Servis a garančky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Vendelín »

Ahoj,moje odpověď tě asi zklame.Já absolvoval pouze dvě garančky.První v Pyramida Průhonice(spokojenost),druhou v Auto HÁK Tábor(katastrofa).Po této zkušenosti jsem na garanční prohlídky zanevřel a výměnu oleje provádím v místním servisu a filtry měním sám.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Toš s Elantrou sa nemáš moc čoho obávať. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Vendelín »

Doufám,že to vydrží co nejdéle.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
chuan1234
*
Příspěvky: 10
Registrován: 01 kvě 2018, 09:37

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od chuan1234 »

No a nespadala ti díky tomu záruka? Já právě o záruku přijít nechci, sice ta nová 1.7CRDi by měla být už nějak modifikovaná a bez problémů, které postihovali tu starší 100kw, ale tak přecejen je tam nemálo ,,udělátek" které se mohou pěkně prodražit :-/
Hyundai i30 1.4 T-GDi
Hyundai i40 Kombi 1.7CRDi
Škoda Octavia III 1.2TSi
Škoda Fabia III Monte Carlo 1.2TSi
Audi S6 Avant Plus 4.2 V8
Audi A4 2.5TDi V6
Audi A4 3.0i V6
VW Passat 1.6FSi
Opel Astra Coupe Bertone 1.8
Škoda Octavia I 1.9TDi
Škoda Fabia 1.4Mpi
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od RacerSK »

Presne toto by zaujimalo aj mna, chcelo by to tu spoved niekoho kto navstevuje neautorizovany servis a len reklamacie riesi cez amaterov v :hyu: . Ci mu nerobia problem so zarukou :roll: :-k

Ja uz mam plne zuby celeho auta a aj autorizovaneho servisu :hyu: . ](*,)

Ked som mal stare auto chodil som svojmu garazovemu majstrovi a to sa neda porovnat, uroven, vybavenost, odbornost a hlavne cena. Ziadne ze na vymenu oleja potrebuje 1,5h a podobne sprostosti, kludne som sa pozeral co robia atd. A najlepsie bolo ze ked bol vaznejsi problem a nechcelo sa mi cakat alebo som nieco mal tak: tu mate nahradne auto a vobec neriesil kolko som nabehal km a podobne, vratil som umyte a dotankovane a to bolo cele, ano nebolo to nove auto ale ten pristup uplne niekde inde. [-o<
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Vendelín »

No to pochopitelně záruka přestala platit,ale mého rozhodnutí zatím nelituji.V červenci bude mít auto 5 let od uvedení do provozu a zátím jsem bez problému- :D/ :D/ .
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Stonepet »

RacerSK píše: Ked som mal stare auto chodil som svojmu garazovemu majstrovi a to sa neda porovnat, uroven, vybavenost, odbornost a hlavne cena. Ziadne ze na vymenu oleja potrebuje 1,5h a podobne sprostosti, kludne som sa pozeral co robia atd. A najlepsie bolo ze ked bol vaznejsi problem a nechcelo sa mi cakat alebo som nieco mal tak: tu mate nahradne auto a vobec neriesil kolko som nabehal km a podobne, vratil som umyte a dotankovane a to bolo cele, ano nebolo to nove auto ale ten pristup uplne niekde inde. [-o<
Tak já si třeba nemůžu stěžovat, na celou dobu opravy (výměna spojky a předních kotoučů) jsem dostal od Rely servis náhradní auto i30, úplně funglovku najeto cca 500km, auto jsem jen dotankoval doplna a vrátil. Mé auto mi předali umyté a vysáté, takže nemohu říct ani ťuk. Ale chápu, že kdyby byl přístup jaký máte na SK, tak bych byl znechucený.

Na garančku jdu za 14dní, tak uvidíme, jak budu spokojený po ní.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od lukis01 »

Stonepet píše:
RacerSK píše: Ked som mal stare auto chodil som svojmu garazovemu majstrovi a to sa neda porovnat, uroven, vybavenost, odbornost a hlavne cena. Ziadne ze na vymenu oleja potrebuje 1,5h a podobne sprostosti, kludne som sa pozeral co robia atd. A najlepsie bolo ze ked bol vaznejsi problem a nechcelo sa mi cakat alebo som nieco mal tak: tu mate nahradne auto a vobec neriesil kolko som nabehal km a podobne, vratil som umyte a dotankovane a to bolo cele, ano nebolo to nove auto ale ten pristup uplne niekde inde. [-o<
Tak já si třeba nemůžu stěžovat, na celou dobu opravy (výměna spojky a předních kotoučů) jsem dostal od Rely servis náhradní auto i30, úplně funglovku najeto cca 500km, auto jsem jen dotankoval doplna a vrátil. Mé auto mi předali umyté a vysáté, takže nemohu říct ani ťuk. Ale chápu, že kdyby byl přístup jaký máte na SK, tak bych byl znechucený.

