dotaz na elektrické otevíráni kufru

Moderátor: Moderátoři

jardapetruz
Příspěvky: 9
Registrován: 24 říj 2017, 16:33

dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od jardapetruz »

Zdravím,mám dotaz ohledně elektrického otevírání pátých dveří na hyundai i40 combi r.v.2016. Občas se mi stane,že se kufr po zmáčknutí klíče neotevře,nebo se kousne a pak až otevře,a to se děje,ikdyž ho chci otevřít klasicky zmáčknutím zámku pátých dveří. Ale ne vždy,někdy to jde krásně jak má,ale někdy jako by váhal s otevřením a někdy se neotevře vůbec.Stalo se i,že se hned po otevření sám hned zavřel. Byl jsem v servise,kde mi cely zámek měnily,plus anténu v zadním nárazníku,ale chyba se objevuje pořád. Ale diagnostika žádnou chybu nenašla. Nevíte někdo nebo nemáte zkušenost čím by to mohlo být? ](*,) ](*,) Díky moc Jarda
Reklama
 

s.ritir
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2017, 17:41

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od s.ritir »

Ahoj,
já bych se podíval na kabely 5.dveří popřípadě ve štekru(zapojení zadní kamery a osvětlení SPZ), protože to vetšinou oxiduje. Dále seřídit zámek 5.dveří, el.tlumiče, popřípadě na tlakové desky, které zabraňují proti přiskřípnutí prstů(jsou v rozích 5.dveří)
jardapetruz
Příspěvky: 9
Registrován: 24 říj 2017, 16:33

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od jardapetruz »

Ahoj,díky moc,mrknu na to.
s.ritir
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2017, 17:41

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od s.ritir »

Tak u mně se to objevilo a zjistil jsem, že to byl uvolněný čudlík, který drží tlakovou desku.
jardapetruz
Příspěvky: 9
Registrován: 24 říj 2017, 16:33

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od jardapetruz »

Tobě to taky bezdůvodně blblo? A kde to najdu prosím tě? Díky
s.ritir
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2017, 17:41

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od s.ritir »

Na 5.dveří jsou černé desky na krajích ze vnitř. Drží je plastové čudlíky. Ty desky zabranují proti přiskřípnutí prstů a atd.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od patriknet »

Ahoj, nemohl bys prosím lépe popsat kde přesně ty černé dosky jsou? Ideální by byla fotka. Hledal jsem ale nic takového jsem na dveřích neviděl. Občas se mi takto dveře taky zaseknou.
Díky!
Patrik

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
A-L-E-S-E-K
Příspěvky: 4
Registrován: 24 dub 2013, 22:55

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od A-L-E-S-E-K »

Ahoj,

Rad bych ozivil toto tema.
Jiz dlouhou dobu resim stejny problem.

Viko kufru se pri zmacknuti tlacitka odemkne, 4-5x zacvaka, snazi se otevrit, ale pak to vzda a zase se zamkne.
Dokonce jednou se kufr nechtel otevrit vubec - nereagovalo tlacitko ani dalkovy ovladac. Musel jsem odpojit baterku, pak se chovani vratilo ke staremu dobremu cvakani a nic.

Po vymene vzper se to trochu zlepsilo -> kufr se alespon na posledni cvaknuti otevre, ale i tak uz mi to pije krev. Vetsinou to dela, kdyz auto delsi dobu stoji (par dnu) = behem 1 dne se to vickrat nestava.

V autorizovanem servisu si nevedi rady, uz vymenili zamek, ovladaci jednotku i samotne el. vzpery. Kdyz mi auto predavaji, tak je problem vyresen, ale ejhle, druhy den je to tu zas!

Zde zminovane tlakove desky jako pricinu problemu pritom shodili ze stolu, ze tim to nebude.
Dokazete nekdo poradit? Jak slozite je dostat se k tem deskam? Muzete nekdo poslat fotku jejich umisteni?


Diky,


Aleš
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od Pjotr1 »

jen hádám, není to náhodou slabá baterie ? Když to delší dobu stojí a nejde otevřít a pak po jízdě to funguje.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
A-L-E-S-E-K
Příspěvky: 4
Registrován: 24 dub 2013, 22:55

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od A-L-E-S-E-K »

Pjotr1 píše: 19 črc 2021, 17:16 jen hádám, není to náhodou slabá baterie ? Když to delší dobu stojí a nejde otevřít a pak po jízdě to funguje.
Nee, baterka je nova, kupovana loni, pred zimou a po zimne vzdy dobijim...
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od patriknet »

