Tlumiče

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

O tech prevodovkach je to znama vec, ze se takhle kazi. Samozrejme ze kdyz se jezdi venkovky a obcas mesto, tak skoro nic clovek nepozna ale ja bohuzel jezdim v 90% po Brne a je to fakt neprijemne. U kazdyho semaforu se modlím at neskoci cervena😄 Myslim ze hodne lidi ma s tim problem at je to Tucson, i30 atd a casem to vetsina bude muset resit. Predchozi majitel s tim jezdil na chatu pry po nic moc ceste a urcite, proto jsem mel ti potize hned od zacatku. I tak je podle mne ta převodovka spatne zkonstruovana. Hyu mel snahu udelat obdobu DSG ale nedopadlo podle jejich ocekavani. Mozna je to tim ze zvolili suchou na rozdil od koncernu z nemecka kde je mokra... Kdyz me menili tu dvojhmotu, tak chvili pred tim vysel dil se silnejsimi lamely ale podle mne to neni o moc lepsi. Udajne kroutak motoru na to DCT je prilis velky a tim padem se to postupne kazi. Dokonce udelali novy firmware RJ prevodovky ale taky nic. Na druhou stranu zase musim podotknout, ze jsou momenty kdy to DCT funguje opravdu skvele. O tom ze mění prevodove stupne clovek skoro nepozna a ten to robot dela fakt bravurně...
Na stesti Valeo uz nabizi dily tzv z druhovyroby, takze oprava uz nebude 100 tacku ale jen 40😄🙄☹️
Doufam ze to stejny udela i Sachs s temi tlumici.
Jinak, o koroze střechy vim. Byla to bolest prvnich i40. Taky odchazeli motory ale pak uz to nejak vyresili. Ja mam panoramu, takze vsechno je sklo.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Reklama
 

Pata.87
**
Příspěvky: 118
Registrován: 27 srp 2019, 13:36

Re: Tlumiče

Příspěvek od Pata.87 »

Mas jedno kupoval si to s 26.tis km musis pocitat s inevesticema bouzel. A je jedno zda je v zaruce. Je to ojetina a ne nove. Nevis jak kdo se k tomu choval pred tebou. Ale zda je v zaruce meli by na zaruku. A otazka je kdyz si kupoval co bylo psano v predavacim protokolu auta ? Zda tam bylo jen provozni opotrebeni. A nebo napsano nutna vymena vi nutny servis. Neurazim te nejak tou ojetinou. Ale psal si kupovano s 26.tis km. Coz pro me je ojetina at uz jako DEMO ci referenske vozidlo. Ale proste i tak musis pocitat uz s investicema.
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Samozřejmě vim, ze jsem si poridil ojetinu a pocital i s investicemi. Mozna to zni ze na auto furt nadavam ale neni tomu tak. Co se tyce aut, tak jsem spis puntickar, takze se snazim je mit v perfektnim stavu. BTW, pral bych si kupovat od majitelu jako jsem ja😄
Pred chvili jsem napsal muj pohled na i40, tak snad bude kazdymu jasno, ze ji mam rááááád💞
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Pata.87
**
Příspěvky: 118
Registrován: 27 srp 2019, 13:36

Re: Tlumiče

Příspěvek od Pata.87 »

