Tlumiče

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Menil někdo už prosím zadní tlumiče s elektronickou regulaci?

Už od doby co mám auto (tj. Jeden rok), model 2016, se mi zda6ze je zadek trochu níž. Cca 2cm oproti tomu co vudun6u jiných i40. Myslel jsem že je to unavenyma pružinami. Ptal jsem se v H jestli nemají silnější ale prý ne. Objednal6jsem si přuziny MAD a sám si je tam před pár měsíci vyměnil. Auto už tak nesedí ani když jsme plně naložení.

V poslední době se mi zdá že v režimu tlumičů NORMÁL se auto trochu víc houpe (většinou jrxdim6v režimu sport, Tak dřív jsem si toho nevšiml).

Nedalo mi to, trochu jsem o tlumičech googlil a zjistil jsem že se dnes používají tlumiče ve kterých je tlak a že samotny tlumič má mít vcelku velký odpor při zatlačeni. A že absence plynu (tlaku) je jedním z příznaků odchadzejiciho tlumiče. Příznakem je i to že auto víc sedí (tlak tlumiče nepomáhá pružine).

Vyndal jsem tlumič a... Pist zatlacim téměř bez odporu..
Takže asi vadný tlumič.

Muzete6mi prosím tuto moji domněnku potvrdit? Tj. I adaptivní tlumič hyundaie má mít tlak? (je to na nem6i napsáno).

Pak přemýšlím jak to reklamovat. Jestli tam dát původní pružiny a tvářit se že o ničem nevím jen že mi to asi blbě přuzi, nebo jim říct na rivinu6jak se věci mají, včetně toho6ze jsem měl tlumič ven a nechat tam i ty moje pružiny.

Předem díky za názory.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Reklama
 

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Omlouvám se za překlepy píšu to z mobilu.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Tlumiče

Příspěvek od slabostka »

keď som mal v ruke nový bežný tlmič tak on sa dá ľahko stlačiť pokiaľ ho stláčaš pomaly, čím je pokus o stlačenie rýchlejší - za kratší čas - tým to ide ťažšie, tak ako kvapalina prekonáva odpor v prietoku cez nejaký otvor-otvory... podľa mňa by to chcelo nejako objektívne otestovať a potom poprípade reklamovať.
Meniť pružiny a tlmiče na 4 ročnom aute ktoré nemá 150 -200 000km nie je "noumáuní"
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Nemusí to jít 'těžko'? Viz příklad v tomto videu :
https://youtu.be/ITm6817bI6E

Noumani to není ale občas se stává ze soudrozi někde udělají chybu...

Ja mam pocit ze když přejdu po nějaké nerovnosti zadek se tak 2-3 pohoupe (se zmenšujíci se amplitudou) než se zastaví

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Tlumiče

Příspěvek od slabostka »

Toto su sportove tak neviem...mal som nove Kyb bezne nic speci a normalne som to pomalicky pekne zatlacil...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Podle mne je to normalni, ze ty zadni tlumice s el. rugulaci jsou hodne mekke. Auto jsem kupoval kdyz melo najeto 26tkm a uz v te dobe si pamatuju, ze zadek se dal stlacit uplne lehce...
Me pravy zadni trochu vyteka a zkousel jsem ho reklamovat a neuznali me to, ze se to da udajne do 3 let stari nebo nejake takove zgryndy
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Brio píše: 04 srp 2020, 05:19 Podle mne je to normalni, ze ty zadni tlumice s el. rugulaci jsou hodne mekke. Auto jsem kupoval kdyz melo najeto 26tkm a uz v te dobe si pamatuju, ze zadek se dal stlacit uplne lehce...
Me pravy zadni trochu vyteka a zkousel jsem ho reklamovat a neuznali me to, ze se to da udajne do 3 let stari nebo nejake takove zgryndy
Odkud jses prosim te? Nejses z Prahy nebo blizkeho okoli? Prijel bych abychom to porovnali.

Natocil jsem video:
https://www.youtube.com/watch?v=MPZquUi ... e=youtu.be

Na zacatku je motor vypnuty, to jsou tlumice tuhe, ale pak motor zapnu a to se podle mne houpe az az... ja mam 75kg, ale kdyz jsme plne nalozeny, a napr projedu pres dva na sebe navazujici houpave nerovnosti tak se to uz podle mne az nebezpecne rozhoupe.