Na garančku jdu za 14dní, tak uvidíme, jak budu spokojený po ní.
Holt 100 lidí 100 názorů - já naopak na RELY nemám vůbec dobré vzpomínky..
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od RacerSK »

Stonepet píše:
RacerSK píše: Ked som mal stare auto chodil som svojmu garazovemu majstrovi a to sa neda porovnat, uroven, vybavenost, odbornost a hlavne cena. Ziadne ze na vymenu oleja potrebuje 1,5h a podobne sprostosti, kludne som sa pozeral co robia atd. A najlepsie bolo ze ked bol vaznejsi problem a nechcelo sa mi cakat alebo som nieco mal tak: tu mate nahradne auto a vobec neriesil kolko som nabehal km a podobne, vratil som umyte a dotankovane a to bolo cele, ano nebolo to nove auto ale ten pristup uplne niekde inde. [-o<
Tak já si třeba nemůžu stěžovat, na celou dobu opravy (výměna spojky a předních kotoučů) jsem dostal od Rely servis náhradní auto i30, úplně funglovku najeto cca 500km, auto jsem jen dotankoval doplna a vrátil. Mé auto mi předali umyté a vysáté, takže nemohu říct ani ťuk. Ale chápu, že kdyby byl přístup jaký máte na SK, tak bych byl znechucený.

Na garančku jdu za 14dní, tak uvidíme, jak budu spokojený po ní.
Tak neviem podrobnosti preco si reklamoval spojku a kotuce,ale kolko km a ake stare auto bolo? Lebo na tieto veci je zaruka 2roky a do max 40000km :!:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Stonepet »

Moc nechápu otázku, tedy spíše souvislost, s tím, že mi vyšli maximálně vstříc a opravili nefungující součástky v autě a po tuto dobu mi zapůjčili auto. A ano, nebylo to více než 2 roky a více než 40tkm, tudíž dle tvé definice záruky, to bylo v záruce.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od RacerSK »

Suvislost je taka ze ak tie suciastky boli vadne a v zaruke v tvojom pripade, je myslim vymena samozrejmostou, to ze si dostal zadarmo nahradne auto =D> je tu u nas v SR asi nemozne :-k

V mojom pripade auto malo menej ako 2 roky ale viacej ako 40 000 km, len problem bol v tom ze hadzanie kotucov som reklamoval 2x, a to cca 3000km po vymene PP loziska a presne na tej strane bol zvlneny kotuc ale reklamacia zamietnuta pre skoncenie zaruky na kotuce. Zakupil som kotuce + platnicky na moje €, vymena v :hyu: a opat reklamacia po cca 5000km na hadzavost kotucov, zamietnuta reklamacia lebo to iste ako v prvom pripade a + nedodal som original kotuce. Nasledne som to riesil inde v :hyu: kde mi zmerali hadzavost a tento krat to bola druha strana a hlavne velka hadzavost bola na lozisku, tak ze vymena LP loziska na zaruku ale Kotuce by som si mal hradit opat sam lebo... . Kedze po vymene LP loziska mi nezmerali hadzavost samotneho kotuca tak som ich znova nemenil, trasenie tam je ale minimalne.

Kedze v prvom pripade povodne kotuce mali este slusnu hrubku, auto malo ja neviem 70000km cca tak si myslim ze mala byt uznana vymena aj kotucov, lebo ich zvlnenie bolo bud vadou loziska alebo zlou opatovnou montazou kotuca po vymene PP loziska v prvom pripade, v druhom skor vadou LP loziska. Inak si neviem vysvetlit preco prave ked sa zacalo menit lozisko tak zacalo zrazu zvlnovanie kotucov. Toto cele trvalo niekolko mes. a to bol porod kym som ich ukecal aby vobec niekto bol ochotny merat hadzavost a co som si vypocul ze oni nemozu mat vybavenost v servise za 200 000€ [-o<
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Shaker
*
Příspěvky: 15
Registrován: 31 led 2017, 10:52

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Shaker »

zdravím, chce se zeptat jaka je správná brzdová kapalina(DOT4?) a množství? Jdu na 3 roční prohlídku tak abych si to připravil. :-)
i40 facelift premium
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od RacerSK »

Skus pozret manual od auta, podla mna to tam je napisane :-k
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Stonepet »

Shaker píše:zdravím, chce se zeptat jaka je správná brzdová kapalina(DOT4?) a množství? Jdu na 3 roční prohlídku tak abych si to připravil. :-)
Ahoj, patří tam 0,7-0,8l FMVSS116 DOT-3 nebo DOT-4.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Shaker
*
Příspěvky: 15
Registrován: 31 led 2017, 10:52

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od Shaker »

Díky za info =D>
i40 facelift premium
Odpovědět

Zpět na „i40 Garanční prohlídky, servis“