Klidne bych ti prodal moji snehurku i40 sedan. Opecovavana s laskou. Neslapani na krk pri zajezdu motoru. Dochlzeni turba. Po nadtartovani nechavam min 2.minbezet motor nez jedu. A je jedno zda zima ci teplo. Atse probehne aporadne se promaze. A az se ohreje motor dalsich tak 10.min volne jizdy. Pak ostrejsi jizda. Zadnej karbon nic takoveho neznam. A hlavne dalkove cesty zadne jezdeni kolem komina.
Omlouvam se zda sem se dotkl s tou ojetinou. Ale vim o spoustu lidi co meli auto jako ty. Defacto zanovni a hned je cekal servis jako olej preventivne i desticky byli ko. U me jsou ok sem zvykli predvidat a vyuzivam brzdu motorem setrvacnosti. Ale po 3.letech a 10 mesicich se loucim se snehuli. Cekam na i30 fastbeck. Mrzi me ze se nova i40 do evropy nedostala. A ani kia optima se uz nenasla :(
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Mam rad upřímnost, takze je dobre kdyz každý z nas se vyjádří podle toho jak to vidi. Kez by to takhle bylo i v politice😉
Jsem taky premyslel kdybych se rozhodl menit karu, tak co poridit ale bud se me to nelibi a nebo je to hodne drahy. Napriklad novy Santa Fe se moc libi ale je to palka kor v techto spatnych casech, tak doufejme ze bude lepe.
Moc se mi libi Kia K7 ale tady se asi nebude prodavat. Posledni i30 vypada dobre. Nevim jestli bych ale do ni sel. Posledni co jsem mel pujcenou ze servisu tak me moc nenadchla. Zadni naprava skakala jak koza a to odhlucneni katastrofa. Pak me dali na par dni Tucsona a to uz bylo uplne jina story. Docela se me to zalibilo hlavne v nafte. Mel jsem moznost se svezt i s benzinem ale ta spotreba byla hruzostrasna. Neco kolem 11l. Bylo to ale 4kolka.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Pata.87
**
Příspěvky: 118
Registrován: 27 srp 2019, 13:36

Re: Tlumiče

Příspěvek od Pata.87 »

SantaFe je hezke vozidlo. Ale me SUV moc nevoni. Kdy si sem mel pujcenou Konu. Kdyz byla Snehule na reklamaci. A musim rict ze jezdila hezky ta 1,6 Gdi-T i ta dvojspojka byla ok. Jezdila dobre. Jen par km trvalo nez sem si zvykl ze to je dvojspojka a ze ma odlisne chovani nez hydromenic. Ale byla to raketa :D jen je to spise z meho uhlu pohledu holcici auto ta Kona. Ale bylo to prijemnejch 14.dnu. Je skods ze nova generace i40 do evropy ne :( chapu male prodeje. Ale me by uspokojil jen sedan :D fastbeck je tak mezi. Uz aby byl doma.
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

👍
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Tlumiče

Příspěvek od idam.i »

Rád spomínam na i40.Keď som ju kúpil,tak ľudia sa mi prihovárali čo je to za parádu.Keď šla do sveta mala natočených cez 130.000km.Bol to môj prvý :hyu: a neľutujem.Preto aj ďalšie auto bolo :hyu: No časy sa menia. 8-[
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Pata.87
**
Příspěvky: 118
Registrován: 27 srp 2019, 13:36

Re: Tlumiče

Příspěvek od Pata.87 »

Stejne jako u me. Ma snehurka vsem se libila s bylo to jako zjeveni uplne. A vsicky co to je zac ? To ze je Hyundai ? :-O
Skoda ze nastupce do evropy ne ;(
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

@idam.i koukam ze mas Insignii, jak jsi s ni spokojen?

Ja jsem jinak co se tyce vztahu k autu na tom podbne jako "kolegove". Taky bych chtel kupovat auto od sebe :-). Dlouho jsem mel starou Vectru (proto se ptam na tu Insignii, protoze jako majitel Vectry jsem si rikal ze nekdy budu mit Insignii, i kdyz jsem nakonec sel do Hyudaje), najel jsem na ni asi 400tkm, kupoval jsem ji jako ojetinu, a myslim ze casem, jak sem ji vlastnil byla v lepsim a lepsim stavu. Byl tam nejaky problem s vykonem, autorizaovany servis si s sim nevedel rady, ja to nakonec vyresil. Auto dodnes jezdi, jeznim nim tech par km do prace a z prace, abych si nenicil i40-tku. i40 ma u mne super starostlivost. Ja to beru tak, ze jak se o to auto budu starat, tak mi bude slouzit. Nevim, mozna to je uz trochu prezite heslo, ne uplne vhodne do dnesni spotrebny doby, ale ja to takto proste mam. Vymena oleje kazdych 12-15t km, asi 3-4x rocne na auto rucne nanesu vosk, do nafty pridavam VIF aditivum, snazim se jezdit tankovat na Euroil (maji pry naftu bez bio slozky). Taky auto nejdriv nastartuji, pockam a az po chvilce jedu, na plyn moc netlacim.
Kdyz jedem od manzelcinych rodicu, tak je tak takovy dlouhy kopec, to jsem resil jak na to, specialne v zime, abych nemusel auto hnat do kopce se studenym motorem :-). Auto jsem si odhlucnil, kdyz je v nem neporadek, hezky si to tam uklidim. Manzelce rikam, ze ona ma kuchyn ja mam auto, taky tam chci mit hezky cisto :-). Kdyz se neco vyskytne snazim se to resit hned.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Tlumiče

