Zadní světla při denním svícení

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od Beri »

Nevíte někdo, zdali lze aktivovat svit zadních světel při zapnutí denního svícení. Na bývalém autě jsem to tak měl a myslím si, že to není vůbec špatný. Zásah do elektroniky se mi moc nechce dělat, tak bych se chtěl zeptat, jestli to nejde nějak programově jako třeba u škodovek přes VCDS apod.
Díky
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od idam.i »

Nie je to proti predpisu ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od Beri »

Proti předpisu to určitě není. Dokonce se uvažuje (někde jsem to četl) o volitelném spínání zadních světel. Stačí jet lesem a auto nemusí být ze zadu moc vidět.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Proti predpisum to je. Pokud mas sepnuta denni svetla nic jineho nesviti. Prave proto se uvazuje o tom aby svitila i zadni svetla. Sam vim jak je to bebezpecne na dalnici kdyz padne mlha! Pokud chxes aby ti svitil i zadek i pres rozpor s vyhlaskou tak si k Ledkam otoc z auto na parkovacky a bude ti svitit i zadek.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od idam.i »

Aspoň čo sa týka Slovenských predpisov ,pri dennom svietení sa ani neuvažuje o osvetlení smerom dozadu. :-k Tiež by som to bral z hladiska bezpečnosti.

http://www.autorubik.sk/clanky/led-svie ... -svietenie
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od Beri »

1) Tak když padne mlha, tak by sis měl rozsvítit hlavní světla. Někdo nesvítí vůbec, ale to sem teď nepatří.
2) Pokud si přepnu na parkovačky, tak sice zadek svítí, ale pokud vypnu zapalování a zamknu auto, tak světla stále svítí, takže si dovedu živě představit, jak budu zapomínat vypínat světla - takže pro mě nepraktické.
3) To, že je to proti předpisům je tak trochu na hlavu. Ti co nemají denní svícení, tak musí svítit hlavními světly a přitom jim svítí i zadek. To že auto má denní svícení a přitom nesvítí zadek a pokud si to nastaví tak, aby mu to svítilo a přitom to bylo proti předpisům, tak je to na zamyšlenou těch kdo tvoří zákony - proto se uvažuje o změně.
4) Z logiky věci, pokud mi bude svítit zadek, tak jsem bezpečnější a viditelnější pro ostatní auta.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od idam.i »

Znie to síce nelogický,ale asi je to tak. ](*,)
No pokial by si zistil nejaký relatívne nenáročný zákrok,po ktorom by pri dennom svietení svietili aj zadné svtlá,silno by som o tom uvažoval.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od Andy182 »

1) Na druhú stranu, stretávam veľa pacientov, ktorí počas jasného dňa zapnú parkovačky len aby mohli svietiť hmlovkami ](*,)
2) Pri zapnutých parkovačkách a vypnutí zapaľovania svietia, ale pokial otvorím dvere, svetlá mi zhasnú (i30)
3) DRL mám, vymenil som žiarovkové zadné za LED - takže ja svietim vo dne v noci DRL+Parkovačky+zadné (auto - riadiaca jednotka tak boli zhomologované, takže to proti predpisom nie je)
4) nemám čo dodať :), aj preto tak svietim
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od skuči »

Beri: nevím teda jak to máš ty, ale já když mám nastartované auto a přepnu světla do jakékoliv polohy, tak při vypnutí motoru a zamknutí auta se světla vypnou. Jedinou výjimkou je režim AUTO a zamknutí večer kdy ještě chvíli svítí.

Jinak řešení problému se zapnutými světly v zádu je jedině tak, aby stále svítily i xenony a nebo přepnutí na parkovačky, to se ale trošku sníží svítivost denního svícení.


Osobně bych to asi neřešil...
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od soban »

Jak už tu psaly pokud potřebuješ svítit (v lese, mlze a pod....) tak kurva rožnite normální světla!
Ty se mají používat jak je snížená viditelnost.
A pokud je vidět tak nepotřebuji svítit zadkem!

