Přední ramena na facelift

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Podelim se o sve zkušenosti s prednimi rameny a treba to nekomu i pomuze.
Takze, zhruba ve 120tkm me vodeslo predni pravy. Zaruka samozrejme nic. Mam pocit ze tam je omezeni 3 roky nebo do 100.000km na podvozek... Novy originalni dil 54501-3Z700 za 8.240kc bez dph, coz me prislo trochu moc i kdyz je vyrobeno z hliniku. Nastesti v Hyu servisu me nabidli alternativu od firmy Delphi za zhruba 3.500kc, kde mi ho i vymenili, takze pohoda. Jenze po zhruba 30tkm me tedko vodesli obe ramena najednou, takze opet zklamani a starosti co s tim🙄 Pry ho zkusi sami vyreklamovat ale at s tim moc nepocitam ze to uznaji a vrati penize... Takze co ted? Takhle prece nemuzu jezdit, takze po nekolika hodinovem hledáním na netu jsem zjistil ze je docela problém sehnat tyhle ramena v náhradě na i40 po faceliftu i kdyz ta ramena jsou skoro stejna s pred FL akorat se lisi v zakonceni čepu, ze pred fl je tam zavit a po fl ne... Jinak, do roku 2015 tech vyrobcu je mraky a za slusny peníz. Snad pouze na jednych stránkách jsem nasel i jine vyrobce nabízející ramena na i40 po FL. Kavo parts za 5335kc a Metzger za 4.500kc. Mozna jsem udelal chybu ale opet jsem rozhod pro Delphi, takze az čas ukaze. Jinak, obe ramena me vysli na 4.600kc. Davam i čísla tech dilu. Delphi TC 3794 leva a Delphi TC3795 je prava strana. Hodne stesti a bezproblemovych kilometru😉
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od patriknet »

Jako majitel po-faceliftové verze i40, a bohužel také možná budoucí řešitel stejného problému, mám pár otázek:
a) zajímalo by mne co konkrétně znamená, že ti ty ramena odešli.
a) neřešil si prosím tě proč dochází k tomu výraznému opotřebení ramen? Je to nějak blbě navržený? Nebo to je tím materiálem (hliníkem). Nemohli se na tom podepsat i 18" kola s profilem 222/45?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Akorat jsem si vyzvedl auto a zda se byt v poradku. Sice jeste malinko citim vuli ve volantu kdyz prejedu prez vetsi diry ale to bude podle mne mala vule v hrebenovem servorizeni nebo jak se tomu nadava. Docetl jsem se ze Optima ma stejne to rizeni a Kia vydala TSB jak to opravit... Mozna zkusim jim to v Hyu ukazat co na to řeknou, jestli me s tim nevyhodi😄
Ptal jsem v servisu proc ty ramena mě tak odchazi a ze nevi. Mozna spatnej kus a podobny blaboly. Pry jsem jeden z mála co to takhle musel resit. Urcite je to i tim, ze jezdim z 90% mesto pak jeste ty nizkoprofilove 18ky. Takze tak nejak
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
kyngi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 06 pro 2016, 12:33

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od kyngi »

Brio,
no mě by taky zajímalo, co znamená "odešlo rameno". To se zlomilo, nebo zkroutilo? Nebo odešly pouzdra, nebo spodní čep?
Mě totiž začalo autíčko jemně plavat, tak přemýšlím,čím to je. Na tomhle autě jsem nic nedělal, jenom přední a zadní desky na brzdách.Klasika..
A výměny olejů..A nevíte někdo hodnotu sbíhavosti? r.v. 2013.
Dík
Renault Thália 1,2 16V
Renault Megane 1,5 Dci
Renault Espace Grand 2,0T Initiale v LPG
Hyundai I40 Combi 2,0 Experiens Style AP v LPG
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Údajně ty silentbloky nebo jak se jim nadava. Zktatka to zacalo nejdříve bouchat hlavně při zatáčení a pak i neskutecne vrzat. Jezdim hodne město, takze si myslim, ze je brzy budu opet menit. Mam totiz pocit, ze se zacina ozivat leve a jeste k tomu i servorizeni. Zjistil jsem ze Hyundai ma minimalne 2 TSBčka na serva u i40 ale moc se o tom nemluví... Asi schvalne aby šetřílí penízky.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od lumix »

patriknet píše: 18 srp 2020, 12:04 Jako majitel po-faceliftové verze i40, a bohužel také možná budoucí řešitel stejného problému, mám pár otázek:
a) zajímalo by mne co konkrétně znamená, že ti ty ramena odešli.
a) neřešil si prosím tě proč dochází k tomu výraznému opotřebení ramen? Je to nějak blbě navržený? Nebo to je tím materiálem (hliníkem). Nemohli se na tom podepsat i 18" kola s profilem 222/45?
Kola 18” tomu opotřebení určitě pomůžou. Jinak 100-120kkm mi nepřijde až tak tragické. Vymackaji se silentbloky a auto jede o dost hůře. Daji se koupit samostatné silentbloky předních ramen, tak pokud je člověk trochu zručný, lze přelisovat doma.
kyngi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 06 pro 2016, 12:33

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od kyngi »

Brio,
dík za odpověď. No, celé komplet rameno je jednodušší vyměnit, ale je to zbytečné. Stačí vyměnit silentbloky-pouzdra a nebo je to jenom spodní čep řízení, což jsem dělat u všech aut, co jsem měl - materiál v řádech stokorun, ne moc náročná práce 2-3 hodiny podle stavu. U žádného to silentbloky nebyly, ramenna vždy dobrá. Ale říkám, u I40 jsem zatím nic podstatného nedělal. Ten spodní čep se projevuje takovým cuknutím)podklouznutím) kola do boku a zaplaváním auta. Nikdy to nebylo slyšet jenom cítit v řízení při vyšší rychlosti na rovině.