Příspěvek od idam.i »

Zatiaľ mám Insigniu krátko,cca.2000km.Spokojnosť vysoká.Splňuje všetky moje požiadavky,dúfam, že aj dlhodobo mi tento pocit ostane.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Tak at slouzi! Cetl jsme ze tato nova verze patri mezi nejspolehlivejsi auta co se ted vyrabi.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Takze, mam oba zadni CDC tlumice vytekly a mam podezreni, ze zrovna jeden trochu i mlati nebo alespon muj mechos si mysli, ze takovy to tupy bouchani, ktery tedkom pozoruju, je prave diky jednomu z nich. Bohuzel se daji sehnat pouze origo v Hyundai za nekřesťanské💰 neco kolem 20.000kc/kus. Nasel jsem borca, kterej to pry repasuje cca 6.000kc za kus vc DPH akorat, ze to trva 3 tydny. Nejhorsi je to, ze bez auta tak dlouho nemuzu byt, tak premyslim, ze koupim obyc Sachs za litr + ulozeni(asi ze tam je jiny bez loziska) a budu doufat, ze vse bude pasovat. Urcite me system ECS nebo jak se tomu nadava, bude hlasit chybu ale to je to nejmensi, co me tedkom zajima. Cisla obou CDC tlumicu jsou 55311-3Z740 a 55321-3Z740 kdyby to nekdo resil do budoucna.
Na tehle strankach https://handlerparts.de/ru/Search?code=553113Z740 maji tlumice co potrebuju akorat mam strach, ze kdyz objednám ty nejlevnější za 130€, ze me bud neprijde nic nebo uplne neco jinyho. Cetl jsem recenze o tyhle firme a jsou to pry nejaci rusaci a hodne lidi se na ne stezuje, ze jsou to podvodnici, tak nevim co delat🙄🙄🙄
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče

Příspěvek od patriknet »

Ahoj Brio,

mozna bych skusil je vymenit nekde v servisu, kde maji moznost rychle tlumice kupit od sveho CZ dvorniho dodavatele, kdyby ti nesedeli ty tvoje co si koupis, tak ti je objednaji od sveho dodavatele (co vim, tak vetsinou to byva rychle, snad i do druheho dne) a ty svoje vratis (kdyz je koupis tady v CR na eshopu).

Jinak ten system ti asi bude hlasit chybu, ale myslim, ze kdyz pak zmeris el. odpor toho tlumice a das na tu koncovku stejny klasicky odpor, tak to nepozna, ze tam neni skutecny tlumic.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče

Příspěvek od Brio »

Cau Patriku,
Mel jsem naplánovaný, ze ty obyc tlumice objednam prez net a kdyby nesedeli, ze bych je vratil. Samozrejme, ze bych se snazil aby krabice a celkove obal byl bez poskozeni atd.

Po nekolika emailech s handlerparts.de s nejakym Eugenem(asi Evgenij)😁 tak jsem to nakonec rysknul a poslal platbu. Evgenij tvrdi, ze všechno by melo byt ok a ze pred odeslanim zbozi pry kontrolujou. I tak jsem si skoro jist, ze bude nejakej zadrhel, protože 130€ za tlumic, kterej stoji 18-20tkc je nesmysl a tak se necham prekvapit. Jinak, s postovnym prez DPD celkem 273€. Platil jsem vše prez PayPal, tak doufam, ze me podrzi az bude nejakej ten problem, takze tak nejak😔
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Odpovědět

Zpět na „i40 Podvozek a řízení“