Nefunkčná signalizácia pásu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mr.Zobsrot
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 bře 2019, 12:15

Nefunkčná signalizácia pásu

Příspěvek od Mr.Zobsrot »

Zdravým mám dotaz. Hyundai i40 kombi r. v 2012 pri nezapnutom páse nefunguje výstražná signalizácia, kontrolka pásu bliká na palubovke. Po zapnutí pásu kontrolka zhasne. Do toho sa pripojily smerovky, taktiež žiadny zvuk ale taktiež plne funkčné . Prosím o radu kde mám hľadať. Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Nefunkčná signalizácia pásu

Příspěvek od Beri »

Myslím, že přímo v přístrojovce je zabudovaný malý reproduktorek, který vydává tyto zvuky. Nikde jinde bych to asi nehledal. Nikdy jsem přístrojovku venku neměl, takže postup demontáže bohužel neporadím.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Mr.Zobsrot
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 bře 2019, 12:15

Re: Nefunkčná signalizácia pásu

Příspěvek od Mr.Zobsrot »

Ďakujem. Zatiaľ musím dohľadať typ modulu a potom uvidím čo s tým ďalej
Mr.Zobsrot
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 bře 2019, 12:15

Re: Nefunkčná signalizácia pásu

Příspěvek od Mr.Zobsrot »

:evil: :evil: :evil: tak zatial som nasiel reprak z ktoreho by evidentne mal zvuk vychadzat . nachadza sa nad poistkovou skrinkov po lavej nohe . evidentne to pokracuje dalej ale k jakej materi to uz neviem . evidentne tam bude nejaky ten modul ale aky . dnes som volal do troch autorizovanych servisou a nikto nevie kde by to mohlo byt . najradsej by asi rozobrali palubovku na molekuly
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Nefunkčná signalizácia pásu

Příspěvek od Beri »

Je to tak, reproduktor se nachází nad pojistkovou skříní a vodiče vedou přímo do přístrojovky (piny 2 a 3).
Přílohy
Pristrojovka.PNG
Pristrojovka.PNG (35.97 KiB) Zobrazeno 2182 x
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Mr.Zobsrot
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 bře 2019, 12:15

Re: Nefunkčná signalizácia pásu

Příspěvek od Mr.Zobsrot »

Takže mám skontrolovať piny? Mam obavy že reproduktorom to nebude. Ale ďakujem. Už len to ze to vedie až do prístrojovky ma desí
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Nefunkčná signalizácia pásu

Příspěvek od Beri »

Nejdřív bych teda asi zkusil vybudit odpojený reproduktor nějakým signálem (generátorem), jestli funguje. Potom bych zkusil ty vodiče. Pak už zbývá přístrojovka. Podle blokového schématu je uvnitř něco jako koncový zesilovač, ale to už je na větší rozborku. Tímto by se servis vůbec nezabýval a vyměnil by celou přístrojovku, takže přeji hodně štěstí.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Mr.Zobsrot
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 bře 2019, 12:15

Re: Nefunkčná signalizácia pásu

Příspěvek od Mr.Zobsrot »

Reprák vymenený. Originál 1400 Kč ebay a spol. Kupil som rozmerovo rovnaký repraku konkrétne označenie je k70 8ohm, držák pôvodného repraku upravil zasadil reprak za 160kc a signalizácia je späť takže paráda .
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“