Ono svítit zadkem když mají vozidla sloučené svítilny taky není to pravé ořechové protože zase přehlédneš že auto brzdí - změnu svitu světla při slunci přehlédneš! (Ještě že dnes auta mají 3 brzdové světlo.)

Nejlepší je jak se v noci jezdí na DRL! Nebo uplně bez světel! Na osvětlené cestě bych to pochopil, nevšiml si toho ale na cestě kde je tma??????
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od Beri »

to skuči: ty parkovačky po zamnknutí si ověřím. Jen čerpám zkušenost, že mi psali z parkoviště, že mi svítí světla a přepínač byl v poloze parkovaček (bohužel jsem pustil syna za volant a přepnul mi všechno na co dosáhl :) )
Jinak na parkovačky se mi moc jezdit nechce, to pak ztrácí význam nějaké DRL.

to soban: záleží jak kdo pochopí pojem "snížená viditelnost" někdo má zrak jak jestřáb a nijak nerozpozná sníženou viditelnost. Jinak už jsem pár případů potkal, jak svítil v noci s DRL a moc příjemný to nebylo ](*,)

Samozřejmě po drobném zásahu do elektroinstalace lze přinutit, aby zadní světla svítila, což ale nechci (to jsem si dovolil na starém focusu). Takže z toho plyne, že to nechám tak jak to je. U nové škodovky to lze programově nastavit, tak jsem se chtěl zeptat jak je to u :hyu: , ale ty to zřejmě nemají tak propracované jako koncern VW.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od doni »

Neviem ako je na tom vyhláška. Ale pozrite kazde nove BMW-cko. Cez den svietia angle eye ale aj zadné svetla. Na hyu to urobiť nejde informoval som sa nato v servise.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od Beri »

skuči píše:Beri: nevím teda jak to máš ty, ale já když mám nastartované auto a přepnu světla do jakékoliv polohy, tak při vypnutí motoru a zamknutí auta se světla vypnou. Jedinou výjimkou je režim AUTO a zamknutí večer kdy ještě chvíli svítí.
Každý z nás měl pravdu. Pokud je auto nastartované a jsou zapnuté pouze parkovačky a vypnu motor a otevřu dveře, tak dojde k zamknutí volantu a i k vypnutí světel.
Ale pokud přepnu přepínač z polohy parkovaček a opět vrátím do polohy parkovaček (při vypnutém motoru), tak se světla rozsvítí a svítí nadále i po zamknutí auta. Jedná se asi o funkci při odstaveném auta na silnici, tak aby šli zapnout obrysová světla a byl jsi za tmy vidět, jinak bys musel mít nastartováno, což při nějaké poruše motoru třeba ani nejde.

Ale jak už jsem psal. Na parkovačky se mi moc jezdit nechce, jelikož tohle je hlavně proti předpisům, protože DRL nesvítí na plný svit.
A jestli se Doni ptal v :hyu: a řekli mu,že to nejde, tak s tím budu muset tak žít. O nic zasadního nejde, jen jsem si to chtěl trochu vylepšit a zasahovat do elektriky nebudu (ikdyž by to šlo).
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od skuči »

no tady ta poloha při vypnutém motoru a otočení do polohy parkovaček je asi kvůli tomu, protože jsem byl zvyklý když člověk někde v noci na chvíli stojí u krajnice tak dá blinkr a rozsvítí se ta strana ale tady to nefunguje, tak možná i kvůli tomu ;)
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Zadní světla při denním svícení

Příspěvek od Dalin »

doni píše:Neviem ako je na tom vyhláška. Ale pozrite kazde nove BMW-cko. Cez den svietia angle eye ale aj zadné svetla. Na hyu to urobiť nejde informoval som sa nato v servise.
Jsou snahy o to aby u všech aut od příštího roku tj. 2016 byla osvětlena i záď auta.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“