeste jsem pak reklamoval popraskanou kuzi na sedacce ridice, taky mi ji vymenili. Ono ja to auto kupoval jako 3lete primo od HMCZ, melo najeto 6500km, ty kilometry najelo za jeden rok, pak dalsi dva nic. Asi se s tim vozil nejaky papalas nebo co, nevim. Ale ta kozena sedacka mohla souvyset s tim, ze se urcite o tu kuzi nikdo za ty 3 roky, co to stalo nekde venku (v lete na to prazilo slunicko) nidko nestaral.

Zavysi take asi na servisu, ja si myslim ze prazske servisy maji o dost horsi pristup k zakaznikovi, nez mimo prazske.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

A je tam cítit tedko rozdil, jestli je to mekci nebo tvrdejsi, nebo jen jistejsi v zatáčkách?
Ja uz mam najeto 171.000km, takze se nevyhnutelne blíží jejich vymena😪
Jinak, jsem se dival a tyhle tlumice dostala pouze evropska i40ka v kombiku a ve spojeni s automatickou prevodovkou
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

podle mne to je k packetu "Luxury", ja nemam automaticku prevodovku...

Utlumi se to ted driv (po nerovnosti), nerozhoupe se to tolik.

Ja si tam kdysy dal pruziny MAD (kvuli tomu ze casto jezdime nalozeny a nelibilo se mi jak to padlo dolu na zadek), ted jsem je ale vybral a dal tam puvodni pruziny (plus podlozky).

Dej vedet jak jsi poresil vymenu. Jinak je tam teoreticka moznost dat tam obycejne tlumice, ale musel bys dat na ten okruh napajeni odpor (zmerit jaky odpor ma ta solenoidni civka v tlumici a dat tam stejny)...aby auto nepoznalo ze je nema a nehlasilo ti to chybu. Konektor je zboku, pod tim calounenim kde jsou zadni bocni airbagy.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Aha, tak ja si myslel, ze jenom v kombinaci s AT...
Opravdu o tom premyslim, ze tam dam normalni tlumice a ja rikas, ze budu muset poresit tu elektroniku. Musel bych se ale jeste mrknout, jestli pruziny jsou u vsech kombiku stejny nebo je budu muset taky resit. Nekde jsem cetl, ze predfacelift je ma mekci,což by me nevadilo.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Jinak, bud rad ze nemas tu slavnou 7DCT převodovku. Vypada to, ze kazdych 70tkm budu muset menit dvojhmotu a nedej boze i setrvacnik... Proste hruza
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Fakt? Co jsem cetl tak mi prislo ze moc poruchova neni? Ja osobne autom. prevodovku nechtel, ale manzelka rika ze by ji mela rada.
Co se ti teda prihodilo?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

V 90.000km me totalne odesla dvojhmota a setrvacnik a jeste hromadu veci se muselo menit. Naštěstí to bylo na zaruku. Uz kdyz jsem to kupoval melo auto najeto 26tkm a od zacatku to cukalo prokluzovalo hlavne kdyz se jezdilo po meste nedej boze v kolonach...
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

to je blbe, ale snad to nemusi byt pravidlem. Co jsem o tech prevodovkach cetl, tak jsou vcelku dobre kvality. Kdyby to melo byt jak pises (ze by pravidelne odchazeli kolem 100t km), to by se o tom vsude psalo, to by se stezovalo tisice lidi...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tlumiče

Příspěvek od Chasnik »

Spíš, jestli to někdo nezhovadil za těch prvních 26 tkm...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Pata.87
**
Příspěvky: 118
Registrován: 27 srp 2019, 13:36

Re: Tlumiče

Příspěvek od Pata.87 »

Jak pise chasnik kdo vi kdo a jak se k tomu choval pred tebou. Kupoval si ojetinu s 26.tis km ? To je risk i kdyz je to koupene v zaruce.
A ze cuka v kolonach ? Bouzel to tak je. Neni to hydromenic !!!
Dvojspojka pocukava obcas pri popojizdeni. Reseni je nechavat si rozestup vetsi. Nechat vice popoject toho predemnou.
Ale dalsi vec muzes mit i zmetka proste. I to se muze stat ze trefis na zmetka. Jako ja se snehurkou. Mel sem na zaruku delanou celou strechu na i40 sedan. Nektere i40 na to trpeli ze na zacatku strechy nad celnim oknem rezli. U me ti bylo zevnitr ven. Udelali na zaruku tak ok. A letos sla do sveta po 3.letech a s 50.tis km. Cekam na i30 fastbek.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Vyraz "ojetina" teda mne osobne na auto s 26t km moc nesedi... :-)))

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „i40 Podvozek a řízení“