parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Moderátor: Moderátoři

F17
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2017, 07:53

parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od F17 »

dotaz:
mám jazdenku i40 už nejaký čas teraz cez zimu som si všimol že mi začala blbnúť -/náhodne/ zadná kamera vid video nie je moje našiel som na yt
https://youtu.be/Ztyaw0rMhtM?list=PLQpR ... WqeFyN2sIL neviem či jej zima uškodila stačí aby sa do nej slnko oprelo a ide normálne

a obdobný problém je so senzormi vyslovene ide o náhodnú chybu raz idú normálne raz pískajú ale reagujú čiže sú funkčné len pískajú

a teraz k otázke :
1.je tu niekto kto už vyberal zadnú kameru ? ide mi o demontáž ako na to postup rada a podobne ?
2.a to isté ohľadne parkovacích senzorov ako sa k nim dostať ? vybrať pozrieť prečistiť možno len konektor a podobne
auto je ešte v záruke ale už som sa v servise Hyundai informoval a asi by som si to musel platiť nedá sa použit záruka nespĺňam podmienky a pochopiteľne cena je absolútne nezaujímavá a nestála by mi za to.

cize ide mi len o dve otázky ak by vedel niekto poradiť
Naposledy upravil(a) F17 dne 01 bře 2017, 07:43, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od JoKo »

nevidim dovod, aby si musele platit, ak mas splnene podmienky. normalne uplatni zarucnu opravu...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
F17
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2017, 07:53

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od F17 »

aby sme neriešili niečo iné tak vrátim sa k podstate


1.je tu niekto kto už vyberal zadnú kameru ? ide mi o demontáž ako na to postup rada a podobne ?
2.a to isté ohľadne parkovacích senzorov ako sa k nim dostať ? vybrať pozrieť prečistiť možno len konektor a podobne

ak by som mohol reklamovať zadarmo nepísal by som na forum
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od ob3l1x »

no tak pozeram tu forum :
http://www.talkhyundai.com/hyundaiforum ... ra-issues/

a vacsinou im to vymenili v ramci zaruky ... pisali ze sa jedna o chybu kamery ...

Ked si to budes riesit sam a zistis ze kamera je vadna v servise ti to uz nebudu chciet vyreklamovat vobec kedze si to rozoberal ...

Ked to servis odmieta opravit v ramci zaruky, obrat sa na iny servis.
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Příspěvek od Beri »

V rámci záruky to bez problémů vymění. Stačilo poslat video jak to blbne, objednali kameru a do týdne jsem jel na výměnu. Asi nějaká netěstnost a vlhkost po dešti udělají své.

Odesláno pomocí Tapatalk
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
F17
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2017, 07:53

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od F17 »

Páni nič v zlom ale... :? toto ma vie vo všeobecnosti na fórach iritovať človek položí dotaz o jablkách a dostáva odpovede o hruškách ...

ja sa jasne opýtam na otázku či niekto rozoberal poprípade na tech. postup ako na to a ja dostávam odpovede že mám ísť do servisu. :D
Však ako prvé čo som urobil bolo že som kontaktoval servis aj zo servisnou knižkou a keďže to na záruku nemôže ísť riešim to po svojom - kľudne môže ísť len o kontaktovú chybu.

takže poprosil by som keby sa dalo odpovedať mi na tie dve otázky nie či mám alebo nemám ísť do servisu

PS cena za nové snímače a popr. za origo kameru je vysoko nezaujímavá :D a nestojí za to kľudne to oželiem
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od petzl62 »

.
Naposledy upravil(a) petzl62 dne 27 úno 2017, 22:13, celkem upraveno 2 x.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
GOOSE
*
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2015, 21:46

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od GOOSE »

Stejná chyba na mém SantaFe, dle servisu známá vada kamer, dostane se tam voda, vyměněno v záruce. Takže pro ostatní, kterým se to stane, jeďte do servisu, v záruce vám to vymění, pokud jsou to ignoranti, jeďte do jiného. F17 si to radši rozhrabe sám aby mu to pak neuznali nikde. Kdyby každý odpovídal jen na to na co se lidi ptají, tak by se nedozvěděli že jsou i jiné, zjevně praktičtější a levnější postupy než na které se tazatelé ptají...
F17
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2017, 07:53

