Servis a garančky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Dnes som absolvoval 1.garančku. Bol som v Autopolis v BA.Po predchádzajúcom telefonickom dohovore a porovnaní cenových ponúk od iných servisov,som zvolil Autopolis.Zrhniem to tak,že neľutujem.V podstate platilo všetko na čom sme sa dohodli.Akurát som nepochopil ako môžu kontrolovať karosériu bez toho ,aby ju umyli.Sympatická slečna na pozícii príjmacieho technika my vysvetlila,že umytie je až ,keď faktúra presiahne nejakú sumu.(tuším tam bolo 250e) :No ubezpečila ma ,že tento problém prednesie vedeniu a predpokladá,že v budúcnosti by to už malo byť inak. :?: 1.garančka ma stála 125 euro s tým,že som si doniesol vlastný olej (40e).Druhá už vychádza viac.
Reklamoval som začínajúce sa olupovanie koži na volante.Bol som informovaný ,že o tomto probléme vedia a hneď mi ponúkli riešenie.Očakával som výmenu volantu,ale ponúkli mi ,že dajú môj volant prečalúniť pravou kožou,samozrejme v ich réžii.Aj keď ma to prekvapilo,tak som si po chvíli uvedomil,že je to lepšie ako tam dostať opäť podobnú umelú kožu. :idea: Má dodnutý termín na 12.10.Tak potom pridám aj poprípade nejaké foto.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od doni »

idam.i píše:Dnes som absolvoval 1.garančku. Bol som v Autopolis v BA.Po predchádzajúcom telefonickom dohovore a porovnaní cenových ponúk od iných servisov,som zvolil Autopolis.Zrhniem to tak,že neľutujem.V podstate platilo všetko na čom sme sa dohodli.Akurát som nepochopil ako môžu kontrolovať karosériu bez toho ,aby ju umyli.Sympatická slečna na pozícii príjmacieho technika my vysvetlila,že umytie je až ,keď faktúra presiahne nejakú sumu.(tuším tam bolo 250e) :No ubezpečila ma ,že tento problém prednesie vedeniu a predpokladá,že v budúcnosti by to už malo byť inak. :?: 1.garančka ma stála 125 euro s tým,že som si doniesol vlastný olej (40e).Druhá už vychádza viac.
Reklamoval som začínajúce sa olupovanie koži na volante.Bol som informovaný ,že o tomto probléme vedia a hneď mi ponúkli riešenie.Očakával som výmenu volantu,ale ponúkli mi ,že dajú môj volant prečalúniť pravou kožou,samozrejme v ich réžii.Aj keď ma to prekvapilo,tak som si po chvíli uvedomil,že je to lepšie ako tam dostať opäť podobnú umelú kožu. :idea: Má dodnutý termín na 12.10.Tak potom pridám aj poprípade nejaké foto.
Mojmu otcovi sa tak olupala paka na i30. V hyu v NR :) mu povedali 150€ za novu. Tak sa nasral z maminej starej kabelky kuso vystrihol, rozobral paku a vymenil. Rozdiel vidiet minimalny a na dotyk je to ovela prijemnejsie...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Tak kašli na NR.Tých cca.80km nie je až tak moc.Možno ti pomôžu aj s tvojími problémami. :idea:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Hardcam »

Ve čtvrtek jsem byl na 1. garančce s i40 2.0 GDI

najeto: 18400 (duben 2011-brezen 2012), další prohlídky proběhnou ve zkráceném intervalu
servis: Autostop Rakovník
objednáno na 7:00, hotovo kolem desátý a pak jsme ještě udělali druhou aktualizaci navi, první jsem dělal na podzim (čeština)

úkony:
geometrie
samotná prohlídka
kontrola karoserie
výměna filtru klimatizace
kontrola systému klimatizace

reklamováno: drobné šuchání od předních brzd, bude řešeno za lepšího počasí, stejně tam do servisu jezdím pořád :)

servisem dodaný materiál:
olejový filtr

materiál dodaný mnou:
4 litry oleje
kabinový filtr

celková cena s prací a materiálem: necelých 3500,-

a spokojenost jako vždy...:) kdyby někdo potřeboval zajistit prohlídku a materiál, možno se obrátit na mě...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Prečo chodíš stále do servisu? Pracuješ tam ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Hardcam »

