Přední ramena na facelift

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Tedko mam najeto cca 174.000km, takze vydrzelo zhruba 20tkm, coz se mi nezda normalni. Nevim presne kterej silentblok presne odesel. Mam pocit, ze ten čep nebo jak se tomu nadava, ktery je na fotce. Taky nechápu co by to mohlo tak moc ovlivnit, ze mi odchazeji tak casto ty ramena. Mozna kombinace nekvalitniho dilu Delphi + 18" kola + urcite trochu vule v hrebenovem rizeni + to, ze jezdim vetsinou mesto. Axialni tahla a cepy rizeni mam vymenene, takze tezko rict.
Uz druhej den dumam nad tim, ze koupim 17" kola a ze alespon trochu pomůžu podvozku. Nejlepe bych tam dal 16ky s poradnou gumou a uzival si komfortu. Jeste uvidim. Mam totiz fungl nove celoroční pneu na které nedam dopustit a kupovat vsechno znova se me moc nechce.
Přílohy
YYAAAgLLE-A-960.jpg
YYAAAgLLE-A-960.jpg (72.32 KiB) Zobrazeno 826 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od patriknet »

Co se tyce vule v tom ramene: kdyz chytis ten cep do ruky (nebo klesti) a kyves nim do stran, tak tam vule neni? Nema poskozenou tu gumovou krytku? (tim by se tam mohla dostat spina a tam by mohlo "zbrousit" ten kulovy cep rychleji, resp by vyteklo mazivo a pak by se drel na sucho.
Kdyby byla vule nekde jinde v naprave nebo mozna i v tom hrebenovem rizeni tak to podle mne muze zpusobovat rychlejsi vymlaceni ruznych silentbloku a cepu (proste ma to prostor uderit, jako kdyz se bouchnes do neceho pesti, kdyz mas malou nebo nulovou vzdalenost to to neni velka sila, ale kdyz se ruka "rozezene"...)

Zajimalo by mne kde presne ta vule je. Mimochodem nebyl jsi na testu napravy? Mam na mysli to jak na STK testuji vule... muzes tam zajit vyslovene na test vule v napravach, zaplatis si jen ten test, nestoji to moc (ja tam jednou byl s jinym autem, zaplail jsem asi 300).

Tam co ti ty ramena menili ti nerekli k domu nic?

Podle mne 20t je nic, to by skutecne melo vydrzet vic.

Jinak diky za foto - tak to tam proste skutecne nenapasujes (tu pred fl verzi ramena).

Ja jinak taky uvazuji o zmene 18" za 17". Auto mi prijde dynamictejsi a konfortnejsi. Napis inzerat nekde mozna nekdo vymeni sadu za sadu, kdyz tak ti doplati.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

No auto je stale v servisu a cekam az me zavolaji🤨
Na STK jsem byl nedavno a nic me nerekli krom toho, ze je vsechno v poradku. Jsem si temer jist, ze budu mit trochu vuli v tom hrebenovem rizeni. Nasel jsem TSB ohledne problemu s rizeni na Optimu, Sonatu atd. Obsahuje opravnou sadu za par stovek ale nemuzu zjistit, jestli pasuje na facelift a v Hyndaji samozrejme na mne cumeli jak na.., kdyz jsem tam dorazil s vytistenym TSB. Na predfacelift urcute pasuje, tak kdyby mel nekdo zajem, dejte vedet.
Vcera jsem jim tam dovez to rameno a koupil jsem navic tyhle tyče https://mlparts.cz/tyc-vzpera-stabiliza ... order_item Rikam si ze je to par korun, tak zacnu vylucovaci metodou🙃
Doufam ze to stare rameno nevyhodi a pak se na neho mrknu ale nevim, jestli neco poznam. Jinak, ta fotka je z netu...
Určitě casem pujdu do 17ek nejlepe 205/55/17 a na vzhled kaslu. Uz jsem nasel par kol o sire 7j, ktere maji atest na i40 s touhle pneumatikou. Zajimavy je, ze radius gumy u 225/45/18 je stale o kapanek vetsi nez u zminene 205/55/17
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od patriknet »

ja mam v technicaku pro 17" rozmer pneu 215/50/17 co je v polomeru asi o 5mm mensi nez pro 225/45/18.
Podle mne jsou i hezke 17". Ja jsem si sehnal na zimu originalni "po fl" 17" disky, prijdou mi taky moc hezke.