Ahoj. Asi ti uplne neporadim, nevim, ale pohral bych se s tema gumovymi "bazmekami". Mne toto resili timto zpusobem. Sem tam se to jeste objevi, podle mne se to stava kdyz je auto skrizene, v tom pripade se karoserie malinko ohne a uz to asi nesedi...
Jinak kdyz kufr nejde otevrit nemusis odpojovat baterii, staci zapnout zapalovani a zase vypnout.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
MarekSVK
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2022, 07:13

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od MarekSVK »

Ahoj, asi pred mesiacom som kupil jazdenku a vsetko krasne fungovalo... Az doteraz. Ratal som s tym ze ked kupujem jazdenku ze to nebude fungel.
Ale tiez ma s...ú 5te dvere. Tiež po zatlačení akehokolvek gombika dverami par krat sklbne ako by sa zamok nechvel uvolnit a potom sa otvoria. No potom nastava druhy problém, dvere sa celkom otvoria a hned sa same zatvoria 😔☹️ Dnes som objavil ze ked sa dvere otvoria a idu sa znova zatvoriť, chytim kable na lavej vzpere/motore kufor sa zastaví a oatane otvorený.
Máte nejake rady návod ako dat dole tapacir aby som sa dostal ku konektorom a kablom k motorčekom?
Bol by som Vám vďačný. Dik
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od patriknet »

1) chces sa dostat ku tlacitku co je na dverach kufra? Tazko sa to takto vysvetluje, ale mal som to dole, ide to celkom lahko, no uz sa presne nepametam ako presne som to daval dole. Zacni krytkami svetiel po stranach a potom madlom dveri. Myslm ze pod nimi su nejake srobky. Plus cele to tam je zacvaknute tusim, takze budes to musiet postupne jemne odtiahnut.

2) Inak pohladaj si manual k autu, tusim sa tam pise, ze i to el. otvaranie ma svoju riadiacu jednutku a da sa nejako resetnut.... zacal by som mozno tym resetom.

3) Co sa tyka toho, ze sa pri povelu k otvoreniu "nevedia dvere rozhodnut ci sa naozaj otvoria" to sa vraj riesi tymi gumovymi dorazmi (take klobuciky) po stranach dveri. Da sa nimi tocit a tym sa zasuvyvaju/ vysuvaju. To vraj nejako sluzi ako kontrola ci su dvere spravne zatvorene. Ked je jeden viac zasunuty/vysunuty nez ten druhy tak to robi tuto neplechu. Podobne sa to chova ked je karoseria v nejakom pnuti - skrutena - auto stoji na krivo. Je to o experimentovani. Postav auto ale na rovnu plochu.

Good luck ;-) A pochval sa potom ako si dopadol ;-)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od Brio »

Vidim, ze to blbne vsem.
Me menili v zaruce prave tu ŘJ a asi 2 roky byl klid. Tedko, jakmile je teplo a sviti na kufr slunicko, tak me to taky zlobi. Kufr se malinko pootevre, cvakne jak by nekolik krat a zustane takhle. Pak ho musim otevrit rucne. Zkousel jsem promazat ty vzpery a trochu to pomohlo ale neni to vonco.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
MarekSVK
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2022, 07:13

Re: dotaz na elektrické otevíráni kufru

Příspěvek od MarekSVK »

patriknet píše: 18 čer 2022, 07:46 1) chces sa dostat ku tlacitku co je na dverach kufra? Tazko sa to takto vysvetluje, ale mal som to dole, ide to celkom lahko, no uz sa presne nepametam ako presne som to daval dole. Zacni krytkami svetiel po stranach a potom madlom dveri. Myslm ze pod nimi su nejake srobky. Plus cele to tam je zacvaknute tusim, takze budes to musiet postupne jemne odtiahnut.

2) Inak pohladaj si manual k autu, tusim sa tam pise, ze i to el. otvaranie ma svoju riadiacu jednutku a da sa nejako resetnut.... zacal by som mozno tym resetom.

3) Co sa tyka toho, ze sa pri povelu k otvoreniu "nevedia dvere rozhodnut ci sa naozaj otvoria" to sa vraj riesi tymi gumovymi dorazmi (take klobuciky) po stranach dveri. Da sa nimi tocit a tym sa zasuvyvaju/ vysuvaju. To vraj nejako sluzi ako kontrola ci su dvere spravne zatvorene. Ked je jeden viac zasunuty/vysunuty nez ten druhy tak to robi tuto neplechu. Podobne sa to chova ked je karoseria v nejakom pnuti - skrutena - auto stoji na krivo. Je to o experimentovani. Postav auto ale na rovnu plochu.

Good luck ;-) A pochval sa potom ako si dopadol ;-)
Potrebujem sa dostat ku konektorom a kablom ku motorom na otvaranie dverí. Nejak neviem najst ziadnu schemu na vycvaknutie tapaciru aby som to neobtrhal. Ak by niekto mal bol by som mu velmi povďačný.
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“