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od F17 »

neviem možno píšem po madarsky alebo nečítate pozorne

Tak inak :
ak niekto rozoberal zadné dvere na i40 a vyberal kameru chce a hlavne vie !!! môže poradiť ako na to
a to isté platí aj zo parkovacími senzormi

Ak ste to ešte nerobili - nerozoberali načo strácate čas reagovaním na tému ?

keď neviem neodpovedám !!!! .... nespamujem -- takto to nikomu nepomôže
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od JoKo »

snad ti staci takyto navod, na tu kameru
http://hyundai-i40.com/i40/content.php? ... 9353698669

a ako spominali chalani, kamera odchadzala kvoli vlhkosti, meni sa v servisoch na zaruku. senzory na i40tkach tiez odchadzali s tym, ze sa menili na zaruku... ja by som sa v tom nehrabal, pokial je auto v zaruke a nechal si to vymenit. usetreny cas a peniaze vrazil do niecoho ineho :)

edit: podla https://hyundai-i40.ru/manuals/vf/shop/ ... 084418.htm je potrebne dat dole aj naraznik, ak chces menit predne/zadne senzory...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
GOOSE
*
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2015, 21:46

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od GOOSE »

No dyť ti to povídám, proč odpovídám, protože az to bude někdo další kromě tebe číst, tak bude vědět že stačí zajet do servisu a nenechat se sebou vyrazit dveře :D
Stejně tak bych se mohl rozčilovat ja ze neumíš číst :) Založil jsi tema o couvaci kamere a todle proste do toho tématu patří, až se ti to líbí nebo ne.
F17
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2017, 07:53

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od F17 »

JoKo Dakujem aspoň nejaká ilustrácia

GOOSE tvoja odpoveď že mám trvať na servise je síce pekná ale inak má tak hodnotu NULA !!!

pre mňa to nič nerieši
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi
GOOSE
*
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2015, 21:46

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od GOOSE »

Ano, pro TEBE možná má hodnotu NULA, ale to není tvoje forum, to je fórum pro všechny lidi kteří se chtějí něco dozvědět když hledají téma o kameře ale to zjevně nepochopis. Jsi fakt slepý nebo prostě jen nechceš číst? Chápeš co to je fórum? Někdo hleda problém, hele, problém couvaci kamera, to mi dela taky! Hm, F17 to řešil sám, další jeli do servisu, někdo další to vyřeší jinak. Místo toho se docte tvý nářky o spamovani. Pokud něco nepomůže tobě, je to k ničemu... Moje moje moje, já já já... Ale asi máš pravdu, škoda zdržovat se lidma jako ty.
F17
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2017, 07:53

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od F17 »

Pán majstre GOOSE opakujem tvoje rady si strč za klobúk iba spamuješ !!!

Hádam si nemyslíš že keď "akože poradíš" že má ísť človek do servisu to je nejaká odborná rada :D :D :D ???????
To nie je žiadna rada pretože každý kto má auto v záruke je logické že ide najprv do servisu a rieši to cez záruku.
Ale ja som vysvetlil že cez záruku mne to nejde ale toto naprosto ignoruješ !!!!!


Ludí čo budú mať i40ku a už bude po záruke alebo nespínajú podmienky záruky a sa im vyskytne nejaký problém určite nebude málo a tvoja rada nikomu nepomôže !!!!

No čo to je za radu ísť do servisu ???? :D :D :D to je fakt odborná rada :D ](*,) nato by azda nik ani sám neprišiel !!!!
Na toto netreba fórum stačí zbehnúť do servisu logické nie ????

Fórum je si navzájom pomôcť radou - poprípade odbornou technickou radou nikdo tu nejde štelovať PID alebo mapy plniaceho tlaku turbodúchadla

ale vytiahnuť konektor a pozriet sa či nie je za oxidovaný azda zvládne aj bežný priemerný človek.

ďalej už nebudem reakovať na nepodstatné a zbytočné komenty.
Hyundai i40 CW 1.7 CRDi
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: parkovacie senzory a cúvacia kamera náhodná chyba

Příspěvek od ob3l1x »

len tak pre zaujimavost preco sa ti uz na auto nevztahuje zaruka ? V prvom prispevku pises ze auto je v zaruke ale v kazdom dalsom pises ze sa na to zaruka nevztahuje.

a aby som ti aj nejak pomohol tu je video na instalaciu kamery cize snad pomoze ;)
https://www.youtube.com/watch?v=WBB3gsEetKM
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“