Do servisu muzes zavolat at to nevyhodi a v podstate by se mohli zespodu na to i podivat a pokusit se identifikovat problem (vuli?), co? nez to jen slepe vymenit...

co je to ta TSB? A ted to auto mas v autorizovanem servisu?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od zulyk »

TSB - technical service bulletin
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Takže, pred chvili jsem si vyzvednul auto a dojel dom s usmevem na tvari. Auto je jako nove. Nevim co nejvic pomohlo, jestli to rameno nebo ty tyčky, co jsem dokupoval navic, nebo kombinace obou veci. Schvalne jsem prejel prez 2 retardery a auto drzi skoro jak ten Tucson, kterej me dali jako nahradni auto. Stary rameno mam v aute ale zapomnel jsem se zeptat, co presne na nem vodeslo. Zkousel jsem s tim hybat a nevypada, ze by tam bylo neco volneho. Urcite me s tim pri reklamaci vyhodi ale za pokus to stoji.
Bohuzel, neprisli vsechny dily co byli objednane. Druhej silentblok motoru, plechovy kryt turba, ktery tam se skoro rozpadl a udajne ta slavna hvezdice, ktera odchazi ve sloupku řízení u skoro vsech modelu Hyundai/Kia. Pry jak se objednávají dily prez Madarsko, tak tam maji tedko neskutecnej bordel. Na dotaz, ze si nemyslim, ze u faceliftu je tam hvezdice jako u predfaceliftu, mi servisak odlovedel, ze mechos zkratka na neco prisel, co tam vodeslo a asi to bude vono, tak jsem moc zvedavej za par dni az tam zase dojedu, co s tim budou delat.
Nejvetsi radost mam ale ze silenbloku motoru, ktery byl na milion procent spatnej a vibrace na volnobeh byli hrozne nepříjemné. Tedko mam pocit, ze mam benzinaka😄 Zatim jen malinko vibrace do volantu ale je to rozdil jak svi.. Az vymeni i ten druhej tak asi radosti omdlim. Vecer jeste budu testovat.
Přílohy
IMG_20201216_145443_copy_691x921.jpg
IMG_20201216_145443_copy_691x921.jpg (98.29 KiB) Zobrazeno 787 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od patriknet »

Tak super, hlavne ze ti to opravili, to vzdy potesi kdyz jsi clovek jde po opravene auto :-)

To jsem pak zvedav co ti jeste reknou, urcite dej vedet na to technik prisel.

Btw: kryt turba - to se ti jakoze nejak sam od sebe rozpadl?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Tady to je. Hlavne ze zacatku me vylekal ten klepot jsem mel pocit, ze me umrel motor. Bylo to slyset i v kabine https://youtube.com/shorts/KIbseL0saJE
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od patriknet »

aha, tak to se vlastne asi uvolnil nebo ulomil nejaky drzak toho krytu.
Jinak znelo to hrozne, to bych se taky vylekal. Koukam ze si si uzil s tim autem, to jsem zvedav co me taky jeste bude cekat. Ale nemyslim si, ze by v tomto byl Hyundai nejak vyrazne mimo beznou poruchovost.

Btw: jeste k tem cepum, ta vule nemusi byt az v takovem rozsahu ze by to slo zjistit rukou, nekdy je potreba chytit do zveraku a druhy kus necim pacit, nebo drzet v klestich a pod..

No drzim palce, at se ti vsechna problemy podari co nejlepe vyresit.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Jj, drzak toho krytu se urval. Naštěstí vsechno na zaruku. Jo a zapomnel jsem jeste říct, ze me konecne opět funguje vyhřívání volantu. Pod nim tam byl spatnej ten krouzek, takze spokojenost. Uz bych nechtel auto bez tehle vychytávky ;]
Samozrejme jsem resil toho hodne a jeste budu ale je to i tim, ze auto nemam jako vetsina lidi za plechovku u ktere jim staci se s ni presunout z bodu A do bodu B. Pak bych urcite skoro nic neresil. Myslim si, ze Hyundai, co se tyce kvality, je tak nejak na normalni urovni. Nejsou to zadne super drzaky ale v dnesni dobe uz se snad ani takova auta nevyrabi. Svět aut se podle mne hodne změnil. Na druhou stranu ale mam nekolik kamaradu taxikari co moji stejne stary Superby a Octavky, a pry skoro nic nemuseli resit krome par kravin. Ale je to urcite individualni. Ja mit Skodovku i kdyby byla ta nejkvalitnější, tak v servisu me i tak znaji krestnim jmenem, tak jako je tomu u nas v Hyundaji🤣
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od patriknet »

