Dotykovy displej na integrovanej navigacii

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Dotykovy displej na integrovanej navigacii

Příspěvek od bugsbunny »

Ahojte, integrovany navigacny system je super vec, celkova integracia v aute, zobrazenie parkovacej kamery, aktualny zoznam kontaktov z mobilu (s iPhone funguje aj dennik hovorov), ovladanie na volante. Je tu ale jedna vec, ktora mi velmi vadi a to je ovladanie navigacie len pomocou dotykoveho displeja, ktory v tychto teplych slnecnych dnoch nefunguje korektne a vela krat sa stava ze pri kliknuti na nejaku polozku displej akceptuje polozku o riadok dva nizsie/vyssie pripadne niekedy nereaguje vobec co je docela velky problem ked potrebujete nieco nastavit. Mate podobnu skusenost ?

Dalsia nevyhoda ovladania je ze displej je stale zacapkany . Prikladam zopar foto navigovania do jazdnych pruhov na dialnici.
Přílohy
3
3
IMG_1815_1.jpg (157.98 KiB) Zobrazeno 5113 x
2
2
IMG_1816_1.jpg (155.12 KiB) Zobrazeno 5113 x
1
1
IMG_1823_1.jpg (135.09 KiB) Zobrazeno 5113 x
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Dotykovy displej na integrovanej navigacii

Příspěvek od idam.i »

Pekné,ešte že nie som závistlivý. =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Dotykovy displej na integrovanej navigacii

Příspěvek od robertbulko »

:lol: Fakt pekné fotky a zdajú sa byť celkom čisté, dokonca čistejšie ako ja mám :lol:

K veci. Mne to capkanie po displeji vôbec nevadí a ani sa mi nezdá, že by to nefungovalo ako má. Skôr ja nefungujem správne, keď sa snažím klikať na display a zároveň šoférovať. Vtedy klikam aj o dva riadky vedľa :lol: Čo sa docapkaného displeja týka, nemám s tým problém. Ten čierny piano plast sa "serie" asi tak rýchlo ako displej, takže to aj tak musím pretrieť celé :-k

Ako riešenie vidím max. trpezlivosť :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 29 črc 2013, 23:08, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Re: Dotykovy displej na integrovanej navigacii

Příspěvek od bugsbunny »

robertbulko píše::lol: Fakt pekné fotky a zdajú sa byť celkom čisté, dokonca čistejšie ako ja mám :lol:

K veci. Mne to capkanie po displeji vôbec nevadí a ani sa mi nezdá, že by to nefungovali ako má. Skôr ja nefungujem správne, keď sa snažím klikať na display a zároveň šoférovať. Vtedy klikam aj o dva riadky vedľa :lol: Čo sa docapkaného displeja týka, nemám s tým problém. Ten čierny piano plast sa "serie" asi tak rýchlo ako displej, takže to aj tak musím pretrieť celé :-k

Ako riešenie vidím max. trpezlivosť :wink:

Kedze pracujem s ludmi a riesim technicke veci aj s uzivatelmi, viem ze vela krat je problem v obsluhe a samotnom uzivatelovi, ale toto je nieco ine, ked to nejde mne a ani spolujazdcovi (a nie jednemu), problem je v zariadeni, auto pouzivam denne a displej funguje 100percentne, len pri intenzivnom slnku hapruje.
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Re: Dotykovy displej na integrovanej navigacii

Příspěvek od bugsbunny »

Kedze zopar ludi malo pochybnosti o tom ci maju vsetky i40 rovnaku navigaciu (na zaklade obrazkov navadzania do jazdnych pruhov), prikladam foto ako navigacia bezne zobrazuje mapu. Odporucam mat nastaveny automaticky ZOOM, potom sa mapa dynamicky zoomuje podla blizkosti k cielu, resp. ci ste v meste alebo nie.
Co sa tyka navadzania do pruhov, na Slovenesku vzhladom k "vysoko rozvinutej sieti dialnic" som toto videl iba na dvoch miestach v Bratislave, kedze mame az jednu dialnicnu krizovatku, inde by to ani nemalo zmysel. Cestou Rakuskom a Talianskom bola situacia uplne ina a navadzania sa zobrazovalo kazdu chvilu.
Přílohy
mapa3.jpg
mapa3.jpg (212.14 KiB) Zobrazeno 4751 x
mapa2.jpg
mapa2.jpg (227.7 KiB) Zobrazeno 4751 x
mapa1.jpg
mapa1.jpg (191.07 KiB) Zobrazeno 4751 x
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
i40 100Kw
*
Příspěvky: 52
Registrován: 03 zář 2017, 22:06
Bydliště: Ostrava

Re: Dotykovy displej na integrovanej navigacii

Příspěvek od i40 100Kw »

Salut,

Mám podobný problém, ať už zima nebo teplo tak někdy nelze na dotykové obrazovce, dotyky vepsat adresu do navigace, buď to nereaguje na některá písmenka a nebo zareaguje písmenko o řádek níže či vedle....

Máte někdo zkušenost co to je proč to tak je a zda se s tím dá něco dělat ????

Díky
Hyundai I40, 100kw, Premium Nav - Blue spirit.
Toyota M.R.2 115 kw.
Toyota Corolla 1.6 Gti 95 kw
Opel Ascona 2.0 i
Škoda 120 M. Koní = málo.
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“