P.S. Nejmarkantněší ( zatím výměna 3 x za 260 tkm) to bylo u Grand Espace, ten má těžký předek. A kulové čepy řízení taky. Za celou dobu 1x axiální táhla. A to jsem dával kvalitu.

Eventuelně by mohli mít vliv také vymlácené kulové čepy řízení, nebo axiální táhla řízení-a to kloub u převodky řízení, což si může někdo vyložit jako závadu na převodce řízení nebo serva. Je jednodušší a výhodnější někomu vnutit výměnu celého řízení namísto výměny táhla v řádu stokorun.
Renault Thália 1,2 16V
Renault Megane 1,5 Dci
Renault Espace Grand 2,0T Initiale v LPG
Hyundai I40 Combi 2,0 Experiens Style AP v LPG
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

To jsem prave nezjistil co přesně u těch ramen vodeslo. Menili je totiz v Hyundaji a vsichni vime jak to tam chodí. Nechte a auto a pripravte si balik peněz😄
Vim o tom, ze se ty dily daji samostatne menit a pry to vydrzi vic ale v Brne je to skoro nerealny, protoze vetsina mechosu tady jsou jenom měniči a je i docela problem, kdyz si dily dovezes sam. Mozna by bylo fajn, kdyby jste nekdo semka hodili ty samostatne dily, co se daji pak vylisovat a posléze vymenit.
Pak je taky otazka na kolik to celkem vyjde, jestli fakt neni lepsi vždycky koupit to rameno od Delphi za 2k a vymenit ho cely.
Jo, ty 18" urcite k tomu hodne přispívají. Přemýšlel jsem o 17kach hlavne kvuli komfortu, tak uvidime.
Jinak, vsechny 4 ty axialni tahla a klouby nebo jak se jim nadava, mam vymenene a stejne kdyz jedu po kostkach tak me rachoti neco v tom sloupku od volantu. Jsem si jist, ze to jde ze spod ze servorizeni a mozna ze i ta plastova "hvězda" pod volantem, co snad na vsech modelech odchází, ze je v haji...
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
kyngi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 06 pro 2016, 12:33

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od kyngi »

Co může rachotit, to nevím. Možná je to něco nedotažené(třeba servo),nebo uchycení řídícího ústojí ke karoserii. A bouchá to jak do něj jdou nárazy od kol.
Pro zajímavost- mě se projevuje " vrzání palubovky". Nevím co to je a proč. A je to jenom někdy. V létě v pohodě, ochladilo se a začalo to. Jde to z palubky. Ale jenom někdy...
Jinak celý život si dělám údržbu na autech sám a spoléhám na svůj úsudek a zkušenosti. Sice to zabere nějaký čas, ale je to bezpečnější a taky za cenu materiálu. Když už jsem musel , třeba kvůli záruce, rychlosti,nebo možnostem, tak se mi vrátilo auto s nějakou jinou chybou(nedotažené cosi,chybějící cosi) prostě vždy problém. Třeba drobný nebo malicherný,ale znepříjemňoval život)vždy jsem musel "dodo" - dodělej doma.
Renault Thália 1,2 16V
Renault Megane 1,5 Dci
Renault Espace Grand 2,0T Initiale v LPG
Hyundai I40 Combi 2,0 Experiens Style AP v LPG
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Tedko me to zacalo delat taky a je to palubovka o celni sklo. Nejvice je to slyset z prave strany. U i40 je to znama věc. Pomohlo me trochu tohle tesneni ale neni to vono, takze zkusím objednat s delším zobackem https://m.de.aliexpress.com/item/329770 ... .jpg_.webp nebo tenhle typ https://m.de.aliexpress.com/item/400025 ... .jpg_.webp
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

V tom TSB, o kterem jsem se zminil, tak prave jedna z věcí co se meni, je prave ten šroub na uchyceni ridiciho ústrojí... Zkusim to jeste v Hyundaji, jestli budou tak hodni😁 a nespravi to nez mi za mesic skonci zaruka😪
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
kyngi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 06 pro 2016, 12:33

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od kyngi »

Brio
Dík za radu, s tím oknem to prověřím
Renault Thália 1,2 16V
Renault Megane 1,5 Dci
Renault Espace Grand 2,0T Initiale v LPG
Hyundai I40 Combi 2,0 Experiens Style AP v LPG
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Je to vono. Ver mi😄
Tomu typkovi to rachoti uz extremne moc
https://youtu.be/sWb4aHWQo4k
https://youtu.be/lzR7HVKK3wU
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Takze auto v servisu kvuli nekolika drobnych problemu. Po te co jsem je poprosil at se mrknou na sloupek rizeni, ze trosku drnci kdyz jedu po kostkach a taky at se me podivaji i na hrebenive rizeni, tak mi oznamili, ze prave rameno opet v haji. Tak jsem koupil opet Delphi tento krat vyslo na 2.050kc a to stare zkusim vyreklamovat, protoze podle mne to neni normalni. Příště bud pujdu do originalu za 10.000kc nebo pokud nekdo vi, kde koupit jednotlive silentbloky a prelisovat je, tak byl bych za to moc rad.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od patriknet »

No to je pech. Napadlo mne jestli neni vule i jeste jinde, ta by taky mohla pomoct tomu aby ty ostatni casti odesli rychleji...
Takze ted ti to odeslo po kolika km?
Nemohl bys sem prosim hodit foto te casti ve ktere se rameno lisi od pred-fl verzi?

Nepremyslis o vymene tech 18" za 17" ?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „i40 Podvozek a řízení“