elektromechanická ručka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tomikzlesa
*
Příspěvky: 44
Registrován: 28 srp 2018, 13:47

elektromechanická ručka

Příspěvek od tomikzlesa »

Ahoj,
budeme do rodiny kupovat i40 s el. ručkou, jelikož budu muset kupovat zimáky a chtěl jsem k tomu jen plecháče....ale na netu jsem vyčet že u el. ručky musí bejt i zimáky na elektronech...

dokáže mi prosím někdo jednoznačně odpovědět ?

díky
Reklama
 

Paulie
Příspěvky: 7
Registrován: 04 srp 2017, 11:23
Bydliště: Praha / Nové Mesto nad Váhom

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od Paulie »

ahoj, tak jednoznačně ti můžu říct, že žádný předpis tuto kombinaci nezakazuje. Jenom posadit i40 na plechy, nevím, no... (nemyslím teď estetiku)
tomikzlesa
*
Příspěvky: 44
Registrován: 28 srp 2018, 13:47

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od tomikzlesa »

ahoj, proč nevíš ?? estetiku bych taky neřešil, prostě ve dvou recenzích jsem jako minusy četl že nelze dát plecháče...proč už uvedeno nebylo
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od Vendelín »

Také problém v plecháčích na zimu nevidím.Pochopitelně nemůžeš ze 17" přejít na 15",(zřejmě by byl problém je tam nasadit)ale pokud seženěš odpovídající rozměr,tak té brzdě bude šumafuk,jestli máš plechové disky,nebo alukola.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
tomikzlesa
*
Příspěvky: 44
Registrován: 28 srp 2018, 13:47

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od tomikzlesa »

podle velkeho TP tam mužou být jen 17 a 18" ted ale budu možná za blbce ale plecháče se pro tuto velikost pneu nedělají ?

7.5Jx17/et46 215/50R17 95V
*20-21: 225/45R18 95V, 8.0Jx18/ET46

tohel je ve velkém TP, další věc je že jsme takovéhle gumy ani na netu nedokázal najít
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od Vendelín »

Nebudeš za žádného blbce,nikdo učený z nebe nespadl.Jestli máš ve velkém TP uvedeny rozměry disků,musíš je dodržet.Nezbývá Ti nic jiného,než hledat a hledat.Jak rozměr disku,tak odpovídající rozměr pneumatik.Nabídek je dost,pokud je nemá jeden prodejce,bude je mít jiný.Já jsem letos sháněl na auto pneu zn.Falken.Největší e-schop(Nejlevnějšípneu) je neměl a tak jsem je sehnal v Brně.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

K elektromechanické ručce musí být nejmíň sedmnáctky, proto se psalo, že plecháč se nedá použít, klasické plechy v sedmnáctce prostě nejsou (nebo je neumím najít).
S pneu to není tak zlé: https://levnepneu.cz/kumho-wintercraft- ... d-2183383/ , https://levnepneu.cz/nexen-winguard-spo ... /cd-13101/ , https://levnepneu.cz/hankook-winter-ice ... d-1017112/ , https://levnepneu.cz/pirelli-winter-sot ... d-2350600/ a tak dále.
Našel jsem hybridní disk - https://www.az-pneu.cz/koupit/plechovy- ... 17-id82514 , ale není v úplně přesném rozměru :( .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
tomikzlesa
*
Příspěvky: 44
Registrován: 28 srp 2018, 13:47

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od tomikzlesa »

díky moc za odkazy a dovysvětlení, nezbýva tedy než sehnat nejake další elektrony...na zimu by stačily nejake nic moc, předpokládám že přehazovat místo kol jen gumy je blbost, alespon jsem vždy na všech aute přehazoval jen disky s gumama.
až budu tedy hledat elktrony tak stačí dodržet rozteč a počet šroubů a rozměr gumy ?
ješte otázka k tomu hybridu..poked není rozměr přesný tak na auto by šel ? ale jen by nesplnoval udaje v TP ?
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

No, blbost.... Já jsem kdysi taky přehazoval komplety. Než přišly TPMS ventilky a odmítl jsem kupovat druhou sadu.
Budete kupovat novou i40 nebo ojetou? Od určitého data (tuším podzim 2014, prosím upřesněte někdo) je funkční TPMS povinné a auto bez něj je formálně nezpůsobilé k provozu. Takže to chce kromě kol koupit i sadu TPMS ventilků. Bez nich Ti bude na palubce svítit kontrolka, že systém není funkční a pojišťovny se na to v případě pojistných událostí zaměřují (mohou krátit plnění, protože auto nebylo způsobilé k provozu). Takže ve světle výše uvedeného jsem na komplety rezignoval a všechny auta přezouvám.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
tomikzlesa
*
Příspěvky: 44
Registrován: 28 srp 2018, 13:47

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od tomikzlesa »

bude nová (2017) a kontrolu tlaku v pneu má, takže to shrnu a na zimu budu muset nejlépe sehnat pneu, disky a ventilky :-(
Naposledy upravil(a) tomikzlesa dne 30 srp 2018, 14:35, celkem upraveno 1 x.
Paulie
Příspěvky: 7
Registrován: 04 srp 2017, 11:23
Bydliště: Praha / Nové Mesto nad Váhom

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od Paulie »

taky jsem jednou sháněl (cca 5let zpátky) 17" plecháče a nesehnal jsem. Jak je to teď nevím...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

tomikzlesa píše:bude nová (2017) a kontrolu tlaku v pneu má, takže to shrnu a na zimu budu muset nejlépe sehnat pneu, disky a ventilky :-(
Přesně tak, kromě pneu ještě i sadu TPMS ventilků (těch správných! třeba na ix35 byly dvoje různé fungující na různých frekvencích) a kola-zřejmě ALU a k tomu by ideálně měly být připravené na instalaci TPMS ventilků...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromechanická ručka

Příspěvek od Mirus30 »

Presne je to zari 2014, odkdy maji vsechny auta povinne TPMS.... takze jak pises, je treba sehnat disk, pneu, ventilky.
Za me je to ekonomicky nesmysl, ale to jen proto ze neplanuju mit auto deset let.... pokud vemu strizlivej odhad ze za druhou sadu dam kolem 20tis, tak za 10 let prehazovani zaplatim cca 12tis, proto z meho pohledu to nema opodstatneni, ale nekdo to muze mit jinak.
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“