Ve ctvrtek s tim jedu do servisu. Chci aby zmerili tlumice se zapnutym motorem.

Jinak nepremyslel jsi o vymene za obycejne tlumice? (asi by se musel nejak zaslepit konektor nejakym odporem aby to nehlasilo chybu). Davat 18t za jeden origo tlumic se mi nechce a jine nez origo ECS jsem u nikoho prodavat nevidel.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Haha to video nema chybu :lol:
Jsem z Brna. Pozdeji zkusim s tim zadkem taky tak zahoupat a dam vedet
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Tak to skus prosim. Budu rad za test. Zajima mne hlavne ten "test" se zapnutym motorem (Mode je v rezimu Normal - tj nesviti SPORT na displeji).

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Tak me to prijde uplne stejny akorat ze nemam tazne, takze jsem nechtěl nejak moc skakat po kufru🙂
Asi udelat test tlumicu s nastartovanym autem a pak se uvidi. Nedávno jsem googloval ty tlumice a nasel je nekde v zahranici kolem 450€ za kus.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Diky za test. Ono je jeste otazka jak to funguje. Urcite tam je nejaka ridici jednotka, ktera snima vicero veci (zatizeni napravy, pretizeni a kdovi co) a mozna kdyz auto stoji tak je "ventil" otevren, za uzavre se az pri jizde.

Co vim, tak jsou to tlumice Sachs CDC
https://aftermarket.zf.com/go/en/sachs/ ... mpers/cdc/
Tj. je tam ridici jednotka, X snimacu, a ventil v tlumici je proporcionalni (tj neni jen otevren nebo zavren). Co mi rikali v Hyundai tlumic meni svou charakteristiku podle aktualni situace (vyhodnocovane X krat za vterinu). Takze kdovi jak to cele funguje...

A tobe to teda pri jizde prijde taky takove houpave? pozorujes to celou dobu co mas auto, nebo se to casem takto zhorsilo?

Btw: kde jsi prosim te videl ty tlumice za tu cenu? Mohl bys mi prosim poslat link (kdyby doslo k nejrorsimu).

Jinak ja jeste zvazuji variantu ze tam dam obycejne tlumice (kdyz mi je nevymeni na zaruku a kdyz nesezenu origo za rozumnou cenu).

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Tento příspěvek uz pisu snad po treti protoze v mobilu nechtic neco zmacknu a forum se me načte znovu 🙄

Podle mne pokud tam das normalni tlumice, tak ti to hodi chybu jedine ze by v autorizovanem servisu softwarove nastavili ze mas model s norm. podvozkem...
Pokud se nepletu tak Optima ma zvlast ovladani podvozku(4x tlumic) , coz bych ja osobne privital, protoze u i40 mam pocit ze podvozek se nezmeni ani kdyz zapnu sportovni rezim
Dalsi varianta je repas ale to nevim jestli je to vubec mozne u tohoto typu tlumicu.
Jinak me se komfortni jizda libi vic nez nejaka uskakana, takze s odpruzenim jsem da se rict ze spokojen. Je fakt ze v krizove sutuaci zadek ustreli jako prvni ale budis

https://handlerparts.de/en/Product/KIA% ... 553113Z740
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Diky za link, 21t za obe je vyrazne lepsi nez 36t (za tolik je prodava Hyundai - 2x18t).

Kdybych je odpojil, na konektor bych dal odpor, tak by auto nemelo poznat ze je tam nema. Predpokladam ze tam neni nejake inteligentni signalova komunikace, ale RJ si jen meri proud ktery tlumicema proteka.

Na tom losim testu ten zadek teda ale lita...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Tak to nevim jestli ten odpor bude stacit. Dej pak vedet.
Jinak mam jednu firmu, ktera dovazi dily primo z Koree akorat ze to nejakou dobu trva kvuli covidu, ptozrm leta malo letadel. Pokud bys mel zajem tak mi posli SZ
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Odpovědět

Zpět na „i40 Podvozek a řízení“