Za prve jsem tam chvili delal, nez jsem zacal podnikat, dale mame Hyundaiu v rodine nekolik, za treti se staram i o firemni auta (i40, ix35, Elantry/i30/i30CW) a za ctvrty tam obcas jedu s nekym, kdo se objedna tady pres club a delam mu tam spolecnost (to uz ale moc nestiham), za paty tam jezdim obchodne a za sesty i jen tak na kus reci. Vysvetleno dostatecne? :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Uff,uff,tak tomu hovorím,že žiješ s :hyu: -Inak ďakujem a tvoju odpoveď pokladám za úplne postačujúcu. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
kamilr
*
Příspěvky: 43
Registrován: 09 dub 2012, 13:58

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od kamilr »

Tak dneska jsem byl v praze na 1. garancni prohlidky, stalo mi to 8000, v auto palace vysocany, navic me nekdo znicil zamykaci system nadrze a pry ze mi to v ramci zaruky nevymeni a novy stoji 2500 :o :shock: puvodne jsem myslel tak do 5000, ale 8000 to jsem necekal.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Tak to je pecka ! Máš naftu ,alebo benzín ? Mal si svoj olej,alebo od nich ? O tom kryte na nádrž ma upozorňoval predajca,keď mi predával auto.Majú s tým často problém.Máš v preberacom protokole o tom zmienku ?
Naposledy upravil(a) idam.i dne 18 bře 2013, 22:41, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od enjoy »

V Autopalace ve Vysočanech jsem jednou byl jako zákazník(normálně bych tam nejel, ale jezdil jsem tam jako jako jejich dodavatel dílů 2x denně) a přijímací technik si auto poměrně pečlivě obcházel a zapisoval škrábance atd.. být tebou, šel bych do nich, protože oni nich je poměrně známé, že si umí říct pěkný částky za servis a kvalita tomu neodpovídá.
Já osobně jsem tam byl tedy spokojený, řekli si jen 4 stovky a ještě mi jako náhodou vyměnili hlavní brzdový válec(svolávačka o které jsem ani nevěděl a ani oni se nehrnuli do toho, aby mi řekli proč to vlatně měnili :mrgreen: ).
PS:v Autopalace nedávno vyházeli celý vedení a všichni se tam docela bojí o práci, takže bych to neviděl beznadějný, trošku zvýšit hlas na správného člověka.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
kamilr
*
Příspěvky: 43
Registrován: 09 dub 2012, 13:58

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od kamilr »

tak vlastni olej jsem nemel, to byla chyba, hlavne jsem nevedel jaky olej vzit, priste rozhodne vezmu vlastni, jinak ty ostatni ceny me prisli docela adekvatni(neco vydelat museji), az na ten olej a hodinovou praci me taky prekvapila, ale pri predani vozu loni, kdyz jsem to koupil, tak mi ta pani neukazala a v protokolu to taky nemam, ale jako auto za pul mega a oni tam daji plastovy hrot, tak to je docela husty, zda se mi ze setri opravdu tam kde to neni videt. a jeste lak na aute je taky nekvalitny, kdyz jsem cistil auto rucne, tak se to poskrabalo a to se neda taky reklamovat.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Podla mňa 8000czk(cca.313 euro) na 1.garančku je hodne.Možno to je tým,že to máš diesel a že si robil geometriu,ale aj tak sa mi to zdá moc.Nemal by som obavy,že si niečo nezarobia. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
kamilr
*
Příspěvky: 43
Registrován: 09 dub 2012, 13:58

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od kamilr »

tak geometrie jsem nedelal, ten stoji kolem 1000kc, ale za olej chteli asi 2200kc :o jinak 2,2h prace za 2200, brzdove kapaliny za 160, filtry oleje 250, pylovy 400, cartrige 800 a prohlidka karoserie 500 a to vse bez dph.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Hardcam »

Garancka na diesel by mela vyjit jen o chloupek vic (vic oleje a o par desetikorun drazsi filtry)- tu prni bych umel do 4000,- zaridit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

No v Prahe sa žije hodne draho ! ](*,)

P.S. S farbou som nepozoroval žiadne problémy a to chodí aj na kefy.Skús hodiť reč s p.Hardcamom. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i40 Garanční prohlídky, servis“