Hele, ja to mam stejne, vcetne to ze mne znaji v servise :-DD
Btw: do ktereho servisu jezdis? Ja jsem na prazske uz zanevrel, ten jejich pristup mi prijde dost neprijemny. Kdyz si auto kupujes, tak to se chovaj hezky, ale pak, tam uz je citit ze zakazniku maji dost...

Co se tyce tech aut, ze se zmenili, plne souhlasim, ale jeste bych to zobecnil na "svet se zmeil", a ted nemyslim na to se deje aktualne :-).
Auto je podle mne tak komplikovany stroj, a nove modely prichazeji tak rychle, ze i v tom autorizovanem servisu uz proste ani nemaji sanci auto detailne poznat. Co maji je silne zazemi v podobe vybavy, manualu, techniky atd, ale oprava komplikovanejsich "zahad", je castokrat taky o tom, ze se postupne zkousi (jde se podle manualu) jeden dil za druhym. Nerikajic o tom, ze se uz komponenty neopravuji (cas technika je drahy), ale meni se dil.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Plne souhlasim. Vsechno je jinak. Treba nedavno vysel faceliftovany Tucson a ted uz je zase uplne novy model i jako mild hybrid, plug in hybrid atd, takze tem servisum opravdu nezavidim. Mechosi budou muset jezdit na skoleni 2x mesicne😄 Taky diky koronky se lide zmenili. Skoro vsichni podrazdeni ale neni se cemu divit. Doufejme ze budem brzy opet zit normalne.
Jinak, auto servisuju v Brne ale radsi nebudu jmenovat kde presne. Hyundai servisu jsou tady pouze 2 a podle mne nestihaji. Hlavne ten jeden kam jsem ze zacatku jezdil ale po nekolika mesicu jsem jim tam musel vynadat... Fakt hruza. Na detaily se radsi neptej🔫 Asi fakt radsi jezdit do Horni Dolni, kde si zakazniku vice vazi
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od patriknet »

..ja jsem koupil auto v Brne, muselo to byt teda v jednom z tech dvou, kupoval jsem "ojetinu" (jak by to tady nekdo nazval), mela najeto 6500 km. Pripup pana prodavajiciho mi prisel ze zacatku vlidny, ale pak kdyz jsme uz resili nektere veci ohledne prodeje zas tak vstricny nebyl, nerikajic ze napr rikali, ze udelali kompletni garancni prodhlidku (auto najelo tech 6500km orvni rok, pak 2r nekde stalo, proste za dalsi 2r na tachometri pribylo asi 5km), ale kdyz jsem se pak doma dival na vzduchovy a kabinovy filtr, ty evidentne menene nebyly.

ano ano, podrazdenych lidi pribyva, tak snad se z toho vsichni dostaneme zivi a zdravi ;-).

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Jelikoz me opet boucha rameno, tak jsem se rozhod tentokrát koupit originální, protoze ty Delphi ramena stoji za p... Vydrží zhruba 30-40.000km. Jsem moc zvedavej jak si povedou tady tyhle🙄 Nechapu, ze tak casto odchazeji u i40. Mozna to souvisí s jiným dilem, ktery k tomu přispívá jako napriklad vule v rizeni nebo v poloosach.
Přílohy
IMG_20210510_143533_copy_417x557.jpg
IMG_20210510_143533_copy_417x557.jpg (77.98 KiB) Zobrazeno 569 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Přední ramena na facelift

Příspěvek od Brio »

Foto
Přílohy
IMG_20210510_143614_copy_417x557.jpg
IMG_20210510_143614_copy_417x557.jpg (91.05 KiB) Zobrazeno 569 x
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Odpovědět

Zpět na „i40 Podvozek a řízení“