Hyundai i40 - hmotnosti

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Mas pravdu, ze od kol a pak asi od dveri. Proto jsem koupil pneumatiky s nizkou hlučnosti kolem 69db... To taky dela hodne.
Podle mne hodne zalezi na tech materialu. Je tam velky rozdil i v cene. Ja si pamatuju, ze se rozhod pro lepsi střed a jsem za to rad. Jedina nevyhoda je ta hmostnost dveri. Proto jsem musel trochu poresit omezovace dveri, ktere pak ve finale skoro nefungovali hlavne kdyz auto stalo trochu sikmo...
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od idam.i »

To áno generačne dosť podrástla no schudla o 150 kg.
Výrazne vzrástol podieľ vysokopevnostnej oceli.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

A cos koupil prosim te a za pneu?
Prave jsem prezul na letni 18" a po com co jsem v zime jezdil na 17" tak si rikam, ze mi snad vice vyhovuji ty 17"tky. Prijde mi to nejak moc tvrde. Ma se to foukat na 2.4, ale mne to prijde proste moc tvrde. Normalne jsem premyslel jestli ty 18 nevymenit za 17tky. Jeste k tomu jsou ty 17 jako celek trochu mensi (v prumeru asi o cm) tak kdyz si sectes "ten lehci prevod" + to ze kolo je mensi + rotujici masa je blize ke stredu, tak normalne mam pocit ze to s tema 17tkama jede lip! i40tka vyhono navic nema, to vime.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Uz jsem to myslim jednou psal. Jiz třetím rokem jezdim jen na celorocnich Kleber Quadraxer 225/45/18 a vždy pred zimou koupim nove. Jsou fakt skvele a nedam na ne dopustit.
Uz asi 2 mesice me doma lezi 17ky kola co jsem koupil a k nim poridil 215/55/17 kvuli pohodlí. Ja vim ze je nemam napsane v TP ale zkusim z 5ky udělat nulu😁 Je to rozmer co ma i Superb 3 a myslim si, ze vsechny podobne velky auta by mela mit minimalne stejne velke pneu kvuli komfortu. Kolega ma právě, ze starou Insignii a ma tam balony jak svina 245/45/18. I Kia Optima ma od vyroby vyšší pneumatiky nez i40.
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

U faceliftu ty origo 17" s pneu 215/50 me prijdou jako maly kolecka🤣 jako by na to auto vubec neptrila ale to je muj nazor
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od idam.i »

Koľko ročne najazdíš,že každoročne prezúvaš?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Jeste donedávna i 70.000km rocne ale ty casy jsou nenavratne pryc... Ted to vychazi, ze koupim 2 nove na predek podle toho jak to vyjde
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

215/50/17 jsou male, vim, taky se mi to nelibi, ale ma to i sve vyhody jak jsem psal (ja ten rozdil v dynamice citim, nekdy s tou i40tkou taham i karavan a to je hruza). Taky jsem resil ze dam na 17-tky rozmer 215/55. Dokonce jsem si je chtel i zapsat do TP (stacilo by zajit do Dekry, za cca 3000 ti je zapisou, ale udelaji predtim test, jestli ti tachometer neukazuje min, jak je realna rychlost - to proste nesmi). Plus se podivaj jestli ti nekde nedre pneu o karoserii, ale to v tomto pripade nehrozi. Takze kdybys to chtel refit ofiko, staci kdyz jsi podle GPS zjisist ze ti tachometr nejkazuje min jak je realna rychlost a muzes si zajit do Dekry.

Taky jsem zvazoval ty celorocky. Takze skutecne jsi s nima moc spokojenej? Chovaji se dobre ty pneu i v lete kdyz je velke horko?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Ja jezdim vetsinou jako duchodce, takze nejaky sileny rozjezdy se me netýkají. S tou DCT prevodovkou to ani nejde. To jsem teda netusil, ze to muze byt tak jednoduche zapsat ty vetsi pneumatiky. Delaji to jen ale v Praze, ze?

Ty Kleber pneu jsou fakt povedene. Samozrejme bydlim v Brne kde mame sníh tak jednou rocne a kdyz uz teda nejakej napadne, tak behem trech hodin je pryc. Samozrejme ze pokud bych bydlel nekde treba v Liberci tak asi ze bych vzal poradny zimaky.
Me slo nejvic o to jak se budou chovat na mokru a tady si myslim, ze excelujou
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od idam.i »

Mám podobnú skúsenosť s celoročnými pneu.Najazdené majú 30.000km a zatiaľ v poho.Sú to GY 4seasson.
Inak bývam v Bratislave a nechodím lyžovať. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

No ja nad tema celorockama taky uvazuji. Ale je pravda ze v zime obcas jezdime i na hory , ale stejne to je proste 0.1% z celkovych ujetych km. Spis nevim jak se ta celorocka chova ve velkem horku, kdyz mas rozpalenou dalnici, valis si to a potrebujes prudce brzdit, aby ta pak neplavalo jako kdyby clovek jen na zimakach v lete...

Dekra: Ja volal do Prahy, ale oni maji velko sit provozoven. Zavolej jim nekam, tady byli ochotni (prepojili mne sami na toho spravneho cloveka).

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

Tak ty celoroční jsou kompromis. Je to jasna vec a musi se s tim počítat. Hlavně asi ze v lete jak pises, ze na rozpalene dalnici nebo v tezkem sněhu.

Dik za tip s tou Dekrou. Ja mel za to, ze ta statni zkusebna je jen v Práglu a ze jen tam to jde poresit.

idam.i, ty Goodyeary budou asi jeste o level výš nez ty moje, takze verim tomu, ze jses spokojenej. Jezdit na celorocnich pneu me naucil jeden nemec, co mel najezdeno v aute asi co my tady vsichni dohromady. Ze zacatku jsem je opovrhoval taky ale pak rychle změnil názor
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Diky moc za tvuj nazor na celorocky, cim dal tim vic se tim vazne zacinam zabyvat. Kdyz prijde na vymenu pneu (asi za rok) tak to budu resit. Asi jak pises, kdyz o tom vis (beres na vedomi ze se jedna o urcity kompromis) tak to muze prinest vyhody ve forme snizenych nakladu a min starosti.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od patriknet »

Brio: jak se ti jezdi na tech 18-tkach. neprijde ti to moc tvrde? Jasne ted mas celorocky na tech 18tkach, ale kdybys nemel a slo ty 17" a 215/55 zlegalizovat, preferoval bys spis tu 17tkovou variantu?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i40 - hmotnosti

Příspěvek od Brio »

No me prijde ze ty celorocky jsou trochu drazsi nez klasicke sezonni ale zase usetris jednou ročně na prezouvani pokud nemáš 2 sady kol a hlavne nervy, jestli te vezmou v pneuservisu a kdy.

Jeste nevim. Mam ty 17ky dane bokem a hned vedle hromada s pneu. Jeste k tomu jsem koupil sadu 4 cidel, tak nevim kdy se k tomu vsemu rozhoupu.
Tim ze jezdim 90% mesto tak ty 225/45 me prijdou trochu tvrde na muj vkus. Kdybych jezdil vetsinou venkovky, tak to urcite neřeším. Takze tak nejak
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Odpovědět

Zpět na „i40 Ostatní“